Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Frig de crapă pietrele

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Temperaturi extrem de scăzute în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare Cod Portocaliu de ger. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, ora 10,00.

Ialomița, lovită de valul de ger
Valul de ger care lovește România nu a ocolit Ialomița. Astfel, județul nostru intră sub incidența Codului Portocaliu de ger. Meteorologii din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie explică faptul că minimele din timpul nopții ar putea scădea până la -29 grade Celsius, iar maximele din timpul zilei nu vor depăși -15 grade Celsius. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, orele 10,00.

9 Ianuarie 2017, 11:30 (1392 vizualizări - 6 comentarii)

Comentariile cititorilor:


@@draga@@gica@gicu:
(10 Ianuarie 2017, 12:29)
@draga@gica. SULICĂ dragă, toată Slobozia are numai putori ca in acel bloc al tău. N-ai unde să găsești oameni harnici. Tupeiști, grămadă! Stai acolo unde esti, ca se poate și mai rău!
cetateanu t.:
(10 Ianuarie 2017, 11:15)
Sambata dimineata la ora 08.30  vreo 15 oameni de la DADP dazapezea cu zor pe domnul vice musat sa vedeti ce graba era pe ei si trotuarele din oras inotai prin zapada. Vreti si poze.
draga@Gigi:
(10 Ianuarie 2017, 10:22)
muta-te din blocul ala nenorocit in care toti asteapata ca vecinii de apartament sa iasa cu lopata sa faca o carare prin zapada..
Gigi:
(9 Ianuarie 2017, 23:07)
Toti comenteaza..dar unu nu pune mana pe lopata sa dea zapada in fata blocului
iarna_nu'i_ca_vara:
(9 Ianuarie 2017, 20:59)
cum bine zicea un celebru consumator de spirtoase :)))))))))               
nenoricirea slobozenilor nu e gerul ci administratia mocioniu - psd.                 
astia si-au vazut de magariile lor de partid si nu au incheiat contracte de deszapezire cu nimeni.    incet dar sigur Slobozia e distrusa de incompetenta si nepasare !!!  pe starzile si soselele din Slobozia nu pot circula masinile de urgenta (salvare, pompieri, etc), zapada e neatinsa  aprovizionarea cu alimente la magazine se face foarte greu sau deloc.             
in alti ani cel putin se aduna zapada si se cara cu remorci in afara orasului acum absolut nimic.

 oameni buni cat mai aveti de gand sa stati si sa suportati asta fara sa miscati un deget pentru binele vostru si al copiilor vostri ????
Cod "porcotaliu":
(9 Ianuarie 2017, 15:32)
Ger iarna? N-am mai auzit... Rău am ajuns!Vara e cald si iarna e frig.Parca asa invatasem.Ce naiba e anormal in asta?Aaaah! Atunci nu se inventasera"codurile"...Asa o fi fost si pe front cu amaratii de militari? "Azi nu iesim ca s-a anuntat cod rosu".