Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sediul Poliției Perieți a fost reabilitat

Sediul Poliției Perieți a fost reabilitat

După mai bine de 10 ani de așteptare, sediul Poliției Perieți a fost reabilitat. Valoarea investiției a depășit 50 mii de lei. La inaugurarea investiției a participat prefectul Gigi Petre, dar și oficiali din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

Cadou de Ziua Poliției Administrația din Perieți a inaugurat sâmbătă, 25 martie 2017, noul sediu al Poliției Perieți. Nereabilitată de mai bine de 10 ani, clădirea a avut nevoie de o nouă instalație electrică, alt acoperiș, parchet și zugrăveală proaspătă. La evenimentul care a marcat această investiție a participat și prefectul județului Ialomița, Gigi Petre. «Nu este un moft sau o cheltuială inutilă. Sprijinul pe care autoritățile locale îl oferă Poliției în acest fel denotă grija pentru cetățean și problemele cu care acesta se confruntă!» a declarat prefectul Gigi Petre. Noul sediu al Poliției Perieți a fost sfințit, iar după slujbă, o clasă de elevi ai școlii din Perieți au oferit invitaților un scurt program artistic.

Administrație nouă, proiecte pe măsură Noul primar al localității, Adrian Merlea, a declarat că investițiile administrației locale nu se opresc aici: «Pe lângă reabilitarea acestei clădiri, tot pentru siguranța cetățenilor, am investit alte 50 mii de lei în achiziționarea unui sistem de supraveghere care să permită o mai bună monitorizare a localității!». Pe lângă sediul Poliției, administrația din Perieți a realizat în ultimele 6 luni investiții similare la sediul dispensarului, al grădiniței și al școlii. Mai mult decât atât, susține primarul Adrian Merlea, în perioada imediat următoare va fi finalizată construirea a 5 kilometri de trotuar la nivelul comunei, «prima șosea asfaltată din satul Stejaru» și primul teren de sport destinat exclusiv elevilor.

28 Martie 2017, 16:35 (2005 vizualizări - 2 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Mircea:
(29 Martie 2017, 19:11)
Să ințelegem că înainte era abilitat și acum a fost reabilitat...nu?
Proletarul:
(28 Martie 2017, 20:56)
Mai bine dadea banii pentru plata ajutoarelor sociale stancutelor din Barbulesti. Stimabilul care isi da duhul cand vorbeste la telefon, onor jiji sa de bani si militiei din Jilavele ca sa astupe wc.ul care este langa gardul de la sosea. Cand treci pe acolo candeste a handel de iti muta nasul din loc. Iar in sectie ti se lipesc picioarele le linoleul imputit si pute numai a transpiratie si picioare nespalate.