Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL are, în sfîrșit, un candidat!

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL Ialomița a anunțat că are un candidat pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. După 6 luni de bîlbe și amînări, vineri, 29 ianuarie 2016, Ioan Martin a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că a cîștigat competiția internă pentru nominalizarea în cursa pentru Primăria Slobozia. «Vreau să fiu primarul municipiului Slobozia. La 30 de ani de cînd am venit în Slobozia ca stagiar și după 6 ani la conducerea Partidului Național Liberal, vreau să candidez la demnitatea de primar al municipiului Slobozia și, împreună cu echipa mea, să găsim soluții viabile pentru a avea un oraș prosper și demn. Cred că am capacitatea managerială pentru a rezolva problemele cu care se confruntă comunitatea noastră și invit alături de mine toți oamenii responsabili pentru a sprijini și a mă ajuta în acest demers. Este municipiul nostru, mi se pare un gest de demnitate să candidez și mă simt obligat față de concetățenii mei și colegii mei de partid să intru în această competiție!» a declarat Ioan Martin în deschiderea conferinței. Ideea nominalizării lui Ioan Marin pentru Primăria Slobozia nu este nouă. Independent a publicat această «variantă de lucru» a PNL încă din anul 2009, cînd Ioan Marin a ocupat postul de vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Alături de el în cursa pentru nominalizarea sa drept candidat al PNL la Slobozia s-au aflat consilierii locali PNL Gabriel Ioniță, Cezar Zamfir și Gigi Manea.

29 Ianuarie 2016, 19:20 (21888 vizualizări - 86 comentarii)

Citiți și:
PNL nu are candidat pentru Slobozia
Cezarul PNL vrea (din nou) la primărie
PNL nu are candidat pentru Slobozia

Comentariile cititorilor:


zuzu:
(3 Februarie 2016, 06:45)
Sorin di Mircea sunt sarea si piperul .Mai ales ca spun adevarul despre mizerabilii pdl care se ascund revopsiti peste noapte.Ador si cum isi bat joc de semianalfabetii de postaci ai cacaniilor.
Flory:
(2 Februarie 2016, 22:34)
Ai dreptate @Rică, ăștia doi mă zgârie și pe mine pe creier cu cea ce spun în postările lor insistente cu cam același conținut de fiecare dată. Ziarul ar trebui să închidă acest formular de comentarii pentru că ăștia doi, Sorin și Mircea le schimbă direcția și înțelegerea articolelor cu postările lor aberante.
Rică :
(2 Februarie 2016, 22:19)
Doi PSD-sti cu carnet de partid moștenit din fostul PCR, Mircea și Sorin. Ambro lasă-i nu îți mai consuma timpul cu politrucii ăștia îndoctrinați, nu merită, oricum mulți dintre cei ce intram și citim comentariile pe ale lor le sărim. Două pușlamale,probabil funcționari pe la vreo primărie sau CJ sau prefectură, oricum din categoria celor ce ia salariu gras de pomană de la stat și noi îi platim, care se plictisește la birou stând degeaba și postează în favoarea partidului care le-a dat funcția cu speranța ca tot PSD-ul să câștige iar alegerile și ei să își păstreze funcțiile și să încaseze salariu în continuare de pomană. Asta sunt cei doi ce fac pe mulți de aici agramați. Niște jigo..i psd-iste
Ambro..:
(2 Februarie 2016, 19:22)
Măi mirciulică faci vorbire în prostarea ta despre ce păreri ai tu.Chiar crezi că mai interesează pe cineva părerea ta? Zău așa..
mircea:
(2 Februarie 2016, 18:30)
@ambrozica, bag de seama stimabile ca nu mai are nimeni loc de tine pe aici, dai lectii tuturor esti detinatorul absolut al adevarului...dupa parerea mea esti mai dus decat oaia cand trage parturi...sau baseli...nu te mai da mare ca nu esti....asa ca mai ambrozica, asa cu spunea colega ta inainte sa ia un pahar cu apa peste ochi....ciocul mic ca-ti miroase....
Ambro..:
(2 Februarie 2016, 16:03)
Sorinică noi majoritatea românilor așa suntem agramați așa cum ne categorisești tu, deșteptule.Nu toți avem aceleași calități intelectuale ca tine.In legătură cu vestita clinică de la Săpunari este o recomandare care trebuie făcută una și aceleiași persoane adică Mircea alias Sorin și știu foarte bine de ce spun asta.Spui că aș confunda marfa cu ambalajul,te întreb cine este ambalajul cumva Mircea și tu Sorin ești ambalajul. Ai toată libertatea să nu fii de acord cu cea ce postez eu,nici nu aș emite o asemenea pretenție de la cineva cu o educație atât de elevată care ia orice postare ca pe un test de gramatică, mai rămâne să ne dai note,deșteptule!
Robert:
(2 Februarie 2016, 14:06)
Toti promitem dar nu facem nimic.
Adrian:
(2 Februarie 2016, 13:58)
Ne intelegem frate Ambro dar nu cand vine vorba de fostele jarle pedeliste ascunse sub alta palarie.
SORIN:
(2 Februarie 2016, 13:31)
@Ambro. Confunzi marfa cu ambalajul. Măcar dacă ai fi atent la corectitudinea gramaticală a postărilor,  și ți-ai da seama că nu sunt una și ACEEAȘI persoană cu @Mircea. Și tu ar trebui să fii mai atent la scriitură, înainte de a da lecții. De-aș sta să fac analiza pe text numai a postării tale de dinainte ți-aș demonstra cât de agramat ești. Dar nu contează. Contează ideile. Ce nu-nțeleg eu la unii d'alde tine, este faptul că voi sunteți deținătorii adevărului și corectitudinii absolute, noi, ceilalți, am fi niște trepăduși care ar trebui să luăm lecții. Mai bine fă-ți o autoanaliză înainte de a trimite pe cineva la Săpunari, de unde, probabil, tocmai te-ai externat. Nu mă poți obliga, Ambrozică, să fiu de acordeon cu mandolina ta. Poate-mi permiți să am alte păreri decât ale tale. Ce zici?!
draga @Ambro:
(2 Februarie 2016, 12:54)
nu incerca sa-l convingi pe @SORIN. Acest postac psd-ist e trecut de mult de prima tinerete si a ramas in privinta politicii "prelucrat" de tovarasii sai pt tot restul vietii. Intr-un fel e fericit, caci are intotdeauna o explicatie( de fapt aceeasi) pt tot raul din tara asta: Basescu si ai lui! Daca chiar vrei sa-l enervezi, mai gaseste-i cate o greseala gramaticala in postari,ha,ha,ha...
Gigel:
(2 Februarie 2016, 12:18)
Să ne explice dl Martin de ce nu a participat la dezbaterea pe buget a municipiului Slobozia. Doar se stabilește bugetul acestui oraș. Asta așa, dacă simte că are o datorie pentru cetățenii acestui oraș.
Ambro...:
(2 Februarie 2016, 10:27)
Mai Sorinica ,stai linistit ca cea ce spui tu le stim cu totii ,nu te agita atat ,stim foarte bine ca atat Sorin cat si Mircea este aceiasi persoana care posteaza aici.Nu am spus niciodata ca nu ar fi adevarat cea ce spui sau ca as fi de acord cu masurile luate de idiotul de Basescu atunci, pentru ca el era si presedinte si prim ministru ,dar cand vad ca sunt repetate cu atata sarguinta aceleasi lucruri, sincer parca ne cam ia de fraieri si prosti pe noi ce mai vorbim pe aici.Ajunge ,am inteles mesajul,mai studiati ce a fost si cu martea neagra cand voiau trimisii in parlament din Ialomita sa scape de puscarie baronii penali ,studiati cum a fost posibila penibilitatea de ordonanta pentru migrarea legala a alesilor locali numai sa castige Ponta psd-istul alegerile,vedeti cum Oprea putea sa mearga la amante cu coloane oficiale.Amestecatile pe toate acestea cu raul facut de pedeleu in comentariile voastre si atunci n-as mai fi eu atat de rupulsiv.Apropos cereti voi parlamentarilor din Ialomita sa va dea oficial fiecare cum a votat in cazul tuturor legilor facute impotriva democratiei si impotriva justitiei si dupa aceea discutam.Hai ca noi plebea ne putem intelege usor intre noi.
pentru ambro:
(2 Februarie 2016, 10:10)
ambrozica, adica tu crezi ca poporul uita ce au facut cei mai penali politruci din tara asta sub tatucul cu nume de partz?crezi tu oare ca e suficient ca un infractor fatarnic si ipocrit ca Tinel Gheorghe sa apara sub sigla altui partid ca lumea sa-l ia in brate dupa ce l-a scuipat ?Marsaviile continua si in ceasul al 12-lea, hienele impartind functii viitoare -vezi cum au batut palma Tinel si Blaga desi se iubesc ca sarea in ochi- pentru a se catara si pe vechii penelisti, asa cum fac de la infiintarea partidului portocaliu cu miros de cacaniu. 
SORIN:
(2 Februarie 2016, 09:49)
@ Ambro. Văd că pentru tine închiderea spitalelor și a școlilor nu contează. Pentru tine nu contează că micii școlari străbăteau zeci de km. prin păduri, prin viscol și zăpadă. Pentru tine nu contează faptul că zeci de mii de bolnavi au străbătut sute de km pentru a fi consultați. Pentru tine nu contează că atunci când s-au dus la o clinică funcțională au găsit lacătul pe ușă și au făcut infarct sau AVC, ei putând fi salvați dacă ar fi fost cineva p'acolo. Dacă n-ai văzut, îți recomand un filmuleț postat pe Internet care arată cum guvernul Japoniei a anulat dezafectarea unei stații de cale ferată pentru că un copil (o fată) avea de străbătut 30 km până în localitatea unde era elev în ultimul an la un liceu. Localitatea are în jur de 600 de suflete, populație îmbătrânită. Tocmai de aceea, inițial, guvernul a hotărât dezafectarea stației respective. Dacă tot te dai cunoscător, poate umbli prin România. Poți să-mi spui ce populație are Slobozia și ce stație CFR are?! Câte trenuri circulă pe la noi zilnic?! Desigur, PDL nu mai există ca partid de sine stătător, dar cei care l-au "populat" au rămas în continuare aceiași tupeiști unul mai penal decât altul, deși, deocamdată, sunt mai mult sau mai puțin protejați de "agentur'li" străine. Dacă pentru tine Vasile Blaga, Gheorghe Flutur (ăla cu oile pe dealuri, un pupinbăsist ordinar, un slugoi mai rău decât pe vremea lui Ceaușescu, ăla cu gripa aviară de s-a îmbogățit subit ca ministru al agriculturii și n-a pățit nimic, doar niște valuri la vremea aceea) Roberta Anastase (aia cu numărătoarea), Videanu, Boc, Andreea Paul - altă penală sadea - "Jos taxele, votați Ponta!" sunt reprezentanții liberalismului în țara asta, chiar că trebuie să plecăm în Congo.
Ambro..:
(1 Februarie 2016, 21:39)
Măi mirciulică cu m mic tu ai un fix cu pedeleu, mai baiețică ia mai pedalează de pe aici că ne-ai stricat mirosul de cât rahat indrugi. Du-te mai băiețaș la sediul de pe Chimiei și stai în stradă și îndrugă cât vrei că poate te-o asculta cineva și totodată poate o să te motiveze baronii roșii de Ialomița măcar cu un covrig că poate ți-o schimba și ție mireasma că până acum numai a pedeleu îți pute gura.Gata Frățică,treaba cu pedeleu este veche,expirată nu vezi că nici presa nu o mai pune pe prima pagină pentru că nu o mai citește nimeni.Știu,știu tu o să pui imediat, pentru ca ești cult treaba cu tăiat salarii,pensii sau închis spitale.Hai lasă-ne, vezi ce postezi cu mine să nu te joci, eu te închid repede din trei mișcări și dacă insiști te închid într-un spital din cele părăsite și închise de PEDELEU.