Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițiștii din Ialomița și Ilfov au mărșăluit pe străzi

Miting la Slobozia

Polițiștii din Ialomița și Ilfov au mărșăluit pe străzi

La o săptămână distanță de la protestul organizat de polițiștii din Ialomița, o acțiune similară s-a desfășurat la Slobozia și joi, 9 martie 2017. Alături de polițiștii ialomițeni au fost și cei din Ilfov, care au venit la Slobozia să susțină mitingul organizat pe străzile orașului.

Polițiștii cer sporuri salariale
Principala revendicare a polițiștilor vizează acordarea unor sporuri salariale speciale, ce intră în categoria sporurilor de periculozitate. Potrivit reprezentanților sindicali ai protestatarilor, atât în Ialomița, cât și în Ilfov acest tip de beneficii salariale nu au fost niciodată acordate. «Ceea ce noi solicităm este acordarea sporurilor de periculozitate în muncă. Sunt misiuni la care participăm, iar riscul apariției bolilor profesionale este extrem de ridicat. Nici polițiștii din Ialomița, și nici cei din Ilfov nu au primit niciodată aceste sporuri! Tocmai de aceea am venit astăzi aici, să susținem acțiunea colegilor noștri!» a precizat Nicolae Țiu, președintele Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual-filiala Ilfov. După ce au pichetat sediul IPJ Ialomița, oamenii legii au organizat un marș de protest pe străzile Sloboziei. Manifestarea sindicală s-a încheiat după 2 ore.

9 Martie 2017, 19:05 (6138 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Orașul împotriva Străzii
Slobozia: Adevărata Revoluție a încetat. Protestele de partid continuă!
Slobozia: Miting «spontan» cu repetiție

Comentariile cititorilor:


Tot bugetar:
(30 Martie 2017, 13:38)
Cred ca cei care is asa de revoltati pe cei din cadrul Politiei Municipale si Locale , is f frustrati ca  ei  ca si comentatori si buni oralisti, atat pot , asta este nivelul lor.
Nu tin cu nimeni dar se pare ca daca cer stiu ceea ce vor si pe deplina dreptate si nu mai aruncati cu pietre in altii ca printre ei si voi veti pusi la zid si  nu va vad bine.Dar stiti cum este romanul "Rade ciob de oala sparta" si ca sa continui dezbaterea vostra a celor frustrati mi-ar fi placut ca cel care a tras  acea mare flatulenta(basina ) ce sa ne mai emancipam , sa fi fost in fata dunmoavoastra cand erati cu copilul in in oras si manca ciu pofta ceva ce i placea lui, sau cu mama dumneavostra la un aer asa imbietor de flatulenta unor nesimtiti
.Astazi o basina si ne facem ca nu o auzim dar o  suportam  si maine se va umple tara cu  frustrati ca cei care vor sa se aplice legea doar  sa  iasa  ei bine.
Fla Tulentius :
(13 Martie 2017, 18:39)
Daca nu ar fi SNAU,nu ati afla de nici o contraventie,nici o infractiune.E cald in birouri? Stati in salile de pariuri,la mese consumati cu"jmekerii",la sala de sport va infundati cu prafuri si mizerii(normal ca aveti colegi de bancuta-tot umflati cu cefele bulgaresti),ce va tot laudati cu reusite?A plecat Stefu:veselie!"Circulatia"urmareste masinile particulare insa prostia si nesimtirea soferilor de taxiuri nu o vedeti,ca deh...ii mai puneti martori,prosteala!!Sa fiti platiti daca va faceti meseria,ca deja bateti campii mare parte din politisti.Patrule stradale...Deloc.Va dor piciorusele?Va "strange"incaltarile? Lasati contraventiile copilaresti!Avem orasul plin de pustani-in gasti-ce urla vulgaritati ca nebunii chiar pe langa scoli,scari de bloc,iar sa mergi pe alei intunecate ..esti deja aventuros!
Roby:
(13 Martie 2017, 13:39)
Mai flatulenta!   Va rad taximetristii in nas si nu le faceti nimic. Va faceti ca nu-i vedeti pe tiganii care nu stiu carte dar au permis de conducere. Ati instalat camere video in intersectii dar nu am vazut unul din cei de sus amendati sau ramasi fara permis, iar voi iesiti in strada ca sunteti nemultumiti la bani?! Sa nu beti apa rece cand sunteti transpirati.
Babacu:
(13 Martie 2017, 12:10)
Afara cu toti sa ramana politia locala, ca astia isi fac datoria, amendeaza tot mai ales basinosii.
Ion:
(12 Martie 2017, 22:20)
Taras e unul din putinii care munceste si probabil era la serviciu!
demisionatul :
(11 Martie 2017, 21:49)
Cea mai mare serparie este la politia Urziceni si la Jilavele aici nu as da nici o ceapa degerata.As da afara cel putin 40% si as aduce tineri care sa distruga cuibul de vipere. As da acestor tineri politisti bani dublu salariiului pentru fiecare sarpe stirpit si bagat in puscarie. Asa se procedeaza in Bonn Germany iti dai in primire colegul sarpe corupt traiesti mai bine. Asa la oala bani nemunciti numai cersetorii si drogatii sunt atarnatori la bunul altuia. Ei si sa va mai zic ca as urmarii si cerceta toata activitatea si bunurile unor sefi de sectii si servicii cu ce vizite au facut,daca au luat bani,bunuri sau produse,animale de craciun sau paste si as verifica fiecare act din dosarele cercetate in ultimi ani. Cu siguranta sar descopreii si altele girate de alti bugetari. Concluzie cuib de vipere ca sa nu spun grupuri de infractori. Fie ea roata si patrata tot se invarte odata si odata pe lumea asta sii bai paulica,florinica,sorinica,viorica,mihaica ori cum teo chema
concluzie:
(11 Martie 2017, 12:31)
D'aia politistii(la fel ca militienii vechiului regim) nu se imbolnavesc de SIDA: pt ca pe ei nu-i iubeste nimeni..
Ardiles:
(11 Martie 2017, 12:27)
O foarte mare parte dintre ei " nu văd" încălcarea legilor pentru că nu le știu! Că bagă sub preș infracțiunile, deliberat, este și mai grav! Nu avem organe! Robert Doroftei, Robi, din Fierbinți, este etalonul. N-i vina lor că sunt așa. Au fost admiși în halul acesta! Și ies la pensie, la fel.
gina:
(11 Martie 2017, 09:40)
O mare parte dintre ei sunt aparatori ai hotilor. Chiar imi provoaca ura, scarba cand cu tupeu de cer si bani.De aia odata la doi,trei ani ia dna din ei pe capete. Traiesc cu speranta ca in 2017 sa umpleti dubele mascatilor.
Marius:
(10 Martie 2017, 21:23)
Pentru voi cei care aruncați cu pietre, v-as invita într-o noapte de patrulare cu mascatii sa mergeti la o bataie intre romi, sau cu cei de la judiciar intr-o urmarire ca in filme, si duoa aia sa va aud ce mai comentați. Sa nu uitati sa va luati pampersii la voi...
Gicu si Cali:
(10 Martie 2017, 21:05)
Dati-va ma numele reale tablagii imputiti si hai sa ne vedem. Va ascunde-ti dupa functie, ca in viata reala sunteti niste nimicuri
Gicu:
(10 Martie 2017, 18:57)
Pe astia de ati lasat comentarii aici v-as scuipa dar imi este frica ca imi murdaresc saliva! Cred ca ati trecut pe la puscarie, infractori jegosi !
Cali:
(10 Martie 2017, 18:36)
Chiar vrei polițiști de 60 - 65 de ani să alerge după hoți?! Arată o țară normală unde polițiștii ies la pensie bătrâni, dacă o mai apucă. Vă apucați de comentarii fară să reușiți să vedeți nici 10% din adevărul situației. Bârfitori, clevetitori, atârnători și oportuniști de șanț. Vă aștept, curajoșilor și deșteptilor!
fane:
(10 Martie 2017, 17:21)
PUNETI MINA LA MUNCA SI LASATI PROTESTELE AVETI SALARII DESTUL DE BUNE.
Titi:
(10 Martie 2017, 15:50)
Nu l-am vazut pe Taraș