Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Mușoiu NU mai e deputat. Pericli a intrat în Parlament!

S-a modificat schimbarea

Mușoiu NU mai e deputat. Pericli a intrat în Parlament!

UPDATE Mușoiu, din nou deputat!

Potrivit ultimelor informații, candidatul PMP Ialomița, primul pe lista de la Camera Deputaților, Nicu Pericli, este cel de-al patrulea deputat în Ialomița. Conturarea acestei noi surprize electorale a fost posibilă după o nouă redistribuire a voturilor, suspectă de înțelegeri subterane la nivelul conducerilor centrale ale PSD și PMP.

Ștefan Mușoiu, deputat pentru 2 zile După cum am anunțat încă de luni, 12 decembrie 2016, PSD Ialomița reconfirmînd predicțiile noastre a doua zi, Ștefan Mușoiu (poziția 3 pe lista PSD pentru Camera Deputaților) urma să obțină un mandat de deputat. Calculele redistribuirii (potrivit constituirii coeficientului electoral județean și, ulterior, a coeficientului electoral național) îl indicau drept deputat PSD pe Ștefan Mușoiu. Cu toate acestea, după finalizarea numărării voturilor la nivel central, modificarea coeficientului electoral național pentru redistribuirea mandatelor de parlamentar, inclusiv a celor de la PMP, a condus la nominalizarea lui Nicu Pericli drept al patrulea deputat în Ialomița.

UPDATE 10,45 Prin centralizarea voturilor diasporei și, implicit, modificarea coeficientului electoral național al PMP și redistribuirea unui mandat de parlamentar PMP pentru diaspora, cel de-al patrulea mandat de deputat pentru Ialomița ar reveni candidatului PSD, Ștefan Mușoiu!

15 Decembrie 2016, 08:25 (5274 vizualizări - 23 comentarii)

Citiți și:
Biroul Electoral Județean Ialomița a înmînat mandatele de parlamentar
Ialomița a votat PSD-60%!
Ialomița are 100 de candidați pentru Parlament

Comentariile cititorilor:


cunoscatorul:
(21 Decembrie 2016, 01:00)
salve!
Acest pesonaj politic ad-hoc este cam ciudat...nu-mi dau seama pe cine ar putea reprezenta ca politician?!
poate pe soferasi?
este un tip care a facut liceul la o varsta inainatata la FRECVENTA REDUSA , la liceul CUZA , cate 3 saptamani pe semestru...
daca acestia sunt politicienii de azi va fi vai de noi....o natie de tembeli,
beti in fata urnelor ...


Oreo:
(17 Decembrie 2016, 05:47)
Decât analfabetul de Pericli mai bine Musoiu nici cu el nu îmi e rușine dar Pericli își bate joc Și de oamenii din oraș OARBA DUPĂ PERICLI!!!
Iapa lui Ionașcu :
(16 Decembrie 2016, 18:13)
Adică, Ionașcu vrea să fie cerut din parlament pentru ca să fie arestat. Dacă o fi, că la justiția care se face...Rău este că s-a mai pus problema punerii lui pe o listă. A plătit bine? Apa din Slobozia ne omoară iar vinovatul este parlamentar!
lui@apa lui Ionascu:
(16 Decembrie 2016, 17:51)
Acum sa fim seriosi, una e sa te umfle mascatii de acasa, de langa nevasta,  pt ca ai otravit cu apa un oras intreg si imprejurimile lui, alta e sa ceara DNA voie Parlamentului sa te aresteze ca parlamentar...
Apa lui Ionașcu :
(16 Decembrie 2016, 15:13)
Ai noștri, ca scaieții! Am scăpat cumva de PERICULOSU, dar a intrat apa nepotabilă, ionascu! Nu se judecă penal acest apos otrăvit? Poate va fi și găsit vinovat! Îl caută Mascații pe-acasă și el e-n Parlament!
tot unu' şi unu':
(16 Decembrie 2016, 12:36)
Ce penibil! Auzi, Ionașcu și Pericli! Vai de noi!
Radu cel Frumos:
(15 Decembrie 2016, 19:13)
@catalin. Are o familie ,,frumoasă"? Bravo, bine ca nu seamănă cu el! Și ce dacă are o familie frumoasă? Care-i treaba ca să nu fie incapabil sau potențial inculpat? Ce-are sula cu prefectura! Când vreți să apărați un infractor penal o dați cu familia. Păcat de familie cand are un membru hot!
Mircea:
(15 Decembrie 2016, 18:16)
@Cătălin, dupa cum scrii cred ca faci parte din marea masă a „tinerilor fromoși, dăștepți și fesbuciști”, nu comentez despre pericle, iti spun ție că „dreaq” nu este echivalentul lui „dracu' ”, poate ai invățat să scrii si să citești din SMS-uri, cât depre „mesajul” pe care ai vrut sa-l transmiți...este subțire si puieril, așa că mai bine nu mai scrii nimic că te faci de ...cum ai scrie tu, de KK.
Cat p-aci:
(15 Decembrie 2016, 15:45)
Ne-a trecut glontul pe la ureche. Nici cu Musoiu nu mi-e rusine, dar asta macar stie sa lege 2 cuvinte, nea Nicu, mai greu.
Jan:
(15 Decembrie 2016, 15:15)
Și analfabetul de Pericli ce face?...a fost parlamentar doar câteva ore?
Catalin:
(15 Decembrie 2016, 14:31)
Unii oameni,cel putin au reusit sa faca ceva frumos din viata lor si sa isi faca o familie frumoasa,altii nu au 2 rosii in stomac si vorbesc doar sa isi aeriseasca cariile
Jac:
(15 Decembrie 2016, 14:29)
Hai ca s-a schimbat modificarea.Intram in istorie daca derbedeul asta ajungea parlamentar.Organele statului sa se mobilizeze odata si sa ia la puricat averea aia cu care isi permite sa mituiasca in stanga si in drapta si mai nou sa-si cumpere loc in parlament!
MISU:
(15 Decembrie 2016, 14:21)
TERMINATI CU DEZINFORMARILE ASTE DE TREI LEI. MUSOIU ESTE DEPUTAT .CONSULTATI REZULTATUL OFICIAL BEC.
Mary:
(15 Decembrie 2016, 13:32)
     Mare este gradina Ta, doamne! Nu este de mirare, cunosc unu' care a fost cizmar si a ajuns presedinte. Valorile mai au de asteptat.
Cara:
(15 Decembrie 2016, 12:38)
Inconștiența unora... pasivitatea altora... ne-au adus în această situație. Avem aleșii pe care îi merităm !!! Dar asta depășește orice imaginație . Am trăit s-o vedem și p-asta... PERICLI... POP... GĂINĂ... APĂRĂ-NE DOAMNE !!!