Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Țăndărei: Șofer teribilist, urmărit ca-n filme de polițiști

Țăndărei: Șofer teribilist, urmărit ca-n filme de polițiști

Misiune grea pentru polițiștii din Țăndărei. Oamenii legii au gonit pe străzile orașului după un șofer, identificat în persoana unui tânăr de 28 de ani, care a refuzat să oprească în trafic pentru o verificare de rutină. Conducătorul auto a pierdut însă controlul volanului și a provocat un accident rutier. În urma evenimentului, o tânără de 26 de ani care îl însoțea a fost transportată la Spitalul Orășenesc Țăndărei. Pentru fapta sa, tânărul s-a ales cu un dosar penal care conține 3 capete de acuzare.

A doborât un stâlp de electricitate
Din informațiile oferite de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, tânărul de 28 de ani a fost somat de polițiști pentru a trage pe dreapta, astfel încât să fie supus unei verificări. Acesta a refuzat și a preferat să-și continue drumul mai departe. El a fost urmărit pe străzile orașului de oamenii legii, însă a pierdut controlul volanului și a intrat într-un stâlp de marginea drumului, apoi în curtea unei case din apropiere. În urma accidentului, o tânără de 26 de ani, pasageră în mașina șoferului teribilist, a avut nevoie de îngrijiri medicale. Tânărul de 28 de ani s-a ales cu un dosar penal fiind acuzat de «conducere a unui vehicul deși avea permisul suspendat», «vătămare corporală din culpă» și «fugă de la locul accidentului» .

29 August 2017, 13:31 (7070 vizualizări - 18 comentarii)

Comentariile cititorilor:


VORBARET:
(20 Septembrie 2017, 11:16)
ORGANE DE DREPT NEPUTINCIOASE,PENTRU CE SAU ANGAJAT SI IAU SALARIU,DOAR SA FIE LUAT,DUBIOS COMENTARIU FACUT PROBABIL DE UN POLITIST IN FUNCTIE CARE VREA DOAR BANI SI SPAGA PENTRU UN TRAI PERSONAL FOARTE BUN.
hot:
(20 Septembrie 2017, 08:56)
Ce face politistii renumiti ai Tandareiului,oameni tineri ,,competenti'',sunt destul de multi ,de ce se tem sunt dotati cu tot ce le trebuie,ce face domnul Parasca ,pagubitorul,a reparat masina lovita.
Ograda:
(1 Septembrie 2017, 11:58)
Țiganii nu sunt sub incidența legilor! Organele în drept sunt neputincioase. Se tem pt. viața lor și a familiei lor. Ne e frică de țiganii analfabeți!! Legile sunt prea tolerante.
Cioare analfabete:
(1 Septembrie 2017, 09:09)
Hunii baaaa !Retardati, mizeri ,analfabeti o sa le vina rindul toate o sa le iasa pe nas cu tot ce fac iei acum .Politia doarme ,retarzii danseaza pe muzica junglei .2017 Slobozia ialomita
Dan:
(1 Septembrie 2017, 05:22)
Asta noapte iar a fost galagie intre blocuri nu am putut sa dormim din cauza cetelor de indieni. Taras cred ca a fost liber
Sa vina poliția .....:
(31 August 2017, 22:44)
31.08.2017 , orele 22.40 , Slobozia Noua ! De la 19.00 urla niște manele de latră câinii a pustiu si se îngălbenesc frunzele salcâmilor ....., nimeni , dar absolut nimeni nu este in stare sa-i potolească pe distruși ăștia care-si bat joc de noi in dispreț total fata de lege ! Unde este poliția comunitară , unde este poliția mai , unde sunt jandarmii , unde sunteți domnule primar ....???? Ce dracu înseamnă batjocura asta ????? FF
@Merza:
(30 August 2017, 13:54)
Daca inca o data mai scrii cu numele meu,te gasesc si atunci nu-ti va mai placea ce voi scrie,ca slava domnului am ce scrie.Daca ai curaj scrie-te cu numele tau,prietene.
Antonica:
(30 August 2017, 12:53)
A crezut ca e Taras si a fugit. DOAR TARAS CE MAI FACE ORDINE CU ASTIA CU VOLANU "CADEA". Bv TARAS
Gabi:
(30 August 2017, 09:58)
In fapt cele 3 capete de acuzare se vor transforma conform justitiei actuale in capete de pΩΩe! Direeeect in poponet in va durea pe maimutoi! Judeca aia in instante cu curu'!In conditii normale ala zacea la bulau 30 zile sa inteleaga fapta mai bine apoi condamnat nitelus conform legilor si normativelor.Va iesi tulburelul,sa vezi curse prin "Sandarei"!
Albinuța:
(30 August 2017, 09:16)
Că în Texas,frate,urmăriri,împușcături între clanuri,scandaluri...vai de orașul acesta!ce de va alege de el?
tandarean:
(30 August 2017, 08:36)
un nimic    tigani fara permise si cu masini neinmatriculate se plimba prin oras 
Anonim:
(30 August 2017, 07:49)
Nu a fost Taras,au fost 2 baieti noi.
Dimi machidonul:
(30 August 2017, 07:18)
ATENTIE ! STIRE DIN SURSE DE INCREDERE! MARE CONTROL AL C.S.M. LA PARCHETUL DIN URZICENI VIZAT FOSTUL ADJUNCT A LUI HRISTESCU PENTRU REA CREDINTA IN SOLUTIONAREA DOSARELOR.
Merza:
(29 August 2017, 21:10)
Si retinerea unde e? Dar stai! Nu ati fost in stare sa-l retineti pe ala care a facut ultraj la Pietraru care a plecat de sila sistemului din zona.
Jan:
(29 August 2017, 20:34)
Daca a fost Taras se explica