Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

Miercuri, 13 septembrie 2017, printr-un Ordin al ministrului Educației, Manuela Zainea a fost numită la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Ea a înlocuit-o pe Steluța Mitrea, cea care, înainte de debutul anului școlar, a fost numită în această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Un nou șef la IȘJ Ialomița Potrivit informațiilor, Ministerul Educației a emis un Ordin prin care a numit-o pe Manuela Zainea, profesor și consilier local PSD în Consiliul Local Slobozia, inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Simultan cu Ordinul de numire a Manuelei Zainea la șefia Învățământului ialomițean, Ministerul Educației a emis și un Ordin prin care Steluței Mitrea îi încetează activitatea de inspector școlar general, revenind la funcția de inspector școlar general adjunct în cadrul IȘJ Ialomița.
Citiți mai multe amănunte despre acest subiect în ediția de miercuri, 20 septembrie 2017, a ziarului Independent

13 Septembrie 2017, 16:20 (19648 vizualizări - 82 comentarii)

Citiți și:
Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean
Luminița Barcari revine în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița
Manuela Zainea s-a întors la șefia Învățământului ialomițean

Comentariile cititorilor:


Florentina:
(15 Septembrie 2017, 10:51)
ESTE ÎNVĂȚĂTOARE PROFESOARA?! Foarte bine: viziune largă, profunzime, cultură alfabetică...merita ministru la MEd. Ori urmează...?
Nadia:
(15 Septembrie 2017, 09:44)
Barcari Luminița Rodica nu se va mai întoarce!! Mitrea urmează a fi zburătoare, iar generală actuală, dacă avea măcar bun simț, nu trebuia să accepte, că știe ce ilegalități i se impută.
un profesor:
(15 Septembrie 2017, 01:22)
Ma, dar niste profesori respectati cu rezultate concrete nu pot ocupa o functie de conducere? E musai sa-i aducem numai de la coada vacii unde au facut scoala mai mult de-o gramada?
Otilica:
(14 Septembrie 2017, 23:02)
Otilia nu uita: Zainea e pe urma ta!
Manichiurista :
(14 Septembrie 2017, 22:56)
Învățătoarea Zainea, cât a fost directoare la Palatul Copiilor ă închiriat fraudulos spațiile, inclusiv la o salon de infrumusetare unde doamna își făcea manichiura gratis.
Dorel:
(14 Septembrie 2017, 22:41)
Ce va face impostoare a și uzurpatoare aceasta când șefa adevărată se va întoarce. PSD nu uita: Barcari și Mitrea au luit niște concursuri pentr care fanfaronii voștri doar vizează!
Director:
(14 Septembrie 2017, 22:35)
Dacă PSD a ajuns sa numeasca general o femeie cu dosar la Parchet si care nu a fost in stare sa treacă de faza scrisa a concursului de directori cu"măgarul are copite", inseamna că ne-am întors în perioada stalinista!Rușine PSD!
nicoleta:
(14 Septembrie 2017, 22:06)
Au rupt gura targului cu aceasta numire!Tot ce se stie despre aceasta doamna este ca a picat concursul pentru directori(acela cu magarul)ceea ce o face in viziunea Psd demna de functia de inspector general!Dar....de!Cei cu concurs nu sunt buni!
Mariana:
(14 Septembrie 2017, 10:09)
CE MATERIE PREDĂ??? UNDE A PREDAT? A fost doar directoare?
Ștefan:
(14 Septembrie 2017, 09:45)
A fost numită de PSD. Concurs va da și ghiciți voi dacă-l va lua! Forțele proprii nu se cunosc. Poate de-acum încolo...De la Palatul Copiilor nu se aud lucruri bune legate de niște afaceri cu niște spații.....vorbe?! Succes!
Valoarea unui om:
(14 Septembrie 2017, 08:59)
se vede din modul in care el ajunge pe un post: prin concurs (pe forte propri) sau este numit de partid. Restul sunt palavre.
dottore:
(14 Septembrie 2017, 07:43)
@petre ... pai s-a dus la Seminar ca sa se sfinteasca si ea...si totusi eu nu sunt lamuit, femeia asta ce stie sa predea?
Petre:
(14 Septembrie 2017, 07:04)
@multumesc este Zainea sau are deja lingăi? Dacă a trecut și pe la Teologic, m-am lămurit!
Multumesc :
(14 Septembrie 2017, 00:57)
E bine ca intrebati. Fata aia e cpum o fi, pnl isti sunteti sau tineri, care se baga in sema pe facebook. Da, e cadru didactic, cu o groaza de generatii in spate si rezultate meritorii, cu master de conversie profesionala, cu dorinta de a innoi lucrurile pe unde a trecut: Seminarul Teologic, Palatul Copiilor. Este mentor, formator, lucruri dobandite prin cursuri de ore de formare. Ceilalti cum au fost? Mai frumosi, mai urati, mai pregatiti, mai frumos imbracati? Pentru multi dintre voi sunteti basisti, fosti PNL decenti condusi de hahalerele alea. Putina decenta, va rog. Doamna nu va cere drept la replica, dar nici nu va citi ineptiile voastre. Barcarii era suuuper!
Alexis:
(13 Septembrie 2017, 22:53)
Suntem piese într-un joc fără reguli care ne dezumanizează. Barcari, Mitrea, Mitran , Zainea și alte nume împroșcate cu nori .... Jignirile și barfa ca la piată cui servesc ....... ,,O soțietate fără prințipuri, va să zică că nu le are!” ( I.L. Caragiale)