Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Mascații au descins la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Scandal la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în seara zilei de marți, 3 ianuarie 2017.  Supărați că nu au fost lăsați să intre cu mașinile în curtea unității medicale, apropiații unui adolescent de 17 ani din Cartierul Bora, adus la spital din cauza unor probleme medicale, au sărit bătaie. A fost nevoie de intervenția mascaților pentru a potoli spiritele.

Audieri la sediul Poliției Slobozia
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani avea probleme de sănătate, fiind diagnosticat cu diabet. Rudele sale au venit cu mai multe mașini, iar paznicul de noapte al Unității de Primiri Urgențe le-ar fi explicat că automobilele trebuie parcate în afara curții. În acel moment, romii din Bora au sărit la scandal. A fost nevoie de intervenția unui echipaj de mascați pentru a potoli spiritele încinse. S-ar fi făcut chiar și uz de spray lacrimogen. În urma altercației, unul dintre paznicii spitalului ar fi fost rănit. Surse judiciare apreciază faptul că la momentul de față mai multe persoane au fost conduse la audieri, la sediul Poliției Municipiului Slobozia.

3 Ianuarie 2017, 22:00 (4359 vizualizări - 13 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Marcu, cel cu arcu':
(17 Ianuarie 2017, 12:33)
Clonati-l pe Antonescu!!!
martor:
(6 Ianuarie 2017, 17:24)
NU sunt de acord cu ei,dar sa te fereasca dumnezeu sa ajungi la UPU SLOBOZIA,stai pe la usi ,nu te primeste in hol,stai afara,atepti cu orele ,poate te baga cineva in seama,asistentele se poarta oribil ca si cum ar fi stapine acolo,neprofesioniste,fara suflet,inumane.
romulan:
(6 Ianuarie 2017, 15:22)
Vorbiti cu cineva de la ISIS sa ii rezolve
Ani:
(6 Ianuarie 2017, 05:52)
Ohoo zici de capitala tiganeasca vino in Tandarei sa vezi dezmat..ce sa mai ne-au acaparat cu totul la propriu si la figurat!!!
Radio Erevan:
(5 Ianuarie 2017, 19:30)
De ce nu se imbolnavesc tiganii de SIDA? Pentru ca pe ei nu-i iubeste nimeni..
gogu:
(5 Ianuarie 2017, 12:43)
gicule, iubeste-i tu frate! nu vezi ca unde se duc fac numai scandaluri, furturi, violuri, proxenetism, talharii etc etc?bine ca si doamnele de la UPU mai trebuie bagate nitel in priza ca sa-si dea interesul
Antonescu:
(4 Ianuarie 2017, 16:02)
Români, treziți-vă!! E deja prea târziu, poate mai avem totuși o șansă!
gicu:
(4 Ianuarie 2017, 11:30)
Ce-aveți, fraților, cu ei? Sunt și ei oameni, dar stau prost cu educația... Le lipsește organul receptor pentru asta, e de la natură. Dar fiți creștini, de ce sunteți așa răi? Iubiți-i și pe ei, că doar sunt semeni de-ai voștri! Așa ne învață Mântuitorul...
Ilegal:
(4 Ianuarie 2017, 10:23)
@legistul. Nu oricine plătește amendă! Țiganii dau mită, românul o primește, afacere se numește! Le este frică de țigani. Câți oameni ai legii nu s-au îmbârligat cu acești șmecheri! Și profită ambele părți.
LEGISTUL:
(4 Ianuarie 2017, 09:11)
Sunt si eu curios....Au fost dat amenzi pentru incalcarea normelor de acces? Daca nu, vom mai vedea episoade de genul asta.
Gică :
(4 Ianuarie 2017, 03:21)
Chiar nu se găsește o soluție să scăpăm de țiganii astia nenorociri...
Cra cra cra !!! :
(3 Ianuarie 2017, 23:49)
Astea sunt la ordinea zilei. Ne acopera cu totul ciorile astea !!!
Grecu:
(3 Ianuarie 2017, 22:21)
Țiganii nu au nicio limită! Ne pun la zid cu poliție, cu procurori, cu judecători, cu tot! Sau ne cumpără, depinde ce interese au. Palate, bani și nesimțire. Bora este capitala țigănească.