Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL are, în sfîrșit, un candidat!

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL Ialomița a anunțat că are un candidat pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. După 6 luni de bîlbe și amînări, vineri, 29 ianuarie 2016, Ioan Martin a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că a cîștigat competiția internă pentru nominalizarea în cursa pentru Primăria Slobozia. «Vreau să fiu primarul municipiului Slobozia. La 30 de ani de cînd am venit în Slobozia ca stagiar și după 6 ani la conducerea Partidului Național Liberal, vreau să candidez la demnitatea de primar al municipiului Slobozia și, împreună cu echipa mea, să găsim soluții viabile pentru a avea un oraș prosper și demn. Cred că am capacitatea managerială pentru a rezolva problemele cu care se confruntă comunitatea noastră și invit alături de mine toți oamenii responsabili pentru a sprijini și a mă ajuta în acest demers. Este municipiul nostru, mi se pare un gest de demnitate să candidez și mă simt obligat față de concetățenii mei și colegii mei de partid să intru în această competiție!» a declarat Ioan Martin în deschiderea conferinței. Ideea nominalizării lui Ioan Marin pentru Primăria Slobozia nu este nouă. Independent a publicat această «variantă de lucru» a PNL încă din anul 2009, cînd Ioan Marin a ocupat postul de vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Alături de el în cursa pentru nominalizarea sa drept candidat al PNL la Slobozia s-au aflat consilierii locali PNL Gabriel Ioniță, Cezar Zamfir și Gigi Manea.

29 Ianuarie 2016, 19:20 (23190 vizualizări - 86 comentarii)

Citiți și:
PNL nu are candidat pentru Slobozia
Cezarul PNL vrea (din nou) la primărie
PNL nu are candidat pentru Slobozia

Comentariile cititorilor:


mircea:
(4 Februarie 2016, 12:29)
@rica, imi cer scuze daca parerile si comentariile mele ti-au picat greu la stomac avand in vedere ca sunt greu de digerat dupa cum o spui chiar tu, nu te-am obligat sa le citesti,dar, daca le-ai citi si n-ai inteles ce am vrut sa spun, eu nu am nici o vina.
@ambro, @sorin, @mircea:
(4 Februarie 2016, 11:14)
Văd că folosiți o logică destul de periculoasă: dacă preferații altora sunt răi, ai noștri sunt buni. Nu, sunt la fel de răi. Partidul nostru este bun pentru că al altora este rău. Înțeleg să faci asta în campania electorală, dar dacă o faci din convingere e o mare problemă. De logică elementară.
pt@zuzu:
(4 Februarie 2016, 10:35)
Citeste ce spune presa centrala,@zuzule, despre guvernarea Pnta: " Un amplu audit asupra exercițiului financiar pe anul 2014 arată că în guvernarea condusă de Victor Ponta haosul a fost complet. Aproape toate ministerele și-au subevaluat patrimoniul, au lăsat în afara inventarului numeroase bunuri de valoare pe care le administrau, iar în contabilitate s-au descoperit erori însemnate. Toate acestea au favorizat prejudicierea bugetului statului într-un moment în care același Guvern închidea firme și pentru lipsuri de 1 leu în gestiune. Indisciplina financiară pare să fi fost la ea acasă în guvernarea Victor Ponta. Nu trebuie să fii mare economist ca să înțelegi că norme elementare financiar-contabile nu au fost respectate. Bugetele au fost supradimensionate, s-au făcut plăți ilegale fie pentru salarii ori deplasări, penalitățile date rău platnicilor nu au mai fost înacasate, credite deja luate nu au fost folosite pentru finalizarea unor proiecte, arată raportul public pe 2014 al Curții de Conturi. Situația juridică a unor bunuri nu a fost clarificată, cuantumul ajutoarelor oferite populației nu are bază legală și bunuri de milioane de euro – achiziționate, deja – nu au fost folosite niciodată"Comentariile sunt inutile,@zuzule..
Rică :
(4 Februarie 2016, 06:44)
Zuzulică, hai te rog încetează, ți-a dat cineva mai devreme o replică destul de elocventă. Fii serios, Spui numai de Stoica și Ionașcu că au dat-o în bară,dar de Ciupercă și compania plus încă vreo 11 primari Psd, ce ai de spus, ei nu au dat-o în bară. Chiar crezi că nu are PSD Ialomița o problemă. Hai să fim serioși, are o problemă mare cât Casa Poporului, dar se pare că tu urmărești să compari problemele PSD cu problemele Pdl-lui. Hai mai lasă-ne cu gargara.
zuzu:
(3 Februarie 2016, 20:27)
cazacu marinica si tinel gheorghe -cei doi muschetari pdl care au tocat judetul cat timp papa-base si mama-udrea i-au supt .Unul a fost mai ghinionist dar celalalt e mult mai parsiv si mai corupt.  Guvernarea Ponta-cea mai buna dupa 1989. Si cu asta am spus tot. Daca Ionascu si Stoica au dat-o in bara, nu inseamna ca psd-ul a fost nociv pentru judet. portocaliii cu miros  maro insa DA.  Sa traiti bine! 
Rică :
(3 Februarie 2016, 19:56)
Mircică hai mă lasă-ne, dute și te păruie cu prietenii tăi de conversație politică în altă parte, chiar ești penibil,ce este atât de greu să înțelegi? Nu este nimeni obligat să îți digere comentariile tale slinoase.Te rog înțelege și nu mai persevera în modul acesta de exprimare.
mircea:
(3 Februarie 2016, 19:07)
@ambrozica si alexa, eu zic sa va luati la pupaturi in poponet reciproc, avand in vedere ca a disparut barse de pe scena politica, tot nu aveti ce face, si, nu va mai dati asa de mari cunoscatori, sunteti de fapt doua verze pedeliste...pupincuristi...si aplaudaci....vorba lu' stoica bomba...hai sictir mai ofuscatilor...v-ati platit abonamentul la upc sau sunteti restanti? apropo...va raspund asa cum ati facut si voi....voi ati inceput...
Gică Dobre:
(3 Februarie 2016, 16:26)
Măi @ zuzu tu le ții evidența la pdl-isti case revopsesc în pdl-isti, nu zău poate că așa o fi dar n-ar fi bine să le ții evidența foștilor PCR-iști ajunși peste noapte FSN-iști,Pdsr-iști și apoi PSD-isti și jefuitori de țară din 1989 până astăzi. Ia spune mă zuzulică cine conduce județul din 1989, hai că te ascult, cumva PSD-ul ăsta jegos provenit din comuniști, Slobozia cine o conduce din 1989 încoace, cumva tot PSD asta corupt, aproape toate localitățile din județ de cine sunt conduse și jefuite din 1989 încoace, cumva tot de psd-isti voștri spurcați și parveniți, intrați în politică cu izmenele cârpite și ajunși peste noapte primari și care sunt în spatele unor afaceri de mii de hectare de teren sau a unor firme cu cifre de afaceri de miliarde. De unde au avut ăștia atâția bani din leafa de primar sau prefect sau subprefect.Inghiteți zuzulică vorbele și ține-le ăstora socoteala.Sau poate ești chiar unul dintre ei.
dezastrul USL:
(3 Februarie 2016, 15:17)
La nivel de tara, mafia este reprezentata de usl: KGBIliescu,Nas6case, Felix-varanul, regretatul Patrician, Ponta, Dragnea, Mitrea, DIP, Oprisan, Duicu, Cosma, Nicolescu, Bunea Stancu, Mazare, Nicusor Constantinescu, Voicu, Mischie, Micky Spaga, Bradisteanu, Ioan Dumitru - Romsilva, Caty Andronescu, Hrebe, Ilie Sarbu, Adam, Ciuperca, Pendiuc, Sova, Valcov, Vanghelie, Oprescu, Ion Stan, Tariceanu, David, Fenechiu, Uioreanu, Chitoiu, Chiuariu, Stavarache, Cancescu, Vosganian, Misu Vlasov, Dan Radu Rusanu, Theodor Nicolescu, Chiliman, Motreanu, Moisescu, Bekali, Copos, Seres, Pantis etc etc etc ..ex-puscariasi, deja in puscarie, sau puscariabili urmariti de DNA cu sanse mari de condamnare.
Alexa:
(3 Februarie 2016, 14:28)
Te felicit Ambro,decizie înțeleaptă ai ales.Eu la fel am decis, pe nesimțit îl ucizi cu tăcerea,nu merită nici cel puțin să le mai parcurgem postările.Zuzu este unul și același Sorin și Mircea.Aceiasi persoană postează sub aceste trei nume de scenă.O chestiune rușinoasă.
Ambro..:
(3 Februarie 2016, 12:24)
Măi mirciulică nu o să trăiești tu de aici încolo să mă mai vezi coborându-mă la nivelul tău sau al lui sorinică pentru a vă mai da o replică în vreo viitoare postare.Acesta este ultima.Asemenea specimene arogante,grețoase și atotștiutoare nu merită replica mea...
mircea:
(3 Februarie 2016, 11:12)
@ambrozie (pseudonimul sub care iti postezi dejectiile este oribil), vad ca iti place sa diminutivezi, asadar, mai ambrozica tampitelul orarulu, daca cumva crezi ca parerutele matalica sunt interesante, te inseli amarnic, inca ma si mir ca ai invatat sa scrii....acum pe bune ambrozica, las-o dracu' du-te omule si cauta-te ca ai nevoie, nu stiu pe cine sa-ti recomand, dar vorbeste cu aia de la partid poate gasesti vreunu mai milos sa te indrume...
esti amuzanta@zuzu:
(3 Februarie 2016, 09:34)
Pai mai analfabet decat @mircea nu gasesti pe forum.El a ratat(cam multe pe la scoala)  lectia in care se invatau majusculele si semnele de punctuatie. El nu pune cratima la "ma-sa", dar o pune la verbul "a avea:"eu a-m, tu a-i, voi a-ti etc. Problema lor, a lui @Sorin si @mircea (cu m mic) este ca, indiferent de subiect, ei decarteaza acelasi lucru in postari: PDL(un partid care numai exista) si Basescu(care nu mai e presedinte) sunt de vina pt tot ce se intampla rau in Ialomita si Slobozia, zone de care aproape poti spune ca sunt  pur psd-iste!. Iar incapatanarea cu care sustin acest lucru frizeaza patologicul in cazul lor..
Si tu Brutus? :
(3 Februarie 2016, 09:33)
Cum sa zic,Martine,ca te simti obligat sa candidezi pentru oras si cetateni? Nu ne face asta,ca e aceeasi placa servita de mustaciosii care au ruinat orasul.Parca ar fi Troia,dupa comunism-oras mic,industrializat a ajuns o nenorocire! Schimba placa,Martin ca avem datorii pentru megalo proiectele( la care ai participat) pentru 80 ani...Doar un vulcan ne mai face bine...(Nu Vâlcan...)
SORIN:
(3 Februarie 2016, 09:22)
@ Flory. Pe ce ziceai că te simți zgâriată?!