Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Au căzut cu mașina în râul Sărata

Accident rutier la Bărbulești

Au căzut cu mașina în rîul Sărata

Un grav accident rutier s-a petrecut în dimineața zilei de luni, 28 martie 2016, pe raza comunei Bărbulești. Patru persoane au fost rănite după ce au plonjat cu mașina în apele rîului Sărata. Pentru una dintre victime a fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD.

Șoferul a rupt parapetul podului
În mașina care a ajuns în apă se aflau doi adulți, de 42 și 33 de ani, precum și doi adolescenți, ambii în vîrstă de 16 ani. Se pare că mașina a fost condusă de bărbatul de 42 de ani. Acesta a rupt parapetul podului peste rîul Sărata și a ajuns în apă. Grav rănit, el a fost transportat la un spital din Capitală cu un elicopter SMURD. Celelalte trei victime au primit îngrijiri medicale la Spitalul Municipal Urziceni. Mai mult, a fost solicitată și intervenția paramedicilor SMURD din Ialomița, precum și cea a unui echipaj de descarcerare. Polițiștii fac verificări pentru a stabili cauzele exacte ale accidentului rutier. Toți cei patru pasageri ai mașinii sînt localnici din Bărbulești.

28 Martie 2016, 10:00 (4565 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Accidente la Bărbulești, Ion Roată și Bărcănești
Bărbulești: Reținut pentru producerea unui accident
Bărbulești: A intrat cu mașina în pom

Comentariile cititorilor:


spyn:
(28 Martie 2016, 16:02)
Si mai mult ca sigur nu are nici permis sau chiar daca are,  nu stie sa citeasca. Nu e singurul, Barbulestiul e plin de analfabeti cu permis si nu-i vede nimeni. 
Aris:
(28 Martie 2016, 15:04)
Din ce stiu eu , doar soferul este din Barbulesti , ceilalti 3 fiind din Urziceni . Cand am trecut  pe acolo am observat 2 ambulante albe si doar una rosie , cred ca de la SMURD . N-ar strica mai multa atentie la informare