Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Sinești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 4 ianuarie 2016, în jurul orei 17,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în afara localității Sinești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a rezultat că în timp ce o femeie, de 35 de ani, din București, conducea un autoturism pe DN2, din direcția Buzău către București, se pare că pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum a piedut controlul direcției de deplasare și a părăsit partea carosabilă, intrînd în impact cu un copac. Din accident a rezultat rănirea unei femei de 64 de ani, dar și a unui bărbat de 60 de ani, pasageri ai autoturismului în cauză, ambii fiind transportați la cea mai apropiată unitate spitalicească, pentru acordarea de îngrijiri medicale. Șoferița a fost testată alcoolscop, rezultatul fiind negativ. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

5 Ianuarie 2016, 14:55 (3228 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident
Citiți și:
Accident în apropiere de Sinești produs de un șofer beat
Sinești: O cisternă s-a răsturnat lângă șosea
Accidente la Andrășești și Sinești

Comentariile cititorilor:


Best auto:
(9 Ianuarie 2016, 10:59)
Mii de decedati pe sosele,fara a fi "implicati" arbori, au fost doar conducatori auto fara minte.In tara nu avem nevoie de razboi...Oricine ar putea face o fabricuta cu masini ieftine cu motoare de 150CP si ...in 5ani...Raman doar pietonii (o parte ce scapa).Adaugam si proasta administrare a bolilor...lipsa medicilor si cam asta e.In 2020 vom fi 7milioane. Ne plangem de poluare dar taiem cel mai important factor ce consuma "codoiul"... La Slobozia se poate adauga apa menajera,cu fel de fel de reziduri..metal de pe tevi...
Retezam Retezatul :
(9 Ianuarie 2016, 10:52)
Avem poate cea mai tembela generatie de conducatori auto adaugata la mai marii nebuni ce au taiat toti copacii de pe marginea drumurilor.Nationale,judetene...A intrat bezmetica asta'n pom.Copac ce va fi retezat de indata,pentru incurcatura provocata in "trafic". Urmatoarea stire va fi: autoturismul s a izbit de puternicii coceni de porumb ce au stat in calea soferului. Ori:Radacinile puternice,pivotante ale ...au dus la blocarea turismului si provocarea acestei nenorociri...Oameni buni! Ce mai avem de distrus in Romania? Germania are pe DN si DJ copaci pe marginea acestora.Pe langa paduri,in cale ne erau arborii de pe langa sosele.Puneti altii.Astia erau batrani?Vina pentru accidente nu o poarta copacul ci soferica.E " grele"?