Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut publică lista celor mai recente schimbări petrecute în cadrul structurilor din subordinea instituției. Vizate de valul de schimbări au fost funcțiile de conducere ale Secțiilor de Poliție Orășenești din județul nostru. Posturile s-au vacantat în urma pensionărilor masive cu care IPJ Ialomița s-a confruntat în ultimele luni...

Pensionările, pe val Datorită facilităților implementate prin lege, pensionările din structurile teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor continuă. Afectat de valul de pensionări este și Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Datele statistice arată că, de la începutul anului și până în prezent, aproximativ 100 de cadre, reprezentând funcții de conducere și de execuție, au părăsit sistemul polițienesc prin pensionare. În ciuda concursurilor de recrutare externă, problema acoperii golurilor este una persistentă. La momentul de față nevoia de cadre se apropie de numărul 300, pentru ca Poliția ialomițeană să poată funcționa în cele mai bune condiții din punct de vedere al resurselor umane.

Șefi noi în Secțiile de Poliție Din punct de vedere al funcțiilor de conducere, pensionările și-au pus amprenta asupra celor de adjuncți ai Secțiilor de Poliție Orășenești. Astfel, noul adjunct al Poliției Municipiului Slobozia este subcomisarul Sebastian Savu. Numirea acestuia s-a făcut în luna mai 2017, o dată cu pensionarea fostului adjunct Șerban Costică. Savu a deținut funcția de șef al Biroului de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia și pe cea de comandant al Poliției Orașului Țăndărei. Tot începând cu luna mai 2017, Poliția Municipiului Fetești are un nou șef adjunct. Este vorba despre subcomisarul Victor Ioniță. De asemenea, un adjunct nou are și Poliția Orașului Țăndărei, prin persoana comisarului șef Marian Olteanu. Acesta a fost împuternicit în această funcție începând cu luna iulie 2017. Tot prin împuternicire a preluat funcția de comandant al Poliției Fierbinți Târg subcomisarul Georgian Dimache.

7 August 2017, 14:35 (4043 vizualizări - 21 comentarii)

Citiți și:
Noi conduceri în cadrul IPJ Ialomița

Comentariile cititorilor:


pt janel era pt rafy:
(9 August 2017, 16:58)
Pt Jenel este pt rafy
Irinel:
(9 August 2017, 14:59)
Poate Olteanu mult laudatul rezolva si problema de la Profi prin care se produce haos. La intrarea in unitate camionele blochiaza circulatia produc haos si pietonii nu mai pot sa circule.Hai sa vedem cum rezolvi asa ceva "domnule".
Eu:
(9 August 2017, 13:24)
De ce Rafy zici așa? Argumentează
pt justitie:
(9 August 2017, 13:13)
Somitate Vino tu cu Roman , Ferma și pardalienii!
viorel:
(9 August 2017, 13:01)
Cine a dat nas la Tigani?-Roman pușcărie și PSD. Bine ne fac romii știu ce vor!
pt justitie:
(9 August 2017, 12:55)
Sa vina mama ta sa conducă ca vad ca sunteți covalact-prea ca la tara!
Perieți:
(9 August 2017, 11:10)
LA FIERBINȚI ESTE UN ALT ROBERT DOROFTEI??!
Voinic:
(9 August 2017, 11:08)
și eu am încredere in Olteanu și aștept de la el cele mai mari minuni! Numai MINUNILE ne mai pot salva.
jan:
(9 August 2017, 10:53)
si eu am incredere in Olteanu,e curajos si astept de la el minuni!
pt janel:
(9 August 2017, 09:01)
În România datu cu părerea e sport național chiar daca avem doua clase ca trenul,ne permitem sa jignim oameni chiar dacă multi când le dai un pix se mâzgălesc la gura.Eu propun da-i puneți adjuncți pe cei de la politia locala ca,au 45 mil salariu și cred ca va reprezinta perfect!
Justitie:
(9 August 2017, 08:53)
@dreptate, țâfnos și prost! Băăă, Firicel de Ialomița, dacă ieșeau alții, alt partid, era cct-ul mai bun? Unde, bă, în Ialomita geniilor idioți!
Puiu:
(9 August 2017, 08:50)
@daniela, nu înțeleg ,,liniuțe"!! Au început țiganii bastonașe și liniuțe pe caiet? E un început de alfabetizare.
dreptate:
(9 August 2017, 08:48)
Când vad atâta prostie îmi vine sa plec din tara asta,Olteanu e un om deosebit care nu poate face minuni în câteva zile.Va întreb la votare unde ați fost? Atunci i-ati lăsat sa se voteze,acum suportați tiganii și puscariabilii.votati!AVETI CE MERITAȚI!
Daniela:
(9 August 2017, 07:22)
La Tandarei a fost prapad asta noapte cu liniuțe raliuri si scandaluri iar s au blocat strazile
Rodica:
(8 August 2017, 20:01)
LA JILAVELE A IESIT LA PENSIE SIMA SI A NUMIT UNUL MARCU CEA MAI PROASTA AFACERE MUNAI DIN RAU IN RAU. AFARA CU ASTA. MESERIA LUI ESTE TIRA BORFASILOR.