Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Biroul Electoral Județean Ialomița a înmânat mandatele de parlamentar

Biroul Electoral Județean Ialomița a înmînat mandatele de parlamentar

Vineri, 11 decembrie 2016, Biroul Electoral de Circumscripție nr. 23 Ialomița a organizat ceremonia de înmînare a mandatelor de parlamentar celor șase reprezentanți ai ialomițenilor în Parlamentul României. Ceremonia s-a desfășurat la Sala Amfiteatru a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia.

În sfîrșit, parlamentari Senatorii Marian Pavel (PSD) și  Gabi Ionașcu (PMP), precum și deputații Mihăiță Găină (PSD), Andrei Pop (PSD), Ștefan Mușoiu (PSD) și Gheorghe Tinel (PNL) au primit, într-un cadru festiv, mandatele de parlamentari obținute în urma alegerilor din 11 decembrie 2016. Ceremonia, extrem de scurtă, a fost prezidată de către judecătorul Ion Toma, președintele Biroului Electoraj Județean. Acesta a ținut să precizeze public că așteaptă de la viitorii parlamentari ca prin activitatea lor să determine locuitorii județului să se prezinte în număr mai mare la votul din 2020. «Sper ca prin activitatea dumneavoastră să determinați populația să-și recapete interesul fată de politică și să ajungem la o prezență la vot în Ialomița de cel puțin 70%. (...) Sper să trăiesc suficient să prind acest moment!» a declarat acesta, printre altele. Reamintim că PSD este singurul partid care a obținut 1 mandat de senator și 2 mandate de deputat în urma votului direct, restul parlamentarilor, respectiv Ștefan Mușoiu (PSD)-deputat, Gheorghe Tinel (PNL)-deputat și Gabi Ionașcu (PMP)-senator obținînd mandatele în urma procesului de redistribuirire a voturilor.

16 Decembrie 2016, 12:20 (5770 vizualizări - 26 comentarii)

Citiți și:
Mușoiu NU mai e deputat. Pericli a intrat în Parlament!
Ialomița a votat PSD-60%!
Ialomița are 100 de candidați pentru Parlament

Comentariile cititorilor:


mitu:
(24 Decembrie 2016, 19:36)
Noi vom merge in PRC,dar o vom lua si pe mama lui Mircea sa ne faca gogosi cum l-a invatat pe el de mic. Bunateles,cu ulei prajit a treia oara.
carcotasi....:
(21 Decembrie 2016, 12:26)
Ionascu stie administratie publica, dragi tovarasi .........nu mai vb. prostii....bateti campii si voi....
Mircea:
(20 Decembrie 2016, 13:43)
@neica nimeni, iti spun eu ce initiativa o sa foreze alte puturi in curtea parlamentului si o sa le traga apa...:))))))))))))))0
neica nimeni:
(20 Decembrie 2016, 12:09)
Șoldoveanu' mustăcios, pișecios și căcăcios, așa cum îl cataloga cineva mai demult, ar fi trebuit legat de mult, dar cum Justiția "noastră" e așa cum e ... Sunt curios ce inițiative parlamentare va avea acest r...
Mos_Cracan:
(19 Decembrie 2016, 17:20)
he, he astia sint puscariabilii ialomitei.          
Apropos, Ionascu deja a tradat si a batut palma in umbra cu fostii colegi din PSD, o sa voteze ce ii spun aia si gata, pa PMP si Base :))))))))))  asta e politica din Romania !
Mircea:
(18 Decembrie 2016, 17:52)
@Lucian si Mitu, oameni buni, nimic nu va opreste sa mergeti in RPC adica coreea de nord...pe bune.
Lucian:
(18 Decembrie 2016, 12:51)
Și eu cred că pentru acest popor Dictatura militară ar veni la timpul potrivit! Nu ne putem redresa singuri și cu cap. Nu avem cap și cinste. Educația nu mai există, numai de frică poate se mai poate face ceva!
Mary:
(18 Decembrie 2016, 12:40)
Prost sa fii, noroc sa ai!
mitu:
(17 Decembrie 2016, 21:24)
Dragi parlamentari sa fiti de KAKAOO ! Astept dictatura militara .Oricum se apropie Rusii !
ion:
(17 Decembrie 2016, 20:37)
Dar unde este dr. Octavian Alexandrescu?
Kamikaze:
(17 Decembrie 2016, 19:00)
Liviu Dragnea, președintele cu suspendare al PSD, a primit de la publicul televiziunii lui Dan Voiculescu cele mai multe voturi în finala concursului “X Infractor”, devenind astfel, cu 45,5%, marele câștigător al trofeului. A cântat că mai dă 200 de lei la salariul minim pe economie, iar oamenii au fost atât de plăcut mângâiați pe timpane încât au crezut că, dacă-l aleg, vor avea și ei domeniu cu piscină la Teleorman și amantă cu 30 de ani mai tânără la București.
Marele câștigător a ținut să mulțumească celor care l-au ajutat în carieră, indiferent ce grad au acum, admițând totodată că vocea și cazierul îl recomandă.
Urdes:
(17 Decembrie 2016, 12:51)
Domnu Ionașcu va face lumina,in acest județ,cu PMP-ul,este un partid nou si trebuie privit ca un partid care isi da silința,nu degeaba a iesit din PNL,domn Ionascu Gabriel,pentru ca nu au un program credibil,casa a si astia din PSD,sper ca multe gainarii din judet sa fie scoase la iveala.
Mircea:
(17 Decembrie 2016, 12:39)
@Anca...incaă ceva, uită-te la cei de langă Tinel, ma refer la fotografie, numai veseli nu sunt și este normal...ăla cu care s-au scuipat si bătut in 2012 acum le cam dă cu tifla...nu crezi?
Mircea:
(17 Decembrie 2016, 12:28)
@Anca, ce neadevar am spus? Adica fanaticul basist Tinel, venit din pdl direct la conducerea peneleului județean a intrat in parlament , repet, pe ușa din față și madam Pora...pardon, Pocora poate o intra la redistribuire, adica pe ușa din dos?...Gresesc?... În altă ordine de idei cei care nu gândesc ca tine trebuie sa tacă? Hmmm...nu cred ca este bine asa...
Anca:
(17 Decembrie 2016, 10:39)
@mircea. Mai taci!