Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Răfuială între două familii de romi, în mahalaua din Bora

Răfuială între două familii de romi, în mahalaua din Bora

Mahalaua țigănească Bora, din Slobozia, a fost în noaptea de vineri spre sîmbătă, 17/18 iunie a.c., asaltată de forțe de ordine. Polițiștii și jandarmii au intervenit pentru a stinge un scandal monstru iscat între două familii de romi. Din primele informații răfuiala a izbucnit pe fondul unor neînțelegeri mai vechi. În acest caz a fost deschisă o anchetă de Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia.

Bătuți și aruncați într-un canal
Potrivit informațiilor, scandalul petrecut în Cartierul Bora ar fi izbucnit spontan. Membrii unei familii s-au trezit cu rivalii lor peste ei în casă, în puterea nopții, și au fost luați la bătaie. În urma răfuielii, trei bărbați au fost răniți. Aceștia au fost bătuți cu pumnii, înjunghiați și, apoi, aruncați într-un canal din apropierea locuinței lor. Toate cele trei victime au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, pentru acordarea de îngrijiri medicale. Două dintre părțile vătămate au fost transferate la Spitalul «Sfîntul Pantelimon» și Spitalul Bagdasar Arseni, din București. În cauză s-a deschis un dosar penal,instrumentat de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia.

18 Iunie 2016, 10:20 (8333 vizualizări - 17 comentarii)

Citiți și:
Robert vrea casă de la primar
«Spaima buticurilor» a căzut în plasa polițiștilor
Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Comentariile cititorilor:


Cristina:
(28 August 2017, 00:01)
Sa va fie rusine pt tot ce spuneti de acest cartier " tiganesc " , voi romanilor , astia care ati descoperit Anglia in 2017 ! Voi romanilor care nu stiti sa legati 2 cuvinte in strainatate . Astia care isi etaleaza masinile cu volan pe dreapta abia acum si spargeri seminte in fata unui jeg de bloc ! Cand o sa ajungeti la puterea unui tigan , atunci sa mai vorbiti , germenilor fara bani de paine si bani de benzina . Sa va fie rusine cand va mai duceti cu masinile la Peco , nu de alta dar ramaneti fara niciun ban. Sa comentati atunci cand o sa stiti cum sta treba si o sa stiti situatia fiecaruia , jeguri penale cu negru sub unghii ! Romanilor saraci !
gopo:
(14 Ianuarie 2017, 14:36)
Toți țiganii nu au muncit niciodată cu Contract de muncă...Eu am fost în cartier "Badelona" ,oraș Barcelona,plin de țigani,nu rromi și țigăncile furau și cerșeteau ,țiganii le ,,păzea" și cu banii,Euro și-au făcut vile,mașini de lux,până i-a dus la graniță și pe cine avea Euro îi aresta.Acum toți țiganii vinde tot ce au furat,aurul de kilograme la amanete,până nu mai au ce să mănâncă...S-a ,,terminat" cu hoțiile !!!
PRIVAT:
(29 Iunie 2016, 21:21)
Dacă suntem țigani care este problema???                                                                                                          Si nouo la fel ne bate inima, daca sunt țigan tot om sunt și eu de ce sunteți rasiști că vă vede Dumnezeu??? Și țigani îi jignesc pe romani dar nu în halul și nesimțirea cu care o faceți voi dar dacă asta este caraterul vostru faceti ceia ce știti în continuare.
mircea:
(22 Iunie 2016, 17:54)
in loc de bota(t) , bora(t), scuze, uneori mai apas o alta tasta, din greseala, scuze!
mircea:
(22 Iunie 2016, 12:30)
@bota(t), ai inceput bine spunand ca nu toti sunt la fel, ca unii si-ar da piele de pe ei sa te ajute, nu ca ar avea cineva nevoie de piele lor dar stii cum e...vorba vine, apoi, in stilul tiganesc caracteristic ti-ai pus poalele-n cap si ne-ai aratat „podoabele”...cum adica...„nu ca voi romanii”, adica noi ce avem, suntem toti la fel dar voi nu, noi suntem numai rai si ai dracu' invreme ce pe la voi, pe la tigani mai sunt si d-aia care sunt gata sa se jupoaie numai sa faca bine....mai ales una dintre familii....hmmm...auzi...stii ce?...iti zic pe limba ta, poate asa pricepi cat esti de partinitor...hai sictir!
Orhideea:
(21 Iunie 2016, 17:46)
Ne-au facut de ras in toata lumea.Neam de hoti si de imputiti.Macar de ar pleca toti dar se intorc in tara sa-si etaleze masinile cu nr de bulgaria :)))sa-si construiasca vile si sa culeaga prospaturi pentru produs si furat in occident.
Bora:
(21 Iunie 2016, 16:35)
Sunteti niste mizerii daca ganditi asa , nu toti tiganii sunt la fel ...unii ar da si pielea de pe ei sa te ajute (in cazul uneia din aceste familii ) nu sunt ca voi romanii care nu dati o cana de apa ...Sa va fie rusine ...
antitigani:
(20 Iunie 2016, 23:38)
Am ajuns sa umblam in Slobozia sa ne fie teama de ciorile astea imputite..unde oi fi tu,Antonescu,sa ne scapi de ei..Au masini din furat si fetite in afara care le fac bani..Nu stiu sa muncească si sunt plini de ei,acesti Tigani...Si scriu din scarba pentru aceasta rasa imputita care miros de la un km..Tocmai din Bora..pana si aia din 500 sau de la piata s au mai liniștit..Dar aia din Bora ,nu..De ar muri tot acel cartier de tigani
Argentina:
(20 Iunie 2016, 22:34)
Sa-i lase sa se taie mo pana nu mai ramane nici un borean borat
mircea:
(20 Iunie 2016, 19:20)
de acord cu „eu”, dar trebuie sa recunosti faptul ca, nenorociti aia care s-au paruit si batut, sunt vesnicii neplatitori de taxa si vesnicii beneficiari ai asistentei medicale si inghititori de ajutoare, cred ca medicii sau asistentele de pe salvari ar fi trebuit sa le dea cate un piramidon si atat...daca vaor asistenta la upu, nenica, sa vina cu banii pe ultimi cinci ani, cel putin....dar nu, noi platin si magraonii beneficiaza acum @purcica, ba pe tine si pe ma-ta sa te manance pamantul, cu tot neamul tau de magraoni...acum intelegi limbajul?
Purcica:
(20 Iunie 2016, 15:49)
De ce sa scăpați de noi??manca-v-ar pamantu'!
pt@eu:
(20 Iunie 2016, 14:32)
Pentru ca nu prea te faci inteles cu felul tau de a scrie, incearca sa desenezi si atunci ideile tale vor fi mai clare..
eu :