Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Alegeri «dirijate» la Organizația de Femei a PSD Slobozia

Alegeri «dirijate» la Organizația de Femei a PSD Slobozia

Marți, 1 septembrie, de la orele 17,00, Organizația de Femei a municipiului Slobozia și-a ales președintele. Alegerile au fost unele fără miză, candidat unic fiind consilierul local Elisabeta Beciu. Potrivit unor surse apropiate Organizației, anterior alegerilor, în cursa pentru șefia organizației de femei s-a înscris și Gina Palantin, membră de bază a Organizației și angajat prin concurs de împrejurări în cadrul Primăriei Slobozia. Aceasta a fost însă obligată să se retragă, la cererea viceprimarului Valentin Băcanu, responsabil pe linie politică de destinele organizației: «Băcanu, te-ai făcut de rîs încă o dată în fața femeilor PSD, fiindcă te bagi unde nu îți fierbe oala. Se știe ca mînărești cu Beciuleasa, tu și Stoica, toate proiectele din Consiliul Local, dar nu o să vă meargă mult. Alegătorii s-au prins demult și Organizația de femei a PSD s-a prins de multe manevre... Cei care muncesc și își tocesc tocurile în campanie, la alegeri, sînt dați la o parte! Nu este drept, ați luat-o pe urmele lui CIUPERCĂ care impunea totul în partid. O să ajungeți mai devreme sau mai tîrziu mai rău decît el. Neacșu este un pămpălău și jumătate, nici măcar nu îl interesează ce se întîmplă la Organizația din Slobozia! Păcat că nu a fost lăsată aceasta doamnă să candideze, a făcut multe pentru voi!» scrie revoltat, pe site-ul ziarului Independent, unul dintre susținătorii Ginei Palantin. Pînă la închiderea ediției viceprimarul Valentin Băcanu nu a putut fi contactat pentru a comenta acuzațiile.

4 Septembrie 2015, 11:40 (5314 vizualizări - 13 comentarii)

Comentariile cititorilor:


femeie:
(18 Septembrie 2015, 22:14)
de ce nu si-o vedea de treaba ei,saraca?...manevrele din invatamant-scoala bora bora fiindu-i arhisuficiente.... DESI e de scoala veche, nimeni n-a auzit de ea pana n a intrat in consiliul local...vreun fost elev ceva, multumit de prestatia doamnei in negru/?du-te, fata, cu catelul la plimbare, facu pe el cat stai tu la sedinte
------:
(11 Septembrie 2015, 23:01)
Siameza, prietena ei nedespartita , Zainea, cu ce iese in evidenta in Consiliul Local...ca pana acum s-a dovedit NON VALOARE. Altfel daca o vezi, nu-i mai ajungi cu prajina la nas,
Ori In :
(8 Septembrie 2015, 18:34)
Sorine ce distorsing ai gasit in comm?Omul a scris despre doamna din imagine.Se pare ca tocmai tu ai atras subiectul pe alt fagas. E ok ce a marcat scrisoricul. Tu esti cam prins de poveste.Dar esti ok chiar daca parca esti usor inclinat catre doamna.Subiectul este bun,ce legatura are rubrica de gramatica? "Independent" pana azi sunteti ok.
Ca caii la sosea:
(8 Septembrie 2015, 08:59)
In apararea noastra aducem si un extraterestru" Elita"pesedeului a atras la rahat.....muste! Adica sa se imbuibe! Nimeni nu a inteles ca in politica ramane cel ce stie a manca rahatelul dinspre partea comestibila(?). Intelectualismul sefei este vizibil din privire. Ori nu este avantajata in foto? Nu poate pune la dispozitie o fotografie din timpurile cand era doar o intelectuala senina,curata...Pui tu o vorba sorin? ( "zvrr unde..???")...ce' ti mai place sa te vezi scriind obscenitati....zambesti..???
lui@SORIN:
(8 Septembrie 2015, 08:49)
Roaga-i pe cei de la "Independent"sa deschida o rubrica de gramatica pe care sa o conduci, fara sa mai deviezi atunci cand  subiectul vreunui articol nu-ti convine. Cat despre politica, ar trebui sa faci ciocul mic o buna bucata de timp si sa te stergi la gura de maroul care ti-a ramas pe bot dupa multi ani de pupat dosuri psd-iste.
SORIN:
(8 Septembrie 2015, 08:41)
Văd că postează tot felul de "intelectuali", care mai de care mai anonim. Aduc vorba de Eminescu, Creangă și ... "organe genitale". Într-adevăr, Creangă a scris și "Povestea p.lii", organ care "zvrrr în curu' popii!" Dacă la atât se limitează cunoștințele literare, e clar. Numai că vezi, măi curajosule anonim, Eminescu, printre alte capodopere, a scris și "Criticilor mei".
@sorin:
(7 Septembrie 2015, 23:54)
Cum sa incep? In politica n ar fi promovat o valoare.Apoi vorbim de pesede. Intelectualismul ante '89 are si reminiscente lingo-pupincuriste. Ai stat la bratul ori membrul cuvioasei Doamne careia din foto i a alunecat coasa?? Posibil ca tovarasa sa stie cine esti si vrei sa fii un sef mai mic? Te recunoaste? Valorile ...sorine...sunt recunoscute ca si religia.Fiecare se inchina unde si cand crede. Tarasul in numele credintei suna ca textul tau.Searbad si doar de chemare in ajutor. Scrie ceva din suflet. Lasa ne cu "gaozarismele " intelectualismului. Creanga si Eminescu au punctat cateva lucrari despre organele genitale...De duh! Intelectuali in fapt cei doi. Stralucitori.Noi...din praful Baraganului mai scapam un text,o litera, un part...Lasa ne cu cadrul tau. Didactic. Ca ne doare "burtile" .
SORIN:
(7 Septembrie 2015, 09:34)
Într-o anumită ipostază, când o trupă dintr-o cârciumă de lux avea în componență și tuciurii, unul se exprima cam așa: "Mamăăă, romanii și gagiii îmbrăcați șucar!" Nu cred că doamna din imagine este semianalfabetă, fiind cadru didactic de "școală veche". Observ mulți agramați de "școală nouă" postînd chiar analfabet. Fără supărare.
Ali Luia :
(6 Septembrie 2015, 00:01)
Cu palaria i ar fi stat super "sasie ". Asa ...e banal. Am mai vazut.E moda in Bora la " livrare" .
Donna :
(5 Septembrie 2015, 23:58)
Simpatica doamna. Suportera? Ce zodie ? Maritata?Aplaudace? Cu obligatii? Cu palaria juri ...ca i ea! Simpatica ! Umbla si ca pieton prin zona? Ca iti lumineaza viata cu negrul de pe ea! Ohhhh pesedeul.....Dragalase nuante! Coparseu, nu alta! Corecte numiri la partid. Cioclii lipseau. Acum e completa echipa!
Florica:
(5 Septembrie 2015, 09:59)
Băcanu ăsta nu are și el niște dosare de infractor, prin tribunal?! La mintea lui...Politician = prost, hoț și C- - - - - R.
bobita:
(4 Septembrie 2015, 21:40)
I a uite, Dalida vrea presedinte la femei,saraca nu si da seama ca e penibila!....si semianalfabeta!F
bi Vol :
(4 Septembrie 2015, 18:25)
Domnul B V isi probeaza noua colectie de sutiene cu model "tigru "si testeaza pe toboganele din zona cateva seturi de budigai "tetra", chinezesti.Poate fi deranjat doar dupa ce va trece cu noile jucarii excavator pe la gropan, a auzit ca mintea copiilor este preferata femeilor si isi incearca puterile.Mama lui nu si a inchipuit ca odrasla ei in timp se va "cobori" asa tare la picioarele doamnelor. A crezut in destinul lui.De aceea doamnele din pese de trebuie saa aibe rabdarica la ...centru. Ca " centru'" dicteaza. Barbatul reactioneaza. Iar caldura poate fi un factor determinant in luarea deciziilor. Exemplu: animalele au luat o razna. De ce nu si politica?