Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Paros și Ionașcu, braț la braț

Meseriașii politicii locale

Paros și Ionașcu, braț la braț

Ex-primarul PSD și actual consilier local UNPR, Gabi Ionașcu și Radu Paros, redevenit președinte al PMP (și implicit al UNPR!), au organizat împreună prima conferință de presă. Cei doi au declarat că nu au fost niciodată dușmani, ci doar «adversari politici». Mariajul politic al celor doi este justificat de crearea unei opoziții stabile în cadrul Consiliului Local Slobozia...

Politica e o damă de companie
La începutul săptămînii precedente, filiala locală a PMP a organizat o conferință de presă în care a anunțat revenirea lui Radu Paros în poziția de președinte al filialei și absorbția filialei UNPR în cadrul acestei formațiuni. Membru al UNPR și consilier local al acestei formațiuni, ex-primarul PSD Gabi Ionașcu s-a aflat pentru prima dată în public alături de Radu Paros. «Eu am căutat un partid de centru-stînga în care să mă înscriu și, evident, să-mi spun cuvîntul. Sorții au fost ca UNPR să se stingă în PMP...» a declarat Gabi Ionașcu din poziția de subaltern politic al lui Radu Paros. Cei doi au susținut public că vor colabora în cadrul Consiliului Local Slobozia pentru a realiza o «opoziție activă», dar au recunoscut că «fără sprijinul presei locale nu putem face mare lucru...». Cooptarea lui Gabi Ionașcu majorează teoretic la 9 numărul voturilor Opoziției, în condițiile în care în această «alianță»  există acum 5 consilieri PNL, 2 ALDE, 2 UNPR, 2 PMP și un consilier al Partidului Ialomițenilor. Voci autorizate susțin însă că această «alianță» este una conjuncturală, iar mariajul dintre Radu Paros și Gabi Ionașcu este unul «ilegitim și imoral», urmînd a fi sancționat ca atare la alegerile parlamentare din toamnă.

22 August 2016, 16:40 (5177 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Radu Paros rămâne fără mandat de consilier local
Radu Paros nu mai e președinte la PMP

Comentariile cititorilor:


2 circari:
(26 August 2016, 18:22)
Rusine....oamenii astia prostesc de ani de zile...paros se multumeste doar sa fie consilier...dece oare?....chiar ce a facut pentru orasul asta dupa atatea mandate de consilier ??? Nimiccccc
Funerar:
(24 August 2016, 13:47)
Paros, nu-l  m-ai invita la Radio Campus că își fce nevasta și fata de râs. Moldoveanul Ionașcu, pesedist convins, acum e băsist. Nu i-o fi rușine. Când vorbețte numără de câte ori folosește cuvintele Evident și Bineînțeles și după aia trage-l de mustața aia roșie. Vezi  ca nu cumva să-i  faci vreo statuie din marmură că nu merită nici din bălegar. HUoooo”
Yeti:
(24 August 2016, 07:24)
Ionascu la brutarie!Incredibil cum a ajuns aceasta jigodie in CL ...au votat unii UNPR si fiind pe lista,altfel nu-mi explic.Ce se intampla de nu este luat la intrebari de parchet pentru ca a aruncat milioane pe garla si orasul tot nu are apa potabila?
ion danut:
(24 August 2016, 01:17)
Prost sa fii sa votezi cu astia doi !
Cici:
(23 August 2016, 14:47)
Mi e sila......!!
Anonim:
(23 August 2016, 12:48)
Gunoaiele orașului,lăsați sportul in pace si pe primarul ales sa își facă treaba avetigrija sa nu va bată lumea
PIMP:
(23 August 2016, 08:57)
Vezi Pasule, d-aia n-o sa castigi vreodata alegerile!
Cetatean 2:
(22 August 2016, 22:34)
Ne sfideaza cu ranjetul ala de curva care se baga in seama in loc sa plece unde o vedea cu ochii ca a nenorocit o intreaga comunitate.Parsiva creatura acest ionascu
Cetatean: