Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Apropiați ai clanului Ritaxon s-au luat la bătaie în miezul nopții

Scandal cu împușcături și pietre la Urziceni

Apropiați ai clanului Ritaxon s-au luat la bătaie în miezul nopții

Scandal pe străzile din Urziceni în noaptea de duminică spre luni, 12/13 iunie 2016. Un grup de etnici romi din oraș, apropiați ai clanului Ritaxon, s-au atacat folosind arme de letale și pietre. O persoană a ajuns la spital, iar alte 6 riscă acum să aibă dosare penale. La fața locului a fost nevoie de intervenția unui echipaj SMURD și a medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Minciuna provoacă scandal
Din primele cercetări, la momentul de față a fost demarată o anchetă in rem de către procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Anchetatorii caută indicii pentru a proba o posibilă infracțiune de «tentativă la omor». Surse judiciare apreciază faptul că scandalul iscat în sînul familiei apropiată de temutul clan Ritaxon a izbucnit spontan. Se pare că, în urmă cu cîteva zile, o parte dintre cei care au provocat cearta au mai fost implicați într-un eveniment similar. Atunci aceștia au încercat să discute unii cu alții cu privire la mărturiile pe care urmau să le facă în fața organelor judiciare care anchetează cazul. Noaptea trecută, discuțiile în acest sens au fost reluate însă, din cauza unor neînțelegeri, totul a degenerat într-un scandal. Au fost folosite arme neletale, cu ajutorul cărora s-au tras cîteva focuri, două persoane fiind împușcate în picioare. Una dintre victime a ajuns la spital. Cercetările în acest caz continuă pentru a se stabili întreaga situație de fapt.

13 Iunie 2016, 14:25 (3867 vizualizări - 5 comentarii)

Citiți și:
Mascații din București fac legea în pădurile Ialomiței
Municipiul Urziceni, victima administrației Sava
Urziceni: Jandarmii au intervenit în bătaia concubinilor
Slobozia: Scandal cu împușcături la restaurantul «Zahana». Constantin Hertu, patronul restaurantului, a «ciuruit» un interlop cu bile de cauciuc!

Comentariile cititorilor:


GOGU:
(14 Iunie 2016, 21:06)
Subscriu la ce guita Vasile.Daca in Urziceni si Fierbinti Tinel nu stapaneste situatia, e clar! DEMISIA domn copresident pana nu te scot astia in suturi ca ai nenorocit pnl
Vaxile:
(14 Iunie 2016, 09:19)
Si ghetarii care se topesc la poli, tot din cauza jegului de Tinel..Cat despre siguranta pe strazi, unde ajungi sa  dai in gropi (inclusiv in groapa mare din Slobozia), tot nenorocitul de Tinel e de vina..De altfel politia judetului numai de Tinel asculta..Bietii psd-isti se lupta cu morile de vant, degeaba detin judetul de 27 de ani(dupa ce l-au tinut si in cei 45 de ani de comunism) ca n-au nici un spor din cauza lui Tinel..De altfel castigatorii alegerilor, mai tinerii sau mai batranii psd-isti, vor pleca, de suparare pe Tinel, in China , sa-si mai revina dupa lupta cu raul asta monstruos intruchipat de Tinel..
Vassile:
(13 Iunie 2016, 19:13)
Ce sa scoti din tinel?  Nu este bun de nimic
mircea:
(13 Iunie 2016, 19:07)
scuze...tinel (cu t mic)
Paul:
(13 Iunie 2016, 17:38)
In parohia lui Gheorghe Tinel.In loc de promisiuni fara acoperire mai bine ar pune umarul sa fim in siguranta pe strazi.