Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL are, în sfîrșit, un candidat!

Martin vrea să fie votat de locuitorii Sloboziei

PNL Ialomița a anunțat că are un candidat pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. După 6 luni de bîlbe și amînări, vineri, 29 ianuarie 2016, Ioan Martin a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că a cîștigat competiția internă pentru nominalizarea în cursa pentru Primăria Slobozia. «Vreau să fiu primarul municipiului Slobozia. La 30 de ani de cînd am venit în Slobozia ca stagiar și după 6 ani la conducerea Partidului Național Liberal, vreau să candidez la demnitatea de primar al municipiului Slobozia și, împreună cu echipa mea, să găsim soluții viabile pentru a avea un oraș prosper și demn. Cred că am capacitatea managerială pentru a rezolva problemele cu care se confruntă comunitatea noastră și invit alături de mine toți oamenii responsabili pentru a sprijini și a mă ajuta în acest demers. Este municipiul nostru, mi se pare un gest de demnitate să candidez și mă simt obligat față de concetățenii mei și colegii mei de partid să intru în această competiție!» a declarat Ioan Martin în deschiderea conferinței. Ideea nominalizării lui Ioan Marin pentru Primăria Slobozia nu este nouă. Independent a publicat această «variantă de lucru» a PNL încă din anul 2009, cînd Ioan Marin a ocupat postul de vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. Alături de el în cursa pentru nominalizarea sa drept candidat al PNL la Slobozia s-au aflat consilierii locali PNL Gabriel Ioniță, Cezar Zamfir și Gigi Manea.

29 Ianuarie 2016, 19:20 (24406 vizualizări - 86 comentarii)

Citiți și:
PNL nu are candidat pentru Slobozia
Cezarul PNL vrea (din nou) la primărie
PNL nu are candidat pentru Slobozia

Comentariile cititorilor:


Titi:
(30 Ianuarie 2016, 19:35)
Omul candidează pt.Slobozia , nu pentru Blaga ,Anastase ,Basescu & comp! Eu îl încurajez și susțin ! Avem nevoie de el ? ( de remarcat ca mai toți i se adresează cu d-ul ...)
mircea:
(30 Ianuarie 2016, 17:09)
@psd si usl, poate ai uitat dar usl era format, in principal, din pnl si psd, partide principale, adica crin si ponta, nu incerca sa ii separi ca nu merge, mai nou, poate nu stii sau poate te faci ca nu stii, colegul lui martin, tinel, este unul dintre cei mai acerbi pupatori de fund basist, poate ai uitat sau doar te prefaci, martin este coleg cu aia care au taiat salariile medicilor si profesorilor,si a multor alte ctegorii, care au inchis spitale....blaga, anastase, videanu....mai stii ”viorica...vino la noi sa vezi rezultatele...”, mai stii rferendumul din 2012....cu ei este acum coleg domnul martin...i-am insirat pentru a-ti reamprospata aducerile aminte....
Bara-Bara:
(30 Ianuarie 2016, 13:58)
garanteaza cineva ca nu face bara-bara cu partenerul lui de afaceri pe care il are de peste 20 de ani ? adica cu Marian Neacsu.................... E slab ca om, deja corupt, are multe polite de platit si daca castiga o sa fie continuatorul politicii de incompetenta. ALTUL mai draga, alegeti un om care sa stie si sa poata face ceva. Asta nu a facut niciodata nimic bun.
PSD si USL:
(30 Ianuarie 2016, 12:22)
In 26 de ani la carma orasului psd si apoi, in cardasie,usl, au adus orasul Slobozia intr-o zona ce frizeaza Apocalipsa: gropi imense, statui hidoase, apa otravita pt populatie, constructii aiurea fara autorizatii,cartiere intregi fara drumuri,apa, electricitate si gaz, strazi desfundate si balti adanci, napastuiti ai sortii inghesuiti in blocuri darapanate tip ghetou, sef de CJ, primari, viceprimari si consilieri penali asteptand intrarea la beciul domnesc, apoi in puscarie, pt afaceri oneroase pe banii slobozenilor etc, etc...
Gica:
(30 Ianuarie 2016, 11:47)
Succes dle Martin SUNT SIGUR CA DACA LUATI CA PRIMAR VETI  FI ALTURI DE CETATENI TOT MANDATUL.
@face:
(30 Ianuarie 2016, 11:12)
In conferinta de presa , ca sa inlature comentarii ca ale tale, a declarat ca numai candideaza pe nicio alta lista. Deci observatia ta e nefondata.
Valentin :
(30 Ianuarie 2016, 09:54)
Dacă cineva mai poate sa facă ordine în primăria Slobozia ,eu cred ca doar d-ul Martin poate ! 
mircea:
(30 Ianuarie 2016, 06:50)
@face, cred ca ai dreptate omule, tinel o sa curete pnl-ul de penelisti,,ma refer la vechii penelisti nu portocalii vopsiti, asta-i misiunea lui....in sfarsit, v-om vedea...
face:
(29 Ianuarie 2016, 22:57)
se vede de pe chipul lui ca nu vrea primar vrea vice la cji dar se bate ciu CRETINEL si tot psd castiga primaria si Mrtin vice cji
Alexa:
(29 Ianuarie 2016, 20:50)
Vă urez succes domnule Martin.Veți câștiga sigur și din primul tur în situația în care vor fi două tururi de scrutin dar totodată vă asigur că intrați într-o misiune care o pot compara cu o sinucidere politică. Orașul se află într-o situație dezastruoasă din punct de vedere al funcționarii utilităților publice(apa,salubrizare,locuri de parcare,poliție locală??,sistematizare străzi noi,ect..)Iar din punct de vedere financiar împrumuturile făcute cu ocazia introducerii apei nepotabile și a gropii lui Stoica plus riscul ca bani primiți pe fonduri europene să fie luați înapoi de UE, vă va pune în situația să administrați ca viitor primar un oraș falimentar cu perspectiva de a nu mai putea da măcar salarii.Probabilitatea ca,conturile primăriei să fie poprite este mare, poate înainte de luna iunie .Ce veți face atunci?Veți pune alte biruri locale?
mircea:
(29 Ianuarie 2016, 19:53)
cu toate ca nu sunt cu peneleu' , adica, nu blaga, nu pocora, nu tinel, martin mi se pare a fi un om echilibrat si de bun simt...mai vedem...