Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

Ialomița are un reprezentant în cadrul Guvernului Cioloș. Deși nu a fost confirmat oficial, Alexandru Potor ar putea fi unul dintre secretarii de stat din cadrul Ministerului Agriculturii. Contactat telefonic, acesta a declarat că se abține de la comentarii înainte de a avea o confirmare oficială a nominalizării sale. În mediul online există însă o declarație prin care Alexandru Potor confirmă faptul că a fost contactat de către actualul ministru al Agriculturii, Achim Irimescu. «Am purtat o discuție cu domnia sa, într-adevăr, dar vreau să fiu deocamdată foarte reținut... Pînă nu devine o chestiune oficială...» a declarat Alexandru Potor.
Alexandru Potor este absolvent a două facultăți, respectiv Drept și Administrație Publică. În acest moment, Alexandru Potor deține funcția de președinte al Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală din România (FNGAL) și președinte al GAL «Dunărea de Jos», primul Grup de Acțiune Locală înființat în Ialomița. Alexandru Potor are 37 de ani, este din Ialomița și susține activitatea și extinderea Grupurilor de Acțiune Locală de peste 6 ani. În Ialomița, prin intermediul celor 3 Grupuri de Acțiune Locală înființate inițial, el a reușit să coordoneze absorbția a peste 8 milioane de euro. Este cunoscut pentru poziția sa pro-europeană în ceea ce privește dezvoltarea acestor structuri. «GAL-urile sînt soluția viitorului pentru România!» obișnuiește acesta să susțină în cadrul întîlnirilor publice. În cadrul Ministerului Agriculturii, Alexandru Potor ar urma să se ocupe de gestionarea activității Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură. În anul 2012, Alexandru Potor a avut o tentativă de a candida pentru o funcție de senator în Parlamentul României din partea PSD...

19 Noiembrie 2015, 19:15 (10142 vizualizări - 19 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Dragoș 1:
(24 Noiembrie 2015, 19:40)
Mai lasă-ne Dragoș se vede de departe că ești roșu și în cerul gurii,penibil este puțin spus despre enormitățile ce le postezi și pe care le-am putea auzi și vedea tot timpul la Antena 3.Dacă consideri că ai exercițiului comunicării și al discursului cât de cât bun poți merge să prestezi cu ora la televiziunea roșie din Slobozia. Dar vezi că plătesc prost au probleme cu sponsorii, cred că merită să încerci că aici postezi gratis.
Dragos:
(24 Noiembrie 2015, 17:45)
Draga Dragos 1 , atunci cind afirm ceva , eu vin  cu argumnte ; tu cind acuzi si jignesti esti plin de venin. Stii tu ce educatie au oamenii care posteaza aici comentarii sau numai daca zic ce-ti place tie au educatie ? Toti avem dreptul la opinie dar si obligatia sa-i respectam pe ceilalti .Tu EDUCATULE sa inveti asta ! 
Dragoș 1:
(24 Noiembrie 2015, 15:13)
Dragă Dragoș, chiar credeam că au murit lăudătorii comunismului,mi-ar fi părut rău dacă era adevărat, sunt acum speriat de militantismul tău stalinist.Poate că la un moment dat este nociv,chiar periculos din punct de vedere social să lăsăm democrația la interpretarea liberă a oricărui extremist de dreapta. Vadim este răzbunat de tine Dragoș, chiar că îl moștenești,ai același caracter,din păcate nu și aceiași educație. Te rog ia loc, calmează-te urmează pentru tine medicația
ionut:
(24 Noiembrie 2015, 10:30)
Pai oameni buni ziceati ca sa dati jos politicienii  batrini si corupti si sa vina tineri acum ce aveti cu tinerii . nu toti  lucram la Comisia Europeana , mai lucram si prin tara . poate el este mai bun decit  cei dinaintea lui, hai sa vedem .
Dragos:
(24 Noiembrie 2015, 10:26)
Da PSD-istii stiu macar sa conduca , a demonstrat guvernul Ponta . Fara a avea vreo legatura cu ei , va spun ca ne-a dat inapoi  tot ce ne-a taiat Boc si Basescu , au deschis spitalele inchise de Boc , au ploatit toate datoriile externe facute de PDL-isti si MAI ALES nu a semnat acorduri din nou cu FMI-ul. Premier ca Ponta nu mai vedem noi dar asta sa vada TINERII veseli care au iesit in strada sa o puna pe doamna GUSETH !!!! Tehnocratii habar nu au ca si ...altii care au dorit ca ei sa fie acolo !!!!!!!!!!!              (ACUM POSTATI MESAJUL MEU ) ?
Dreagos:
(24 Noiembrie 2015, 10:18)
MAMA , ce site inde0pendent sinteti , de aia nu dati toate mesajele , ca SINTETI CORECTI ? aiurea dati doar ce va place , sau... CE  TREBUIE , nu-i asa ????????????                                                                    
Dragos:
(24 Noiembrie 2015, 10:15)
Macar aia  de la PSD , sunt profesionisti , au aratat cei dn guvernul Ponta , dar ,, tehnocratii ,, lui Ciolos ( vezi madame GUSETH ) ce stiu sa faca ? Vom vedea, dar mai ales sa vada TINERII cu personalitate . Premier ca PONTA nu mai vedem noi. A tinut  cu tara si nu a semnat  acorduri cu FMI ul , a platit toate datoriile externe angajate de Boc , a reparat tot ce,, A STRICAT ,, Boc , asta nu vedeti ????????                                                                                                                               
mihai:
(23 Noiembrie 2015, 11:41)
Da, oameni ca el trebuie sa iasa in fata! Oameni din sectorul privat,oameni cu initiativa si simt de raspundere,oameni care vor sa faca ceva pentru tara asta.Cat despre faptul ca face politica nu cred ca este un lucru rau din contra asa poate se schimba fata partidelor ,asa se vor da la o parte cei care vor vedea ca nu mai au loc pe scena acestei tari.Hai sa ajutam cu totii la iesirea noastra din amorteala asta care nu ne-a adus nimic bun .Bafta tinere!
Maria:
(23 Noiembrie 2015, 10:44)
Ai dreptate @Ambro..., un oportunist. Calca pe orice si inghite orice doar sa ajunga in varf. Nu are "coloana vertebrala", in rest e ok. Pacat ca nu.....
SORIN:
(23 Noiembrie 2015, 10:16)
Nu-l cunosc pe tânărul Potor, deci nu pot să-mi exprim decât speranța că va fi performant în funcția pe care o deține alături de "tehnocrați". Totuși, dacă nu mă-nșel, și nu mă-nșel, este fiul unui "agricultor" cu multe belele în comerțul cu cereale. Dar cum, la noi, toți au ajuns experți într-ale agriculturii fără pic de studii de specialitate, să lăsăm odraslele instruite să demonstreze ce pot. Mai știi?! Dacă performează spre binele națiunii, atunci chiar că nu mai contează părinții sau bunicii. Eu îi doresc să aibă succes!
Cristian :
(22 Noiembrie 2015, 13:27)
Vorbiți ca țațele la colțul blocului, căutați pe net de cat timp implementează GALLurile sau doriți un bucăți batran de 140 kg, slinos și putred de bogat?
Jean de la Fetești:
(22 Noiembrie 2015, 06:13)
Bă cum ridică unu capu cum i-l tăiați.Stați drq și vă calmați, lăsați omul să facă ceva și pe urmă -l criticați sinucigașilor. Și fiecare dacă ar face ceva tot ar fi un avans, că cu bârfa și cârteala ne ducem de râpă....
cititor.....:
(21 Noiembrie 2015, 13:57)
da lasati mai omu sa avansese ce tot va legati de viata lui.....................poate chiar vrea sa faca ceva pentru noi poporul si poate va avea efect. doamne ajuta !
Oprișor:
(21 Noiembrie 2015, 13:02)
Să se ducă in agricultură! Poate face ceva! În politică, ce-i iese din mână? Ce mai poate face cu mâna lui?! Că capul nu i-l știm. Mergem iar pe încercate?! Soluție: nu promovați tineri ,,educați" in Ialomița-Călărași!
Cititor educat:
(21 Noiembrie 2015, 12:08)
Cine mai este și ăsta? In puii mei! Ce știe să facă bine? Zidar, tâmplar, cismar...știe vreo meserie? Cine sunt părinții lui? L-au educat ca pe majoritatea ,,tinerilor cu personalitate" de astăzi? Vai de personalitatea lor!!!!