Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus în urmă cu o săptămână arestarea preventivă, pentru 30 de zile, a numitului Belmond Rupiță. Personaj emblematic al lumii interlope din vestul județului Ialomița, acesta a fost închis după ce a fost depistat conducând fără permis un automobil. Potrivit martorilor oculari, acesta s-a sustras somării făcute de polițiști și s-a luat la întrecere cu oamenii legii pe străzile din municipiu.

A încercat să scape de polițiști
Documentele de urmărire penală arată faptul că inculpatul Belmond Rupiță a fost depistat pe data de 12 aprilie 2017, la orele prânzului, în timp ce conducea un BMW, pe o stradă din Urziceni, fără a avea permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. Polițiștii care l-au surprins l-a volan l-au somat să oprească mașina la volanul căreia se afla, însă bărbatul și-a continuat drumul. Văzând că este urmărit de oamenii legii, acesta a apăsat pedala de accelerație și «s-a luat la întrecere» pe drumurile din Urziceni cu polițiștii. Ajuns în fața locuinței sale, suspectul a oprit mașina, a coborât și s-a ascuns, «sustrăgându-se astfel de la urmărirea penală» se arată într-unul din documentele în baza căruia a fost dispusă arestarea preventivă a acestuia. El a fost depistat la două săptămâni distanță de la dispariție, ocazie cu care procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus arestarea sa, sub aspectul comiterii infracțiunii de «conducere fără permis». În prezent, acesta se află în Centrul de Arest și Reținere din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

De profesie «infractor» Belmond Rupiță este însă client vechi al organelor judiciare din zona Urziceniului. Numele său apare în numeroase scandaluri penale care s-au petrecut la Urziceni în ultimii 5 ani...

5 Mai 2017, 14:20 (3724 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
Autoturism urmărit în Franța, indisponibilizat la Urziceni

Comentariile cititorilor:


Gogoasa:
(7 Mai 2017, 12:42)
Va dati seama cata munca si logistica plus desfasurare de forte a fost sa prinda interlopu,care de fapt era un sarac libidinos. Cata cercetare a facut parchetul din Urziceni.Imensa gradina lui dumnezeu. Cand a fost cu primarii dovediti hoti de DNA din Urziceni,Fierbinti le tremurau chilotii pe ei, la adevaratele hotii nu au tupeu numai la prapaditii mici au muschii umflati
mike:
(6 Mai 2017, 16:13)
Interlop sa fuga ca a condus fara permis ? Cine stie ce cotetar au prins ! Nu stiam ca la Urziceni la gainar mai nou i se spune interlop. L-au cautat in buzunare si au gasit o carpa cu muci auzi interlop si cotetarul nu avea dupa ce bea apa. Cu asta se lauda ca fraierii cu tencul in buzunar le arata fundul prin luneta autoturismului. Interop buna stirea