Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a plecat la Buzău

«Trofeul Tinereții» a plecat la Buzău

Ana Teodora Găitanovici este câștigătoarea «Trofeului Tinereții Amara 2017». În vârstă de 17 ani, a declarat că este emoționată și fericită, iar «experiența câștigată de la repetiții și până acum, după ce am primit premiul, este unică!».

Teodora a cucerit inima publicului 
Ana Teodora Găitanovici este elevă la Colegiul Național «Bogdan Petriceicu Hașdeu» Buzău și participă pentru prima dată la Festival. Ea a impresionat juriul interpretând o adaptare a piesei «Până când nu te iubeam» pe versuri de Anton Pann. Tânăra din Buzău și-a mai adjudecat în palmares și un loc III la Festivalul Internațional de Muzică Ușoară «George Grigoriu». Pe lângă Trofeu, Teodora a obținut din partea organizatorilor și un premiu de 10000 de lei. Prestația Teodorei din cele 2 seri ale Festivalului a fost apreciată de publicul prezent la eveniment. «După părerea mea, a fost cea mai bună voce din tot concursul...» susține Mihaela Andrei, una dintre susținătoarele concurentei. În concursul muzical, Ialomița a avut la rându-i 2 reprezentanți. Este vorba despre tinerii din Slobozia Mălina Elena Paraschiv și Robert Iosifescu, ambii în vârstă de 19 ani, care au obținut premiul de popularitate și mențiunea I.

7 August 2017, 10:37 (3013 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Prima seară de Festival
«Trofeul Tinereții» ne va costa 745 mii de lei
Regulament nou pentru Festivalul de la Amara

Comentariile cititorilor:


...::
(8 August 2017, 17:55)
asa este, mircea.
dar si la politisti frustrarea e la fel de mare.
ca sa poata face ceva cu efect, trebuie sa aiba  posibilitati date de lege. 

mircea:
(8 August 2017, 15:18)
@gica, bun am inteles ca s-au dat 4 amenzi, dar asta nu ma incalzeste cu nimic, astia n-or sa plateasca in veci, totusi, eu stiu ca in cazurile de „tulburare a linistii publice”, cand politia nu mai poate face nimic, decat sa scrie niste procese verbale, mai exista o structura care poate interveni, ma refer la jandarmi, poate gresesc sau poate nu, dumneata, ca politist, vezi ca incalca legea, il amendezi si gata, nu? Cred ca daca s-ar interveni odata in forta, macar odata, data viitoare isi vor cumpara casti.
Dan:
(8 August 2017, 11:56)
Pacală și Tudor?! Haida, de! Cam ce salarii au culturistele acestea?
Noi in anul 2000....:
(8 August 2017, 11:49)
Cineva, probabil din organizatori, a lansat ideea ca desi ai cumparat bilete cu loc daca nu te prezinti sa le ocupi cu 15 minute inainte de inceperea spectacolului ai pierdut locurile !?!  O nebunie lipsita de onoare si normalitate.  De unde au scos ei asta, poate de la propaganda comunista ca aia nu te lasau sa mai intrii la spectacole sa nu ii deranjezi pe tovarasi. Vreau si eu un punct de vedere al doamnelor Pacala Elena si Tudor Clementina. Ce ziceti doamnelor va incumetati sa comentati aceasta ineptie ??
pentru mircea:
(8 August 2017, 10:05)
ti-am raspuns mai devreme, da redactia a refuzat postare : s-au dat patru amenzi acolo, dintre care trei le-a dat politia locala.
daca legea nu permite mai mult, asta este.  nu exista posibilitatea legala sa intri in curte, sa opresti muzica sau curentul, sa scoti aparatele din priza.
daca refuza si de data asta, o sa mai insist.
gica:
(8 August 2017, 08:41)
pentru mircea.
duminica seara s-au dat 4 amenzi acolo, trei fiind ale politistilor locali. legea nu da voie sa intri in curte, sa tai curentul, sa scoti aparatele din priza, sa iei boxele, sau altceva de genul asta. asta e.
Durmisi:
(7 August 2017, 22:07)
Pentru doamna Magda...cand zic ce nu va convine, sunt "postac PSD"=)). Deci nu mai are rost sa va spun "doamna". Cand ai luat bilete cu loc de la primarie, trebuia sa intrebi cum e cu accesul sau sa citesti regulamentul festivalului. N-ai venit cu un sfert de ora inainte de incepere, la revedere. E inutil sa mai discutam, sanatate si la revedere.
mircea:
(7 August 2017, 18:42)
@stan   k :)))))))))))))))))))

dragi postaci PSD:
(7 August 2017, 17:34)
@ taranul cu protestul si @ persoana cu protestul. In josul comentariului mi-am trecut si numele MAGDA .  Din pacate m-am lamurit inca odata ce opinie publica avem si ce nivel.  In orice tara civilizata si chiar in alte localitati din Romania nu se vand bilete decat strict pentru numarul de locuri permis de sala. La Amara in fiecare seara a fost o bataie de joc. NU am beneficiat de invitatie sa stiu ce scrie pe ea, eu mi-am cumparat bilete pentru fiecare seara. Civilizat era chiar daca se presupune ca am venit mai tarziu de cele 15 minute invocate de cineva (desi nicaieri nu exista asa ceva) eu am fost prezenta de fiecare data inainte de inceputul spectacolului. E greu e foarte greu sa ne civilizam in timp scurt cand zeci de ani an aplaudat stegul rosu.                         

Ideea e ca organizarea salii a fost o bataie de joc, nu trebuie sa mai fie vandute bilete peste capacitatea salii/amfiteatrului. Legile in viguare NU permit asa ceva, dar sunt persoane care se cred peste lege si le stim cu totii foarte bine !

Magda
Stan Pățitu:
(7 August 2017, 17:31)
@mircea. Nu te baza pe poliția locală! Pe ABAZA, nici atât! Îți recomand dopuri speciale, de la farmacie și calmante tot de-acolo. Cu petrecerile țiganilor să nu te pui că poliția locală este nulă. Nu numai la acest capitol....P.S. Vezi că dopurile pt. manele sunt speciale, să spui la ce-ți trebuie.
...:
(7 August 2017, 15:58)
Pt. taranul cu protestul....
La orice concert civilizat accesul in sala este permis pana la ora inceperii spectacolului....
Dupa ora inceperii spectacolului nu ti se mai da voie sa intrii in sala...
Nu sta nimeni sa iti tina tie locul liber ca tu esti „jmeker“ si vrei sa vii doar la recitaluri.
Pe invitatii am vazut ca scria faptul ca locul este rezervat pana la ora inceperii spectacolului.
Durmisi:
(7 August 2017, 15:42)
Pentru persoana cu protestul...regulile de organizare spun ca daca nu esti iti ocupi locul cu un sfert de ora inainte de ora OFICIALA de incepere, iti pierzi locul, iar el devine disponibil pentru oricine doreste sa il ocupe. Deci, sincer, nu cred ca ati venit cu un sfert de ora inainte, asa ca "protestul" nu are rost.
mircea:
(7 August 2017, 15:19)
Ceea ce o sa scriu nu se refera la acest festival ci la altul, care a avut loc duminica seara in cartierul de case de langa ultimile blocuri...zona MB-uri unde, incepand cu ora 18 pana aproape de ora 2 dimineara, s-au revarsat „trilurire” marca guta, salam si alte specimene manelistice de a rasunat tot cartierul, numai țața-uri pââââââââââârrrrrrrrrr-uri si alte sunete onomatopeice dublate de tobe si tamburine, zanganele si talgere...bineînțeles totul la volum maxim de s-a auzit pana la Centrel...numai cine trebuia sa auda n-a auzit....probabil dom Abaza se delecta la Amara ascultand muzica buna, probabil subordonatii erau lipiti de gardurile curtii din care se revarsau manelele...nu se stie, oricum, festivalul din amara a fost vax in ceea ce priveste sonorizarea....daca se poate, spunetii comandantului de politisti locali ca aici nu prea s-a dormit...
eu am,:
(7 August 2017, 12:54)
Eu am un protest nu o remarca ! Despre o parte a organizarii. Vineri seara am stat in picioare desi am avut bilete cu loc pentru ca o parte din cei care au luat bilete fara loc s-au asezat pe scaune si au creat o mare bataie de joc. Au mai fost persoane care au stat in picioare desi au avut locuri cumparate pe bilet. Biletul cu loc a costat 15 lei, cel fara loc 10 lei. Sambata seara era sa patesc la fel, noroc cu cineva care cunostea un organinator ca s-a implicat mai mult si a ridicat din cei cu bilet fara loc. Tot sambata seara un restaurant din Slobozia, nu vreau sa dau numele, a avut un gratar cu mici, carnati si alte mancaruri, dar si apa , sucuri si bere (ca asa e la balci), Nu ar fi fost nimic dar pe zapuseala aia fumul nu se misca si stagna in zona gratarului si a primei zone din stanga. Celebritatile care au stat in primele locuri din centru nu au avut probleme cu nebunia asta. In rest organizarea pe parte de festival, scena foarte buna. Numai organizarea cu locurile si fumurile a fost tare nefericita. Pe viitor nu ar trebui sa se mai permita vanzarea de bilete fara loc, ISU permite sa fie imbulzeala chaiar daca e in aer liber ?

Magda
Valentin:
(7 August 2017, 12:33)
Praf în ochi! Să nu vedem ceea ce arde! Bine că s-a terminat, care sunt cheltuielile reale? Până la FLOCI, în ce mai ,,investiți"? Să nu va prindă iarna pe nepregătite, ca de fiecare dată!