Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni

Alexandru Stoica, reloaded

Președinte peste 1306 de pesediști slobozeni

Joi, 17 septembrie 2015, filiala municipală PSD Slobozia l-a reales în funcția de președinte al Organizației pe Alexandru Stoica. Potrivit declarațiilor sale, acesta deține pentru a șasea oară funcția și are așteptări mari de la membrii de partid: «Probabil că, dacă m-ați ales, știți că nu există altul mai bun. (...) Începînd de mîine, fiecare vine la mine cu un membru nou. E ordin!» a declarat, printre altele, Alexandru Stoica în plenul întrunirii, după realegerea sa.

Unanimitate pe nava-amiral a PSD
Joi, 17 septembrie 2015, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia s-a desfășurat Conferința Municipală a PSD Slobozia. La întîlnire au participat circa 250 de delegați ai celor 1306 de membri cotizanți ai acestei filiale. La fel ca și în cazul alegerii președintelui TSD, realegerea lui Alexandru Stoica a fost o simplă formalitate. Candidat unic, acesta a fost validat prin ridicare de mînă de către delegații pensionari, funcționari publici sau angajați ai instituțiilor publice din oraș. «Probabil că, dacă m-ați ales, știți că nu există altul mai bun! Știți foarte bine, membrii de partid pot veni la Primărie fără să se înscrie în audiențe... Asta a rămas lege! Și orice problemă au, pe stradă, oriunde mă găsesc, o rezolvăm... Iar dacă vin la Primărie, nu stau la rînd! Nu vă convine, vă găsiți alt primar! Lăsînd gluma la o parte, există foarte multe probleme... Colaborez însă foarte bine cu cei doi viceprimari, își fac datoria, consilieri, slavă Domnului!, sîntem majoritate, oameni competenți, oameni care știu ce vor... Și tot ce am făcut pînă acum, am făcut pentru binele cetățenilor! (...) Vine 2016, trebuie să ne mobilizăm, ne încolonăm și cîștigăm. Noi nu știm decît gustul victoriei, ne-am învățat cu el... și perseverăm! Iar începînd de mîine, pînă la sfîrșitul anului, fiecare vine la mine cu un membru nou. E ordin!» a declarat acesta, printre multe altele, în aplauzele celor prezenți.

Viitorul politicienilor e rosé
La lucrările Conferinței Municipale a PSD Slobozia au participat, alături de membrii Organizației, președintele interimar al PSD, deputatul Marian Neacșu, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, primarul orașului Amara, Victor Moraru, precum și senatorul Marian Pavel. Terne, incongruente, agramate, discursurile acestora nu au transmis, ca de obicei, nimic. Singurele mesaje demne de consemnat rămîn cele risipite în discursul viitorului președinte Marian Neacșu, care a dominat suveran întîlnirea. «Sînteți nava-amiral a organizației județene. (...) Dar mult mai importanți sînt oamenii care ne votează. (...) Pe ei trebuie să-i convingeți că noi sîntem cei care putem face cele mai multe lucruri bune! (...) Politica se schimbă. (...) Iar noi trebuie să fim primii care facem această schimbare. (...) Și veți vedea că, după Congresul din 11 octombrie, partidul va intra într-o altă fază de dezvoltare! De aceea trebuie să avem în jurul nostru oameni pe care ne putem bizui! (...) Vom mătura totul în calea noastră. Anul 2016 va fi, în continuare, în Ialomița și în România, anul PSD!».
Cei 1306 membri pe care se bazează liderii PSD la Slobozia, potrivit datelor oficiale, au următoarea structură socio-profesională: 380 intelectuali, 170 muncitori, 202 funcționari, 45 patroni, 50 țărani, 50 elevi, 70 studenți, 150 pensionari, 200 casnice și șomeri.

24 Septembrie 2015, 09:20 (3134 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Urmașii lui Mao Zedong
A început bătălia pentru Slobozia
Stoica, candidat unic la șefia PSD Slobozia

Comentariile cititorilor:


Mary:
(28 Septembrie 2015, 18:16)
       Daca au reales un retardat politic, nu imi este greu sa-mi fac o ideie despe cei care au votat. Despre aroganta, prostie, nesimtire si hotie la nivel inalt din elita pesedista, cu alta ocazie. 
Degetele"n gaurele:
(25 Septembrie 2015, 23:04)
"...gustul victoriei ..si perseveram.." ma stoica- esti total pe langa civilizatie.Cu sleahta de panarame de langa tine va fi bucurie mare sa inventam focul. Ma tu esti prost??? Mergi la doctori,cauta te! Probabil inca poti acuza o problema medicala si scapi.Sa nu uiti ce ti am scris! Ai timp sa iti poti sterge gustul victoriei cu maneca.Apoi baga ti un dest in anus si unul in gura. Schimba le ! Ala e gustul ramas de la pesede! Cu "realizarile "voastre marete.Asfaltatul tomnatic este pe banii contribuabililor.Ca unii spun ca faci ceva.Asfaltul l ati promis de acum 10 ani!Ati fu♡♡t o caruta de bani pe tampenii..."gust al victoriei.." suna cam de anii 40 cu al III lea Reich.
GOGU:
(25 Septembrie 2015, 12:10)
cine sapa groapa altuia cade el insusi in ea. vivat parcarea subterana! vivat apa potabila! locuri la bora pe deal nu mai sunt 
vlad ţepeş:
(25 Septembrie 2015, 09:21)
      Cei 1.306 sunt vinovati. Am crezut ca sunt prosti si saraci dar dupa structura socio-profesionala concuzionez ca au doar studii nu si inteligenta, păcat, mare păcat.
SORIN:
(25 Septembrie 2015, 09:17)
Așa că mai bine v-ați gândi la o variantă de a lăsa cât mai curat, adică să "măturăm tot în urma noastră", eventual să apirați, nu numai la funcții.
SORIN:
(25 Septembrie 2015, 09:14)
Nu contează că "vom mătura totul în calea noastră"; important este câtă mizerie lăsați în urmă.
mircea:
(25 Septembrie 2015, 08:06)
S-ar putea sa aiba sanse...depinde cu cine apare PDL(fostul PNL), cred ca Teculescu ar fi persoana potrivita....parerea mea
fost PSD-ist :