Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

Tragedie la CSM Unirea Slobozia

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

trupul neînsuflețit al regretatei handbaliste Andreea Nica va fi depus marți, 18 octombrie 2015, la Sala Sporturilor

Potrivit informațiilor difuzate de presa centrală, una dintre victimele care și-au pierdut viața în cumplitului accident de la Clinceni este Andreea Nica, sportivă legitimată la CSM Unirea Slobozia. Tînăra avea 27 de ani.

O viață dedicată sportului
Andreea Nica a fost una dintre cele mai valoroase sportive crescute la Slobozia. Din postura de portar, handbalista a cucerit în 2002 titlul național la Junioare III, avîndu-l atunci ca antrenor pe Marian Simion. A fost componentă de bază a loturilor de junioare și tineret ale României, iar în Liga Națională de handbal a debutat la doar 19 ani în tricoul celor de la HM Buzău. La CSM Unirea Slobozia a evoluat încă de la înființarea acestei echipe, bifînd ca performanță notabilă promovarea în Liga Națională, petrecută în 2014. Andreea Nica este fiica lui Ion Nica, președintele Secției de Handbal a CSM Unirea Slobozia. Reamintim faptul că duminică, 18 octombrie 2015, pe aerodromul Clinceni s-a petrecut un accident de parașutism. Se pare că handbalista Andreea Nica se afla la primul său salt cu parașuta.

UPDATE Trupul neînsuflețit al handbalistei Andreea Nica va fi depus marți, 20 octombrie 2015, după orele 15,00, la Sala Sporturilor din Complexul Sportiv Municipal, iar miercuri, 21 octombrie 2015, la capela Bisericii Sfîntul Gheorghe (biserica din zona ANL 2003).

18 Octombrie 2015, 19:40 (11537 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Handbalista Andreea Nica, condusă pe ultimul drum
Meciul Unirii Slobozia cu CSM Ploiești se joacă pe 5 noiembrie!
Spre Ligă, fără Andreea Nica

Comentariile cititorilor:


marius:
(21 Octombrie 2015, 20:18)
Sincere condoleante familiei, prietenilor si cunoscutilor din partea unui parasutist. :( Mai avea 20secunde si ateriza cu bine. Parasuta de tandem nu avea cum sa dea gres, iar Adrian este un instructor de exceptie. Din nefericire, nu pot sa imi dau seama ce cauta celalalt parasutist in preajma lor, si cum a putut sa intre in ei din moment ce un tandem este mare si incet si avea tot timpul din lume sa ii evite :( Dumnezeu sa o ierte, frumusica si cu viitorul in fata! :(
livia:
(20 Octombrie 2015, 23:33)
sincer o regret enorm  !! era o fata nemaipomenita!!
Lucica Bordei:
(20 Octombrie 2015, 14:10)
Condoleante familiei ! Pacat , mare pacat , D zeu sa o ierte !
@mariana barbulescu:
(20 Octombrie 2015, 09:01)
Da doamna aveti dreptate ! Exact despre aceasta familie e vorba !
Ovidiu:
(19 Octombrie 2015, 21:05)
Șansa de a fi un sportiv apreciat ? Ghinionul primului salt cu parașută ? Nu înțeleg de ce trebuie iertata de Dumnezeu, conform rugăciunilor unora. Destinul este implacabil. Poate doar rugăciunea de a-și găsi liniștea printre stele si sufletul ei sa-si găsească odihna sub aripa ocrotitoare a îngerilor ! Condoleanțe sincere familiei.
mariana barbulescu:
(19 Octombrie 2015, 16:31)
poate stie cineva sa-mi spuna daca mama Andreei era laboranta  la combinatul chimic , iar tatal  a fost seful pompierilor  tot la combinat  cu ani in urma . Condoleante familiei !
avlocser:
(19 Octombrie 2015, 12:28)
ar trebui interzis saritul cu parasuta  pentru amatori de senzatii tari si cretinii aia de la clinceni desfiintati complet ,cite accidente mortale s-au intamplat acolo ,dar romanii nu stiu decat sa boceasca frumos fara a gandi prea mult ,asa cand pupi moaste toata ziua, winston au murit 3 insi ,pentru mine niste straini dar atat de ingrati si prefacuri sunteti ca bazaiti doar pe cine va intereseaza chipurile, pe handbalista, ceilalti doi nu sunt in targetul tau nu? ,pacat de familiile lor dar a fost alegerea lor
winston:
(19 Octombrie 2015, 08:43)
Bravo, Gti. Dupa mintea ta, ar trebui sa stam toti de dimineata pana noaptea in carciumi si sa ne afumam bine. Tot dupa tine, Andreea n-ar fi trebuit sa joace handbal, nu cumva sa-si rupa vreun deget de la mainile sale minunate, care au scos atatea goluri ca si facute. Dumnezeu sa te aiba in paza, Andeea!
Ingeri tineri:
(19 Octombrie 2015, 07:41)
Nenorocire.Romania a mai pierdut o tanara.Si Dumnezeu stie ce planuri sunt acolo in ceruri...Pleaca prea multi devreme.Cu farama de bunatate si credinta sa speram ca sufletele lor nu ratacesc.Ca au grija noastra.A celor putini si rai.Romania este un "sat".Imbatranita tara.Si pleaca tinerii...
Din Galați, condoleanțe .:
(19 Octombrie 2015, 01:29)
Dumnezeu să o aibă în pază...că pe Pământ....ce mai, urât, rău, o nenorocire...condoleanțe familiei și putere de a trece peste această nenorocire..este o dramă prea urâtă.
Ghenov Gabriel:
(18 Octombrie 2015, 23:57)
Sincere condoleante familiei indoliate !!! DUMNEZEU sa-o ierte !!!
FLOREA NICULA:
(18 Octombrie 2015, 22:10)
Dumnezeu s.o ierte! Condoleante familiei!
pynut:
(18 Octombrie 2015, 21:54)
Gti - Mi-as dori sa te cunosc pentru simplul motiv de ati strange mana. Multi vad putin "cunoaste", ma bucur sa sunt oameni cu care se poate inter...actiona.
Ely:
(18 Octombrie 2015, 20:51)
Condoleante!!!
Adrian:
(18 Octombrie 2015, 20:36)
A fost o fata extraordinara și o jucătoare remarcabila! Mare, mare păcat! Dumnezeu sa o ierte! Handbalul din Slobozia va fi mult mai sărac fără ea!Condoleanțe familiei!