Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Radu Paros nu mai e președinte la PMP Radu Paros nu mai e președinte la PMP

Radu Paros nu mai e președinte la PMP

Devenit președinte interimar la PMP Ialomița, Radu Paros a pierdut funcția după numai 2 săptămîni. El a fost înlocuit săptămîna trecută cu Ernest Mario Caloianu, președintele UNPR Ialomița.

Prea frumos ca să fie adevărat La începutul acestei luni, Radu Paros a devenit președinte al Organizației Județene a Partidului Mișcarea Populară. Săptămîna trecută el a fost detronat de către deputatul Ernest Mario Caloianu, președinte al Uniunii Naționale pentru Progresul României Ialomița, ca urmare a fuziunii politice dintre cele două partide. Motivația înlocuirii lui Radu Paros ține de matematica politică, după cum a explicat public și Traian Băsescu: «Acolo unde PMP a avut rezultat mai bun, președinte interimar este de la PMP, iar unde a avut UNPR un scor mai bun este de la această formațiune politică... Multora nu le-a plăcut. Dar știți cum e: politica este la fel de precisă ca matematica. Se numără. Este în voturi!». Contactat telefonic, Radu Paros a declarat că nu este deranjat de această schimbare și că așteaptă cu interes alegerile parlamentare: «Politica are și suișuri și coborîșuri... Rezultatele electorale au fost cele care au tranșat această decizie. Nu e important cine este președinte, important e să reușim să convingem electoratul că reprezentăm, într-adevăr, cea mai bună alternativă la actualele partide politice!».

28 Iulie 2016, 10:45 (4156 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Radu Paros rămâne fără mandat de consilier local
Paros și Ionașcu, braț la braț

Comentariile cititorilor:


Gicu Claxon:
(30 Septembrie 2016, 16:07)
Ha-ha-ha!@ Sevastita Croitoru, dai dovada de un umor involuntar nebun:"Paros e un om realizat, el nu mai are nevoie sa fure". Adica, a furat pana acum de s-a ajuns! Cam rara chestia asta la cei obisnuiti cu furatul, caci niciodata nu se satura si nu-i mai opreste decat DNA-ul. Ah, ca face acum o pauza pt a-si face planuri cu Parlamentul e alceva, e alt nivel de invarteli la care poate viseaza...
Sevastita Croitoru:
(30 Septembrie 2016, 15:10)
VOTANTI!Cat de mult gresti  cu Radu PAROS.Are aptitudini de conducator, e gospodar.daca l-am fi ales primar Slobozia ar fi aratat altfel , acum este lada de gunoi a Baraganului,va plaxe cum arata orasul nostru drag?El este un om realizat , deci nu mai avea nevoie sa fure,este tanar , cu putere de munca , are proiecte indraznete pentru Slobozia , dar noi romanii  avem orbul gainilor si cand nu se pune pata  pe cineva suntem si ai dracului de rai.Votati-l pentru parlament, sa-l aprecieze altii, noi nu suntem in  stare.SUCCES D-LE PAROS! S.Croitoru-7f.0765210049
ioana:
(3 August 2016, 11:12)
Paros sa-si vada de mortii lui si sa ne lase in pace! Gata, ajunge.Am obosit noi de cand candideazasi nu iese niciodata.
PUMRP:
(1 August 2016, 11:39)
PAROS ERA MAI BUNA IN FRUNTEA PMP DECAT CALOIANU, PARASUTAT DIN BUCURESTI LA IALOMITA. E RUPT DE REALITATILE JUDETULUI SI NU ARE CUM AJUTA
Cici:
(29 Iulie 2016, 15:22)
Ma lasati odata cu Paros asta......!!??!!
ANCA:
(29 Iulie 2016, 11:27)
Paros ,vesnicul candidat care nu a adus nimic in politica orasului decat scandal si mizerie.Cum l-a asezat dumnezeu langa Ionascu in acelasi partid si cat a alergat el pe la Bucuresti sa ajunga sef pe judet.......
Ialomitean:
(29 Iulie 2016, 11:01)
Pai dupa cum se zice:cum e turcu si pisstolu' !Lider local  zero la un partid ''national'' zero, condus de 'liderul national'' ZERO BARAT! Ce tupeu are trolul asta  sa mai apara in public.
Mary:
(29 Iulie 2016, 10:38)
    Vrei un rezultat prost in alegeri, defileaza cu Radu Paros, perdantul de serviciu. Afacerile si rezultatele in alegeri au ceva in comun. Marsul funebru. Acest "Lapusneanu" neincoronat al orasului sa isi vada de treaba lui, fara a mai bate la portile tuturor partidelor cu mana-n buzunar. E clar! Alegatorii nu-l vor.
zero:
(29 Iulie 2016, 06:49)
cand esti zero si te menti in pozitia de zero, normal ca nu esti deranjat ca nimeni nu iti ocupa fotoliul de lider absolut ZERO