Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Moraru vs Ionașcu

Moraru vs Ionașcu

Cea mai corectă reflectare a realității alegerilor parțiale din Ialomița rămâne însă conflictul dintre președintele Victor Moraru și senatorul PMP, Gabi Ionașcu. Potrivit martorilor oculari, în seara alegerilor, la Amara, aceștia au avut un schimb de replici intolerabil în spațiul public. Concret, Victor Moraru i-a adresat lui Gabi Ionașcu o serie de invective din care reținem «jigodie» și «cârpă de șters pe jos». Gabi Ionașcu susține că nu a provocat acest incident și că el reprezintă o ieșire surprinzătoare și incontrolabilă a lui Victor Moraru: «Ne-am întâlnit întâmplător... L-am salutat, i-am întins mâna chiar și l-am întrebat ce-i cu desfășurarea asta de jandarmi... Am spus asta în condițiile în care veneam de la Țăndărei unde era liniște și pace. Atunci m-a jignit și mi-a adresat aceste injurii și multe altele. Am făcut plângere la Poliție, puteți verifica!». Solicitat să ofere un punct de vedere la această acuzație, Victor Moraru ne-a declarat: «Nu am ce comenta. Să vedem ce scrie domnul Ionașcu în plângere, că el poate scrie orice. Eu i-am dat „bună ziua“!». Surse apropiate celor doi susțin că ieșirea lui Victor Moraru este o consecință a ziarelor de campanie comandate de Gabi Ionașcu în săptămâna dinaintea alegerilor. Reamintim că cei doi au făcut parte până în 2012 din același partid, PSD.

13 Iunie 2017, 12:45 (6177 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Țăndărei și Amara-PSD, Fierbinți-PNL
Alegeri pe Facebook la Amara

Comentariile cititorilor:


Bucureşteanu:
(28 Iunie 2017, 02:32)
Dl Moraru nu știu de ce na stat el la Amara,la Slobozia tot nu face nimic,degeaba faci sesizare la CJ,nu ești luat în seamă, cu un salariu de 18.000 de lei,ce-i mai pasa de Slobozia. Administrația lui este jale ce cu ea,toate proiectele pentru județul Ialomița sunt blocate,din cauza jmecherului de Moraru care își ridică o frumosa vilă la ieșire din Slobozia spun unii consilieri județeni din partea PMP.
gicu:
(17 Iunie 2017, 20:45)
Nu pot să să cred ... Nici un cuvânt de laudă pentru acest om Moraru? Alo, ăia pe care v-a pus în funcții și vă ține pe funcții, nu-l lăudați și voi puțin? Să vă fie rușine!
maria:
(15 Iunie 2017, 08:53)
Asta este atitudine de Presedinte de Consiliu Judetean ?Cum sa folosesti aceste cuvinte chiar daca poate i se cuvine acelui domn? Asta arata ca este un animal acest Moraru.Baiatul sau facea mai rau in aceea seara si se dadea mare ca este fiul lui Moraru.Pot spune ca sunt doua animale fara scrupule. Bine ca am scapat de jigodia asta. Sa speram ca domnul Maita nu va fi comandat de acest animal.
Radu:
(14 Iunie 2017, 22:57)
Iar Moraru a făcut drumu pana la amara si atât,asta ca sa poată face naveta cu mașină de serviciu mai bine,niste escroci,la smirna sau reviga au băgat niste piatra amarata(praf in ochii)rusineeee,uuuu
Radu:
(14 Iunie 2017, 22:52)
Chestia cu apa nu este numai vina lu Ionașcu este si a lui bețivu de stoica,el era vice si știa tot ce sa'ntapmlat
barbati:
(14 Iunie 2017, 10:37)
rusine pentru limbajul de mahala..asta spune totul despre cine il foloseste
Tudose:
(14 Iunie 2017, 09:05)
Două jigodii! Nicio diferență. Nu ai pe care regreta. Ionașcu ne-a otrăvit cu apa. De la Moraru nu s-a văzut nimic bun. Ține la Cultură toți prăfuiții. Când două jigodii își scot ochii, trebuie să ajuți să cadă ambele specimene. Să se jupoaie reciproc ca să fie doi tâmpiți mai puțin.
M.D:
(14 Iunie 2017, 02:49)
Doua panarame nefolositoare cetatenilor Sloboziei.
@LUPUL CENUSIU:
(13 Iunie 2017, 23:49)
Oi fi tu de acord, Lupulica cenusiu, cu Moraru, dar cand Ionascu"insemna"pt Slobozia, amandoi erau colegi in acelasi partid. Asa ca nu-l mai face pe mariner sa sughita..
observatie!:
(13 Iunie 2017, 23:30)
Acest conflict demonteaza ipoteza conform careia candidatul PMP pt Amara a fost destinat doar sa rupa voturi de la PNL, in favoarea PSD. Dimpotriva, si-a urmat propria sansa ca toti ceilalti.

Alegerile arata, deci, ca pe viitor vor exista opinii din ce in ce mai polarizate si o competitie din ce in ce mai serioasa, ceea ce este un lucru bun.
In privinta dl. Ionascu, reiterez opinia unanima, conform careia este un personaj fara caracter, viclean, cu tupeu pervers ca si fondatorul prezidential al acestui partid. Ar fi bine ca dl. Onel sa nu se mai asocieze cu personaje cu o reputatie urata, daca vrea sa faca ceva.

Mario:
(13 Iunie 2017, 23:14)
Dc este asa cum relatati, tot RESPECTUL PT MORARU cu toate ca nu-l suport. D le Ionascu pt ce ne-ati facut cu apa eu spun ca ar trebui sa dai socoteala iar "JIGODIE" este un cuvant prea bland pt dumitale. Apa de la robinet inseamna GENOGID pt noi slobozenii si o vom lua cu noi in mormant.
gogu:
(13 Iunie 2017, 22:28)
Moraru e tipul dictatorului arogant caruia i se cuvon toate. Ca si ceausescu leit.Dar cat de tamp sa fii sa-l votezi pe ionascu ,cel care a lasat cateva zeci de mii de suflete fara apa potabila? Aici il citez pe moraru cu plus "la puscarie scarba!!!"
LUPUL CENUSIU:
(13 Iunie 2017, 18:59)
Aici sunt de acord cu dl.Moraru. Ionascu a insemnat pt.Slobozia ce a insemnat Basescu pentru Romania. Vor avea aceeasi soarta.