Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Anchetă penală

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Acuzații grave la adresa viceprimarului comunei Mărculești. Mai mulți părinți din Slobozia au depus la Poliție o plângere în care îl reclamă pe Adrian Sima de faptul că ar fi făcut repetat gesturi obscene în fața unor fetițe de 10 ani. Bărbatul a fost deja audiat de organele judiciare și supus chiar și testului poligraf. Cu toate acestea, viceprimarul din Mărculești neagă toate acuzațiile care îi sunt aduse: «nu s-a întâmplat absolut nimic, nu am făcut nimic!».

Un caz delicat Scandalul public în care este implicat Adrian Sima, viceprimarul comunei Mărculești, s-a petrecut în urmă cu o lună și jumătate, în zona blocurilor MB din Slobozia. Trei fetițe de 10 ani au mers acasă și au povestit faptul că un bărbat a făcut în mod repetat gesturi obscene în fața lor. Panicați de ceea ce au auzit, părinții au făcut imediat sesizări la Poliție, în urma cărora persoana vizată s-a dovedit a fi viceprimarul comunei Mărculești, Adrian Sima. Mai mult, adulții au depus pe numele acestuia o plângere, în care au relatat ceea ce copilele au văzut cu ochii lor. În urma sesizării, în cauză, a fost deschis un dosar penal. Surse judiciare confirmă existența respectivului document și, mai mult, precizează faptul că la momentul de față cercetările sunt înaintate. Viceprimarul comunei Mărculești a fost deja audiat de organele judiciare și supus unei verificări cu detectorul de minciuni.

Acuzații negate Contactat telefonic pentru un punct de vedere cu privire la acuzațiile care îi sunt aduse, viceprimarul Adrian Sima confirmă ancheta penală deschisă în cazul său, însă infirmă acuzațiile care îi sunt aduse. Acesta a explicat faptul că este nevinovat, fără a explica însă cum s-a ajuns la această situație. «Nu s-a întâmplat absolut nimic. Nu am făcut nimic! Toate aceste lucruri se vor dovedi în cele din urmă...» declară Adrian Sima, viceprimarul comunei Mărculești.

Scandalul adeverințelor false
Nu este prima dată când numele viceprimarului din Mărculești apare într-un scandal cu iz penal. În 2012, acesta a fost acuzat de fostul edil al localității, Gheorghe Ciriblan, de faptul că s-a folosit de mai multe adeverințe false pentru a beneficia de subvențiile pe care Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură le oferă. Respectivele documente oficiale fuseseră semnate în fals de o angajată a Primăriei Mărculești, tocmai pentru a-l favoriza pe Adrian Sima. O anchetă a fost dispusă în acest caz, însă nici până în prezent oamenii legii nu au reușit să stabilească situația de fapt a cazului...

7 August 2017, 07:40 (3260 vizualizări - 35 comentarii)

Comentariile cititorilor:


roscatu:
(18 August 2017, 11:02)
Ce treaba are coda vacii cu stampila primariei
D.N.A:
(17 August 2017, 21:34)
Eu unul am sa fac o reclamatie la parchetu Slobozia si DNA. pentru a se face um control la primarie.Prea multe sunt cusute cu ata alba.
BUCUROS:
(17 August 2017, 12:10)
UITE ASA SE MAI POMENESC SI MORTII,SARACUL DICA EL NU MAI DERANJA PE NIMENI.
Dica:
(15 August 2017, 14:18)
Nenea Dica postasu, D-zeu sa-l ierte, avea o vorba care se potriveste foarte bine aici ,, HAI LA PROSTI, HAI LA PROSTI". In articol scrie de viceprimarul Sima Adrian  iar la comentarii adespre Gigel NItu. Ce treaba are coada vacii cu stampila primariei?Mare e gradina Domnului si multi prosti se afla in ea !!!!!!!
fanta:
(14 August 2017, 16:46)
gigele nutu, asa este ca daca eram inca legati de primaria cosambesti, poate nu se cheltuiau banii aiurea , gen prezervative pentru iepuri. Apropoo de pertide de vanatoare organzate legal chipurile de uni....dar nu i problema organele de cercetare penala sau autosesizat.Vedem pe unde so scoate camasa.
fanta:
(14 August 2017, 16:39)
Cum se face ca nu ai avut telefonul la tine, si debea pe seara te au sunat pretenii sa iti spuna de articol? au vazut ca ai parcat bicicleta in sant si au zis sa te sune?
Excludere din PSD pt Fana Sima:
(14 August 2017, 13:26)
Au mai fost si alții din PSD care au făcut fapte de pedofilie! Cel puțin ăsta ă fost exclus din partid ! Dl NITU nu este nici o confuzie referitor la Fana Sima!Acest dosar penal există și tatăl uneia dintre fetițe este chiar polițist! Rusine! Un astfel de individ nu are ce cauta la conducerea unei comune! http://m.adevarul.ro/locale/ploiesti/monstruozitatile-consilierului-local-psd-arestat-relatii-sexuale-copil-Ii-platea-minori-cerea-sa-l-urmareasca-umilind-alti-adolescenti-1_599010b45ab6550cb8f63ed3/index.html
Catalina:
(14 August 2017, 01:22)
Ia uite ma cati judecatori avem aici!!Va felicit ca iesiti pe net in fata si sub anonimat!Orice om cat traieste greseste,si fiecare platim pentru greselile pe care le facem,asa si Fana daca a gresit,el va plati!!Daca sunteti nemultumiti de cei care sunt in fruntea comunei,cum a mai zis cineva in comentariu mai jos,mergeti la primarie si vorbiti,decat sa puneti pe net niste cifre cu investitiile facute!Mai ziceti voi de nea Gigel...dar anii trecuti era singurul care zbiera in comuna impotriva fostului primar...luatii exemplu si iesiti in strada,daca sunteti nemultumiti!!
Gigel Nitu:
(13 August 2017, 20:23)
Eu am fost plecat cu porumb pentru fiert si m-a sunat prietenii aseara cand am venit sa-mi spuna sa ma uit la acest articol N-are rost sa-mi bat capul cu persoane iresponsabile gen UN NIMENI sau Vasile,etc Daca erau barbati adevarati isi dadeau numele real ,niste postaci gen Libudie care incearca sa ma demigreze probail le teama sau frica de mine si asa cred ei ca pot sa ma injoseasca, asa facea Ciriblan Gheorghe cand era primar.Referitor la articol eu cred ca Fana e posibil sa fie confundat si altcineva sa fie care sa semene cu el fizic si poate e nevinovat oricum organele de cercetare o sa -si spuna cuvantul iar daca e vinovat sa plateasca pentru faptele lui sa-si dea demisia de onoare inainte de a fi pedepsit.Referitor la cocina un mar degeaba e frumos pe afara si gaunos pe interior mai bine urat pe afara si bun pe interior darla prosti nu le dau explicatii.
pt. ionut g:
(13 August 2017, 12:03)
Cum crezi ca ai sa primesti tu ceva, cand ai fost la primarie si ai turnat ca m.... .. a fost pe deal si a taiat tarcu de la vaci pentru a furat tevile.Lumea te stie de SIFON.
Cetățean:
(13 August 2017, 00:29)
Greu de crezut, aveam încredere că este om de sat și va face lucruri bune in comuna In ziua de azi nu știi de cine să te mai ferești.Sa și dea demisia.Am și eu copii ,are și el ,deci ar fii trebuit să fie un cetățean modelPana unde de va ajunge?? Rușine!!!!
ptr. nimeni @Vasile:
(12 August 2017, 16:31)
Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia .Cine a fost in casa la Gigel stie cum arata in interior ca nu e renovata pe exterior nu poate face nimic fara autorizati de construire si avize de la culte ,ca asa sunt legile la ora actuala datorita bisericii cu care se invecineaza iar toate aceste autorizatii costa bani .el nu a furat si nu a cerut la nimeni nimic a muncit si a dat varza la tot satul si la un pret acceptabil n-a jupuit cetatenii sa-si faca el vila .Ptr Vasile si un nimeni care chiar e un nimeni nu-i pun parte dar probabil santeti de-ai lui Ciriblan Gheorghe si va pare rau ca asta l-a dat jos ca a fost singurul care a avut curaj sa-i demonstreze ca a furat si el l-a dat jos din functia de primar si chiar se vede ca ne-a furat si o s-o bage si pe ficasa Oana la puscarie ca e groasa rau . Acel gunoi din curte e facut platforma sa fie bagat pe loc unde pune varza omul ca are caii si nu miroase sa zici ca afecteaza ceva 
Ionut G:
(12 August 2017, 16:23)
Voi astia care ati lasat comentarii la aceasta stire,sunteti niste prosti!!Daca sunteti asa patrioti,miercuri cand se va relua programul de lucru,mergeti si cereti socoteala,primarului,vicelui si tuturor "hotilor" din primarie...dar voi sunteti mai labagii ca Adrian Sima si va "labariti" pe net cu tot felul de prostii,ai dracu ce sunteti inseamna ca ati luat si voi faina si zahar de stiti si 10 lei pentru prajitura...si eu stau in Marculesti dar nu am auzit ca s-ar fi dat asa ceva...si pe Gigel Nitu sa il pupati in p₩l@...daca nu era el IMPREUNA CU ALTII sa cititi bine sa nu ziceti ca il salt eu in slavi,ramaneati la statutul de sat ai va miorcaiati toata ziua la usa la primaria de la cosmabesti pentru hartoage...asa ca taceti din gura,sclavilor!!
roscatu:
(12 August 2017, 13:21)
Bai oameni buni asta trebuie sterlizat ca in america, neam de nemu lui starpit , asta este o boala si copii lui vor avea aceaias boala.Injectat sa ramana fara materie genetica.
Pt ratusca cea urata:
(11 August 2017, 20:15)
Dacă " vicele Sima" făcea l.ba in fata copilului tau, nu mai ziceai că e o faptă banală!! Dacă era o faptă banală, nu ii făcea politia dosar penal! Cat despre geniile născute și crescute în Marculesti, cu siguranță tu nu te numeri printre ele! Așa că mai informează-te înainte să emiti aberații! Si mai ales ai grija pe cine votezi și data viitoare...Probabil tot pe Sima si PSD-ul, ca iti da niște produse alimentare de la magazinul propriu...evident, fără bani!