Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Proiecte Cargill România în Ialomița

Proiecte Cargill România în Ialomița

Cargill România a implementat două proiecte de responsabilitate socială în Ograda și Colelia, ca parte a angajamentului de a sprijini educația în zonele unde compania își desfășoară activitatea. Acțiunile au fost realizate cu implicarea partenerilor strategici locali, fermieri și autorități, dar și a voluntarilor Cargill. Acțiunea din Colelia s-a desfășurat marți, 26 mai a.c., la grădinița din localitate. Participanții au construit gardul, au vopsit locul de joacă și au plantat flori, totul pentru a crea un mediu mai plăcut. De asemenea, cu ajutorul Fundației «Noi Orizonturi», 40 de copii au beneficiat de o lecție aparte, prin intermediul jocurilor practice. Scopul a fost de a-i învăța pe aceștia cum pot să se implice în protejarea mediului în fiecare zi. Joi, 28 mai 2015, echipa Cargill a vizitat Școala Gimnazială «Ion Perlea» din localitatea Ograda, pentru a echipa laboratorul de chimie. Reafirmînd angajamentul Cargill pentru dezvoltare sustenabilă, peste 20 de copii au participat la o lecție despre protecția mediului, susținută de data aceasta de ONG Junior Achievement.

29 Mai 2015, 15:25 (3329 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Comentariile cititorilor:


...:
(22 Iunie 2015, 12:46)
Da,la cât profit su făcut din 2000 încoace,era de mult cazul!Apă de ploaie.Mai bine ar informa opini publică în legătură cu politicienii pe care i-au mitiut în tot scest timp.
Laudabil:
(30 Mai 2015, 11:30)
Felicitari! Este ce ne dorim in Romania! Cei puternici, sa se implice in a ajuta. Este simplu si la indemana. Trebuie mediatizate asemenea gesturi, tratate ca mergand catre firesc. Inca o data: Multumim si asteptam pentru tineri si alte initiative!