Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Martin este dovada că USL nu a murit

În Ialomița

Martin este dovada că USL nu a murit

Exclus de pe listele parlamentare ale PNL, perdantul alegerilor locale de la Slobozia, Ioan Martin, face figurație pentru un loc în Senat pe listele ALDE. Se confirmă astfel un slogan pe care puțini și-l mai amintesc: USL trăiește!

Martin, fă-te că exiști! Ca să nu rămînă «fără coledgiu» la alegerile din decembrie, păpușarii candidaților la alegerile parlamentare din Ialomița au decis că Ioan Martin ar putea avea o șansă pe listele ALDE. După ce a făcut-o «pe fata mare» prin presa locală lăsîndu-ne să înțelegem că i se face o curte asiduă, fostul liberal a admis că este angajat cu ziua la ALDE, pentru un post de senator în viitorul Parlament. Nu ridicăm noi primii piatra, că nu sîntem uși de biserică... Dar nu ne putem abține să nu remarcăm încă o dată ceea ce am propovăduit în perioada în care Ioan Martin a coabitat comod cu PSD la conducerea Consiliului Județean, în calitate de vicepreședinte: USL TRĂIEȘTE! Ioan Martin este dovada vie că struțo-cămila social-liberală inventată prin 2011, dacă nu ne înșeală memoria, a născut pui vii în Ialomița. Surse din cadrul ALDE Ialomița, filială aflată în cădere liberă după expulzarea deputatului Aurelian Ionescu, confirmă faptul că Ioan Martin încă mai păstrează în buzunarul de la piept fotografia alăturată pe care o privește în răstimpuri, oftînd. Noi nu credem dar consemnăm, ca nu cumva să-și închipuie vreun votant că sub pielea de cameleon a lui Ioan Martin pulsează o inimă liberală. Nici vorbă! Ioan Martin este doar rezultatul unei relații politice neprotejate între două partide care acum nu vor să-l mai recunoască. Cît despre șansele acestuia de a obține un post de senator, deși matematic ele există, sînt mai mici decît șansele electoratului care va vota pe 11 decembrie de a vedea concretizate programele de guvernare cu care se bat în piept partidele care au moșit cîndva Uniunea Social Liberală!

10 Noiembrie 2016, 14:20 (6996 vizualizări - 19 comentarii)

Citiți și:
USL nu a murit în Ialomița
Cazacu s-a întors la guvernare
Ciupercă și Martin rămîn împreună

Comentariile cititorilor:


Mircea:
(15 Noiembrie 2016, 23:24)
Nu pot sa pup in fund pe Pocora si pe Tinel si sa-l neglijez pe Martin. Si-atunci il pup si pe el, asa, ca sa moara psd-istii de invidie!
Costel:
(15 Noiembrie 2016, 18:23)
Slobozia au de ales un senator intre Pocora ,Ionașcu și Martin .Eu cred ca Martin merita !!!
Mircea:
(15 Noiembrie 2016, 18:18)
De acord cu Alexandru, nu poti fi anti cand tu Pocoro il pupi in fund pe Tinel, cred ca unul dintre cei mai abjecti oameni politici din sud-estul Europei....oricum stiu deja cu cine nu votez, nu votez cu Pocora si Tinel si Basescu...
Alexandru :
(15 Noiembrie 2016, 15:47)
Nu votați Pocora , NU votați Tinel ! Doar asa scăpăm de ei !
Nostradamus:
(15 Noiembrie 2016, 13:13)
PNL -18% la alegerile generale din 11 decembrie 2016.
Mircea:
(14 Noiembrie 2016, 19:44)
@Andrei, incerc sa iti explic, vântosul Tinel, care este doar un gargaragiu, bot in bot cu madam Pocora, copie fidela la scara ialomiteana a penibilei Gorghiu (vezi ultimul clip electoral, ala cu susa), revin ca sa nu pierzi firul, Tinel cu Pocora pur si simplu l-au zburat pe Martin, un om cu foarte mult bun simt si fpoarte multa decenta...ca vi tu acum si bati campii pe aici, cau postac ordina, nici macar platit, adica voluntar si .... e problema ta, dar asta e politica...
apolitic analist:
(13 Noiembrie 2016, 21:33)
Andrei minti! In 2000 si 2004 Martin nu a candidat nicaieri. In 2002 nu au fost alegeri. Ori esti postac platit ori esti obsedat. Minciuni si iar minciuni! Am interes ca Pocora e Psperiata si De frica sa nu se intoarca la cratita plateste bine postacii!
Votant:
(13 Noiembrie 2016, 21:22)
Tinel , Pocora & comp. se tem de Martin si incearca sa-i murdareasca imaginea ! Pt. slobozeni Martin este un om serios si respectat . E usor sa arunci acuzatii si jigniri sub anonimatul unor pseudonime . Nu a tradat nici un PNL, Tinel se teme de Martin si incerca sa-l inluture . La locale Tinel si ospatarul burtos ii indemnau pe toti sa nu-l voteze pe Martin ,daca cistiga Martin , Tinel pierdea presedentia partidului . Admin , cine e Andrei , ne spui ?  Partidul din Ialomita a fost cedat de Blaga si Gorghiu lui Tinel contra a 100 mii euro si 10 mii lei pe luna dati la Bucuresti .Asa isi iau tainul din Ialomita . Diicot cum justifica Tinel aceste sume la veniturile si datoriile pe care le are ?  
ANDREI:
(12 Noiembrie 2016, 16:49)
Ce tot mintiti ca e liberal de 20 de ani?!? A fost un traseist Martin asta !!! Prin 2002 a candidat de la alt partid... ca asa i-a picat bine atunci, acum nu ii mai ieseau pasentele si a fugit la ALDE ca poate se razbuna!!! Prin campania de la locale nu stia cum sa le mai dea in cap celor de pe lista "de la judet" sa dea bine el sa ramana "in carti" , desi pe lista aia erau si din vechiu PNL..... Statea abuziv in funtia de presedinte si si-a auto-impus candidatula la alegerile locale.....  Pe la Vladeni vicele era mutat la PSD de vre-o cativa ani, dar la pastrat in functie ca facea jocurile primarului PSD de atunci....  Dar deh, el a fost in toata perioada asta PNL-ist indiferent de ce..... MAI APLECATI URECHEA SI PE LA PNL PRIN OGRADA CA AFLATI MULTE POVESTI.... ALEARGA NUMAI DUPA FUNCTII SI INTERESE SI STIE CA LE PRIMESTE DE LA "FRATIORII " LUI DIN PSD !!!
Mircea:
(11 Noiembrie 2016, 18:27)
@Sulica(Romania Libera)   Ciolos cat la suta a indeplinit? Cumva 0 barat?
Mircea:
(11 Noiembrie 2016, 15:19)
@Ioan, despre madam Pora ce parerea ai? Dupa ce l-a scuipat ca o pisica-n draci pe la toate televiziunile pe Tinel pedelistul acum il pupa si-l giugiuleste pe Tinel penelistul? Ia zi Ioane...!
'Romania Libera':
(11 Noiembrie 2016, 14:30)
Înainte de a câștiga alegerile din decembrie 2012, Uniunea Social Liberală a prezentat un program de guvernare fantezist, din care nu a dus la îndeplinire decat 8,8% din promisiuni.
G:
(11 Noiembrie 2016, 09:55)
Ioane, ești printre cei foarte puțini din Ialomița care votează Partidul Național Liberal Bolșevic. Restul aleg PSD sau ALDE. Dacă nu mă crezi mai așteaptă o lună și-ai să vezi că am dreptate.
Ioan:
(10 Noiembrie 2016, 23:17)
Martin este vandut PSD-ului! Candideaza la comanda acestora pentru a lua din voturlle pnl. Dar cine voteaza ALDE PSD? Nimeni. Votam PNL! De ce a fost disperat domnul Martin sa nu vina Pocora presedinte PNL Slobozia? Ii strica intelegerea cu PSD. Rusine Martin! Ai tradat PNL! Nu te voteaza nimeni!
Valentin:
(10 Noiembrie 2016, 22:34)
Dna Raluca si Marieta sper ca puteți realiza că în județul nostru de 26 de ani conduce mafia psd-ului care au sărăcit acest județ prin furturi si alte contracte ilegale făcute , probabil că Domnul Martin vrea si el la masa această , numai că s-ar oprit in prima halta a psd numită alde . Oare dumneavoastră sunteți tot în psd ? Apropo dacă psd obține guvernarea , o sa fie mai rău pt toată țara . Ganditiva ca au numai condamnați inclusiv președintele consiliului județean face fals în declarația de avere și da cu subsemnatul pt ce a făcut cât a fost primar la Amara