Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Șmecherul» Gâță și-a făcut de cap într-un bar din Amara

Scandal cu interlopi, de Sărbători

«Șmecherul» Gîță și-a făcut de cap într-un bar din Amara

Scandal într-un bar din Amara, în noaptea de 24/25 decembrie 2016. Florian Lazăr, zis și «Gîță», a intrat din nou în atenția procurorilor după ce l-a rănit cu un briceag pe paznicul localului. Lazăr este acum suspectat de comiterea infracțiunii de «tentativă la omor».

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, Florian Lazăr, zis și «Gîță», a mers în clubul din incinta Complexului Perla din Amara și ar fi încercat să-și aprindă o țigară. Paznicul localului i-a atras atenția cu privire la faptul că acest lucru este interzis prin lege, moment în care Gîță și-a ieșit din fire. A sărit imediat la scandal și, folosindu-se de un briceag, i-a provocat mai multe răni în zona capului respectivului paznic. În cauză s-a întocmit un dosar penal pentru «loviri și alte violențe», însă cazul a fost declinat către Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Anchetatorii nu exclud varianta ca Florian Lazăr să fie acuzat de «tentativă la omor». Surse judiciare afirmă faptul că acesta s-ar fi aflat sub control judiciar, fiind judecat într-o altă cauză penală, ca urmare a unui alt scandal pe care l-a provocat la Slobozia.

28 Decembrie 2016, 15:00 (8673 vizualizări - 19 comentarii)

Comentariile cititorilor:


bebe:
(20 Ianuarie 2017, 00:10)
CE BAZAT E MORTUL ALA DE FOAME,PE CINE A BATUT EL FARA SA DEA CU CUTITUL.STA O LUNA AFARA ,CIND VEDE CA MOARE DE FOAME,TAE PE CINEVA ,INTRA INAPOI,SUNT MULTI CARE NU DA 2 BANI PE EL DAR AIA NU TAE PE NIMENI,ASA CA MA BOSULE DACA TIE DRAG ASA DE TARE BAGAL INTRO CUSCA SI DAI DEMINCARE...
FLORIN:
(20 Ianuarie 2017, 00:07)
Ia zi ma boss,a fost iubutul tau la puscarie, trezitiva ma ,ala e un boschetar mort de foame,
Boss:
(12 Ianuarie 2017, 23:15)
În primul rand GTA este un smecher bazat pe el fără brigada în spate în al doilea rand nu a înjunghiat pe nimeni ca sa fie băgat la tentativa de omor ...omul este forță pe spatele lui dacă și-o ia și-o ia dacă o da o da dar singurel și în închisoare este forță cine știe știe asa ca unu ca el nu se plânge
Radu:
(2 Ianuarie 2017, 22:26)
Nu il cunosc personal pe acest individ...dar l-am vazut cu cutitul in mana,...a injunghiat un frizer in vara???...despre el este vorba???
Unu :
(31 Decembrie 2016, 12:55)
Surprizaaaaa. Victima sa împăcat cu agresorul.....și uite asa nu mai exista nici un dosar pe numele SMECHERULUI.....UITE ASA POLITIA NU POATE LUA MASURI.....CA DE I. ERA LA MASA SI ESTE PRIETEN APROPIAT AL LUI JON.....DECI....AU SARIT LA CAP SI EI CU CEVA SI GATA.....s.au scuturat și au scăpat..... Dacă era încadrat la tentativa la omor cum era logic nu mai scapă el... Cu toți banii din lume!
Eu:
(31 Decembrie 2016, 09:18)
Atunci când sistemul asta defectuos se va modifica abia atunci unul ca acesta "ANIMAL" vă plăti pentru faptele lui...pana atunci... La plăcinte înainte. Jon a muncit pentru afacerea lui și este îndreptățit sa acționeze ca atare. Atunci când acest individ precum C. va plăti și nu va mai fi ținut în brate de sistemul milițienesc Slobozean atunci va interveni o schimbare.
unu care a vaztut totul:
(30 Decembrie 2016, 19:14)
cine estev acest cita ????? am vazut ca cineva  la pomenit  pe john nu cured ca john se va cobori la nivelul lui gita daca john se va cobori la nivelul lui va inceta pentru totdeauna sa faca probleme sa spuna mersi ca sa ocupat badiguarzii de el cu bastoanele si ia unflat capu daca se ocupa john de el era acum in alta parte ....
nenea Iancu:
(30 Decembrie 2016, 12:33)
@???????? provoci umor involuntar: sintagma ta,"fara lipsa de discernamant"(daca-i "fara lipsa" inseamna ca are.. discernamant) e identica cu "s-a rotit la 360 de grade", adica nu s-a schimbat nimic..
La Zar :
(30 Decembrie 2016, 11:46)
Controlul judiciar e asa,la misto.In ce tara facea asta asa ceva si ramnea in libertate?Procurorii spun ca nu prezinta pericol...si gata.Bine,noi fiind popor de razboinici,pericolul nu vine doar de la un briceag.Toporul,sabia..cu astea pui in pericol viata cuiva.Asa ca drag popor votant de rosu,sa vedeti in fata ochilor...tot rosu!
Sandu:
(30 Decembrie 2016, 07:51)
Jon a stat cu mainile.n san ?
????????:
(29 Decembrie 2016, 13:32)
Gata...Un Animal sălbatic fără școală, fără lipsa de discernământ..... Butoi o legenda, cu multa clasa, cu mult bun simt....din păcate legea este făcut în Slobozia de oamenii lui IULICA.... Gata sper sa te duci mulți ani la puscarie sa se liniștească lumea..... Rămâne un JEG
Orzea:
(29 Decembrie 2016, 13:28)
Asta? Valoarea lui este 0. Când l.a bătut Butoi după spusele lui "degeaba" s.a victimizare maxim, săracul..... Cat de multa prostie. Asta s.a născut satana. Auzi încadrare" loviri și alte violente" în condițiile în care loviturile provocate au fost doar la nivelul capului cu intenție CLARA.... Peste tot numai scandaluri, teroare printre clienții barurilor..... Aloooo (...) cine era la masa cu el, asta este omul care îl ajuta..... Pe ce lume trăiți?
rata:
(29 Decembrie 2016, 08:19)
Pai e pretin la catarama si cascaval cu pppp rocuroru ala de i fost nas sifon si jet lui catalin pppp rocuroru.aci e jucaria cu ala de a fost ajunct si sifonar sa isi coteasca pielea deci il scapa cu ceva pppp rocuroru. lumina se face numai cand doamna kovesi mai ia vreo doi militieni si vreo 3 pppppprocurori ajuncti fosti
nimeni.:
(28 Decembrie 2016, 18:55)
Inseamna ca lai urmarit ai avut ,timp pentru el sa-l urmaresti in loc sa te uiti in oglinda.
nimeni.:
(28 Decembrie 2016, 18:53)
Unu 'C stai linistit acolo ca stai bine ok nu mai vorbi in plus ca nu este bine;) Ce tia facut Florin Lazar? Daca iti facea tie ceva mai ziceam ... dar vorbesti fara rost.