Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

4 persoane bănuite de comiterea mai multor infracțiuni au fost reținute de către polițiști în urma defășurării unor acțiuni de amploare pe raza județului Ialomița. Peste 50 de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia și structurilor Arme, Investigații Criminale, Rutieră, Ordine Publică și Acțiuni Speciale, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au desfășurat miercuri, 10 iunie a.c., o razie care a vizat probarea activității infracționale a mai multor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni. În cadrul acestor acțiuni, polițiștii au efectuat 6 percheziții domiciliare, acestea desfășurîndu-se în cadrul mai multor dosare penale înregistrate la nivelul Inspectoratului, sub coordonarea procurorilor. Perchezițiile domiciliare au fost efectuate la locuințele unor persoane bănuite de săvîrșirea infracțiunilor de proxenetism, nerespectarea regimului armelor și munițiilor, precum și furt calificat, totodată fiind puse în executare 12 mandate de aducere. În urma acestor activități, polițiștii au ridicat bani, bunuri, dar și înscrisuri, în vederea continuării cercetărilor. Tot în cadrul raziei au fost instituite 9 filtre, au fost controlate 248 de autovehicule, fiind reținute în vederea suspendării 3 permise de conducere și retras un certificat de înmatriculare. Pentru neregulile constatate în trafic, polițiștii au aplicat 84 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 29000 lei. Cu ocazia activităților au fost identificate și conduse la sediul inspectoratului 11 persoane bănuite de comiterea mai multor infracțiuni, din care 4 au fost reținute pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore și introduse în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Cercetările sînt continuate în vederea documentării întregii activități infracționale.

10 Iunie 2015, 18:40 (5140 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
IPJ Ialomița: Razie la Slobozia
IPJ Ialomița: Razii în zonele Slobozia și Urziceni
Urziceni: Razie de amploare a polițiștilor ialomițeni

Comentariile cititorilor:


floraru:
(11 Iunie 2015, 14:34)
ugira,un cartier rau famat,plin de negrii burtosi,pescari talhari si hoti.de mult trebuia facuta curatenie acolo,legati alde papaie si negrii ceilalti.niste ciori care nu au servici au ajuns sa aibe masini la scara .o sai manance puscaria..
vasi:
(11 Iunie 2015, 10:28)
ce are vali -lanche ? e un parlit traieste pe spatele lui maicasa....daca era smecheras il saltau pana acum....da nu are nimic si nici femei...masa sa traiasca ca are coafor ...
Tuf Ugira:
(11 Iunie 2015, 07:53)
Da...ai dracu'! Cumintenii de pictat pe icoane la ugira. Prefer politisti pe sosele si la perchezitii decat infractori. Nu contravenienti.Infractori. Sa ii ia din timp. Calm si cu mandate. Din orice zona a judetului.Apoi cu ugira-contravenientii: Ia sa treci prin zona cetatene obisnuit...Sa vedem...Scapi nijignit? Neabordat? Nelatrat de cainii LOR? Repet: ai lor. La treaba cu politistii. Ca platim pentru linistea si siguranta noastra.
vika:
(11 Iunie 2015, 00:02)
unde sau facut perchezitii?
Tot io:
(10 Iunie 2015, 23:28)
pai de ce domnilor polițiști faceți Percheziții numai la amărâți ăștia care cum necum trebui sa trăiască si iei .de ce nu luați capurile rețelelor de proxenetism care au cumpărat case boliduri de lux etc....după urma amaratelor care nu se aleg cu nimic .faceti Percheziții la chiftea-Jenica-Vali lanche -pasararu etc....sa vedeți bunuri ce au ăștia nu amărâți ăștia care stau la ugira si trăiesc de azi pa maine