Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Deputatul Marian Neacșu, posibil candidat la președinția PSD

Scenarii mici pentru politica mare

Deputatul Marian Neacșu, posibil candidat la președinția PSD

Marian Neacșu, deputat PSD de Ialomița și vicepreședinte al Camerei Deputaților, ar putea candida pentru șefia PSD la alegerile din toamnă. Deși anvergura lui națională nu este atît de impresionantă ca a lui Liviu Dragnea sau Valeriu Zgonea, Marian Neacșu aspiră la cea mai înaltă funcție în cadrul partidului. Surse din anturajul său confirmă faptul că acesta ia în calcul o posibilă candidatură, «dacă această candidatură va fi în folosul partidului». Contactat telefonic, Marian Neacșu nu a putut oferi un punct de vedere oficial pînă la închiderea ediției. Liderii locali ai Organizației PSD Ialomița confirmă însă această variantă și consideră că Marian Neacșu are suficientă notorietate pentru a candida la cea mai înaltă funcție în PSD. Pe de altă parte, trebuie reamintit faptul că alegerea lui Marian Neacșu în funcția de președinte al PSD Ialomița a nemulțumit pe mulți dintre primarii PSD în funcție, iar o eventuală plecare a sa către vîrful partidului ar permite reconfigurarea polilor de putere în cadrul PSD pe plan local. Deși este prea devreme pentru o decizie finală, iar contextul politic este unul complicat, liderii PSD de la Centru recunosc deja public necesitatea înlocuirii lui Victor Ponta la șefia PSD. Printre numele vehiculate în mass-media se numără și Liviu Dragnea, coordonatorul politic al partidului, dar și Valeriu Zgonea, președintele Camerei Deputaților.

20 Iulie 2015, 08:40 (5512 vizualizări - 19 comentarii)

Citiți și:
Ghidul Renegatului
Ce ar fi Ialomița politică dacă...
Marian Neacșu a fost exclus din PSD!

Comentariile cititorilor:


kogalniceanu:
(27 Mai 2016, 07:05)
Oameni buni stiti binecat de rau am duso cu clica basista alegeti pesedisti sunt nformati din clica noastra muncitoreasca.Domnilor guvernarea Ponta o guvernare de om patriot. .
Ioana:
(1 Septembrie 2015, 12:24)
Pt".fost  pesedist 2" Care doamna sa fie aleasa ?? O doamna inculta ? la paza sa se duca.......de unde a venit, da ?in rest e....CANCAN.........................
Alina:
(1 Septembrie 2015, 12:21)
@fost psd 2. Pe cine, domnule, a dat Băcănelu deoparte? Vreo damă bună? Băcănelu și Beciu! Ce să le ceri?! Să-i alegeți in continuare, să nu se piardă sămânța! Propun o deviză neoriginală: SLOBOZIA, NU UITA / GROAPA SIGUR E A TA! / VA RĂMÂNE-N VEȘNICIE / SINGURA URBEI MÂNDRIE!!! / Uraaaa!
fost pesedist 2:
(1 Septembrie 2015, 11:40)
Mare sedinta astazi 1 septembrie la PSD alegeri la sefia femeilor din PSD noutatea este ca li -a intersiz unor memebre PSD sa candideze pentru functia de presedinte cine putea fi altul care sa faca asta decat BACANU rusine, rusine sa interzici sa nu mai candideze o persoana este fff urat umilitor Bacanu TE-AI FACUT de ras inca o data in fata femeilor PSD ca te bagi unde nu iti fierbe oala se stie ca manaresti cu Beciuleasa tu si stoica toate proiectele din consiliul local dar nu o sa va mearga mult alegatorii s-au prins de mult si organizatia de femei a PSD  s-a prins de multe manevre ca cei care muncesc si isi tocesc tocurile in campanie la alegeri sunt dati la o parte - Nu este drept ati luat-o pe urmele lui CIUPERCA care impunea totul in partid o s jungeti mai devreme sau mai tarziu mai rau decat el.  Neacsu un pampalau si jumatate nici macar nu il intereseaza ce se inatmpla la org. din Slobozia pacat ca nu a fost lasat aceasta DOAMNA sa candideze a facut multe pentru tine NEACSU nu uita a muncit mult ea si nu BECIULEASA pe care o sustineti cu totii nu este bine NEACSU nu este bine STOICA ca te-ai vorbit cu BACANU sa o dati la oparte RUSINE BACANU ti un om de nimic si ajaa sa ajungi cat de curand .  
vasile:
(24 Iulie 2015, 20:11)
Asta ne mai trebuia, ca in rest avem de toate
MARIN:
(24 Iulie 2015, 09:55)
Esti frustrat rau Sorine de faci atatea reprosuri pe greseli gramaticale, probabil ai avut o copilarie tare nefericita.
SORIN:
(24 Iulie 2015, 09:22)
@Îți mulțumesc pentru faptul că nu-mi mai dai replică, totuși să știi că se scrie "... a mă hrăni..". În rest, să fii sănătos!
cetatean :
(22 Iulie 2015, 17:49)
@Sorin,văd că ești plin de tupeu!Văd că nici nu ai deschis bine calculatorul de la serviciul tău de la stat(degeaba)și ai și început să îți dai cu părea în timpul programului.Eu fără să doresc contribui pentru a plătii paraziți ca tine.Cu mare placere aș deveni saprofit cu condiția de a mă hrănii cu paraziți ca tine chiar aflați în descompunere. Ar scăpa bugetul statului de plata salariului tău și site-ul Independent de un postac care nu poate posta de acasă în timpul liber ci numai de la serviciul de la stat în timpul programului.Este ultima replică pe care ți-o dau.
SORIN:
(22 Iulie 2015, 09:41)
@cetățean. Se vede de la o poștă că ești saprofit, ha, ha, ha! Norocul omenirii sunt cetățenii saprofiți, așa ca tine.
cetățean :
(21 Iulie 2015, 10:48)
Alexa nu te necăji, nu merită să îi dai replică lui Sorin Este un frustrat care "lucrează" la stat, are un post bun pe care l-a primit cadou de la fostul prefect pesedist Bălan, cei ce îl știu cunosc care este adevăratul motiv pentru care a fost pus în acel post.Și la serviciu cum bine ai spus tu mai înainte face numai prezența și ia salariu de pomană, el ocupându-se în cele 8 ore în care ar trebui să muncească, de delectat pe net(Facebook, presă,ect.) și își dă cu părerea. Nu merită să dai replici paraziților. Comentariul pus de @Elev este pus tot de către @Sorin de pe același IP, tot din biroul de la stat. Deci elev și sorin este unul și același parazit.
SORIN:
(21 Iulie 2015, 09:05)
@Alexa. Sigur, nu trebuie exagerat într-ale gramaticii, dar nici într-ale aprecierilor față de un partid sau altul care nu e pe placul tău. Dacă PSD este un partid "distrugăor", dă-mi, te rog, exemplu de un partid în timpul "domniei" căruia România a atins performanțele actuale, recunoscute pe plan internațional. Să cred cumva că ești vreun admirator al PDL?! După părerea mea, și nu numai, PDL a fost cel mai distrugător partid din istoria postdecembristă a României. Cele mai mari furturi, parte din ele descoperite și anchetate, s-au petrecut în anii de așa-zisă criză, tocmai când românilor li se tăiau salariile, pensiile, cota de tva a aruncat prețurile în aer etc.. Dacă ești penelist adevărat, înseamnă că trebuie să te rușineze alierea cu escrocii din pedele, aceștia din urmă ascunzându-se sub pulpana mult mai deschisă a liberalilor. Dacă noul PNL continuă cu faultarea bunului mers la care s-a înhămat guvernul Ponta, în 2016 va avea mari probleme la alegerile parlamentare. Abia aștept întrebarea ta vizavi de ceea ce se va întâmpla "joia viitoare".
Mary:
(20 Iulie 2015, 18:27)
         La politica si spartul semintelor, nu ne intrece nimeni. E, daca-i asa, am sa-mi dau si eu cu parerea. Marian Neacsu, acest duce geanta lu' Ponta, o sa fie presedintele PSD, cand o face plopu' mere si rachita micsunele. La cei 85 de trandafiri, cu sau fara spini, nea Nelu, este mai bun de o mie de ori. La ce? ca asta nu-i PSD.
Alexa:
(20 Iulie 2015, 14:36)
Voi cei ce faceți analiză textului vă rog respectuos să veniți cu probele greșelilor făcute de mine în postarea dinainte.Voi cei ce stați cu gramatica în buzunar și tociți jilturile din sediile PSD Ialomița, voi cei ce ne corectați pe noi cei cu educație măruntă, spuneți aici ce anume vă deranjează în definitiv,greșelile gramaticale sau ideea care a fost postată în legătură cu partidul vostru distrugător de țară, de familii,de destine,de cariere ect. @elev,atenție mare la atacul la persoană.@Sorin, poate că acele mici greșeli sunt intenționat puse pentru a crea o reacție politicienilor perfecționiști. Încetați în a mai da lecții de gramatică aici.Noi oamenii simpli din popor așa știm să scriem.Noi cei mai mulți vă alimentam vouă buzunarele,vouă celor care "munciți" la stat,vouă celor care parazitați această societate și care vă perpetuați pe posturile de funcționari publici din tată în fiu, din mătușa în nepot în funcție de cum serviți partidul vostru distrugător. Ceace am pus eu în postarea dinainte nu este un scenariu literar este adevărul care se va petrece în săptămâna această. Așa că stați pe aici pentru a îmi da răspunsul după evenimentele de joia viitoare.
Elev:
(20 Iulie 2015, 13:19)
@alexa, care ești un boy! Scrii cu greșeli grave! Învață să respecți româna scrisă și te respecți pe tine! Când vezi cum scrie un om, ideile lui se duc la dracu! @alexa, nimeni un va mai putea să recupereze golurile, dar măcar să nu ai copiii ca tine!
SORIN:
(20 Iulie 2015, 13:16)
@Alexa. Văd că ai "boală" pe verbul "a fi". La început am crezut că e o greșeală, dar pe tot parcursul textului perseverezi în a scrie incorect. Nu că ar fi mare problemă, dar să crezi că pesedeul se va scinda chiar așa, e un nonsens. Criminalul Iliescu, exprimare cu care sunt de acord, nu cred că mai are vreo șansă într-un partid frustrat. Asta ar mai lipsi: Marian Neacșu să devină președinte al celui mai mare partid din România. Eu nu cred că e posibil așa ceva. În primul rând acest Neacșu n-are notorietatea necesară și nici anvergura politică indispensabilă unui lider adevărat. Victor Ponta, cu toate tarele sale, are alură de lider, chiar demonstrând de-a lungul timpului că e un adversar redutabil. Eu nu cred în apusul politic al lui Victor Ponta, cu toate tunurile peneliste și pedeliste puse pe el. Ponta n-are cum să fie mai escroc și mai penal decât Blaga, Videanu, Predoiu, Gorghiu și alți așa-ziși neoliberali. Doar așa, dacă DNA va găsi un alt Eva care să fabrice dosare împotriva premierului, lucru greu, aproape imposibil de crezut. Dacă urmărești cu atenție viața politică și meandrele ei din țara asta, vei observa că și până Alina Mungiu Pippidi, vajnic acuzator al Antenelor și al lui Voiculescu a cerut public răspuns la întrebarea cum de o instituție precum DNA nu  a putut demonstra vinovăția voiculescului decât apelând la un procuror-escroc. Nu cred ca Ponta să fie într-un real pericol, dac'ar fi să judecăm ținând cont de situația penibilă în care se află DNA  la acestă oră. Eu l-aș vedea pe Cătălin Ivan un lider de anvergură la conducerea unui PSD reformat, fără alde Neacșu, Sârbu-tata-socru și alte năpârci lacome și avare. Așa cum a dispărut marele  îmbârligător Hrebenciuc, încet-încet vor dispărea și ciocoii mai noi din PSD. Vreau să cred că România va avea în PSD un adevărat partid de stânga, nu ca și până acum, o făcătură.