Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Plajă cu acces restricționat în stațiunea Amara

Plajă cu acces restricționat în stațiunea Amara

Un filmuleț postat pe un site de socializare aprinde scîntei în stațiunea Amara. Un grup de turiști au fost surprinși în timp ce așteptau în fața porților încuiate ale unei plaje private, ca să se scalde în apele lacului. Explicația administratorului respectivei plaje este ilară: «Programul nostru începe la ora 8,30, iar oamenii au venit mai devreme... Era normal să aștepte. Sîntem o plajă privată!».

Obligați să aștepte să facă plajă
Filmulețul cu pricina a fost realizat în prima zi a acestei săptămîni, la primele ore ale dimineții. Pregătiți să ia contact cu nisipul și apa lacului Amara, turiștii au așteptat minute bune în fața plajei private pînă cînd angajații entității comerciale care o dețin să intre în tură și să deschidă porțile încuiate. Pe imagini se observă cum oamenii privesc nedumeriți și nu le vine să creadă faptul că, deși au plătit ca să viziteze Amara și să se cazeze la hotelul de care aparține plaja, sînt nevoiți să aștepte pe banii lor...

Varianta unui administrator
Plaja cu pricina se numește «Splendid Beach» și se dorește a fi cea mai «cool» plajă din stațiunea Amara. Alături de Laguna Blue, ea face parte din Complexul Hotelier «Ialomița», manageriat de Liviu Ionescu. Potrivit informațiilor care se regăsesc pe cabina de la intrarea pe plajă, programul începe la orele 8,30 și se încheie la 19,00. De asemenea, fiecare persoană care dorește să se scalde în apele lacului din zona acestui petec de nisip trebuie să achite o taxă de intrare de 10 lei. În acest preț este inclus și șezlongul, evident, în limita locurilor disponibile. Contactat telefonic pentru a oferi un punct de vedere cu privire la această situație, Liviu Ionescu a precizat laconic: «Programul nostru începe la orele 8,30, iar oamenii au venit mai devreme... Era normal să aștepte! Sîntem o plajă privată! O să verific și eu să văd despre ceea ce spuneți dumneavoastră și o să vedem ce putem să facem. Vă doresc o seară bună!».

6 August 2016, 12:20 (16968 vizualizări - 48 comentarii)

Citiți și:
157 de persoane, în izolare la Hotelul «Ialomița» din Amara
Lecția de înot de la Laguna Blue
Amara se pregătește de o nouă ofensivă turistică

Comentariile cititorilor:


Părerea mea .....:
(7 August 2016, 12:23)
Terminati cu tâmpeniile , va dați cu părerea deși nu aveți nicio treaba cu subiectul ! Plaja aia are nevoie de întreținere , de curățenie , de aprovizionare ....., este si o piscina acolo , apa trebuie recirculata , improspatata , tratată cu substanțe chimice .....! Omul are are un program de funcționare afisat , are niște obligații fata de clienți , de lege , de angajați , ce-ați vrea voi ca sa fiți multumiți ......?????!!!!! Orice ai face in țara asta nu este bine , ca in bancul cu de ce ai / n-ai șapca ......!!!!!! Felicitări celor acolo , am fost de câteva ori la plaja si pot spune ca fac o treaba foarte buna !
kuku:
(6 August 2016, 19:43)
pai...ce dracu sa spuna,si sa faca un securist,de neam si sindicalist ca ta-su..
geo:
(6 August 2016, 12:40)
Nu stiu sa-si vanda serviciile. Multi vor ca din pret sa-si rotunjeasca veniturile si un profit imediat. Omit ca nu din pret iese "ghiseftul", ci din rulaj.