Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

EXCLUSIV: Manuela Zainea, noua șefă a Învățământului ialomițean

Miercuri, 13 septembrie 2017, printr-un Ordin al ministrului Educației, Manuela Zainea a fost numită la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Ea a înlocuit-o pe Steluța Mitrea, cea care, înainte de debutul anului școlar, a fost numită în această funcție pentru o perioadă de 60 de zile.

Un nou șef la IȘJ Ialomița Potrivit informațiilor, Ministerul Educației a emis un Ordin prin care a numit-o pe Manuela Zainea, profesor și consilier local PSD în Consiliul Local Slobozia, inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Simultan cu Ordinul de numire a Manuelei Zainea la șefia Învățământului ialomițean, Ministerul Educației a emis și un Ordin prin care Steluței Mitrea îi încetează activitatea de inspector școlar general, revenind la funcția de inspector școlar general adjunct în cadrul IȘJ Ialomița.
Citiți mai multe amănunte despre acest subiect în ediția de miercuri, 20 septembrie 2017, a ziarului Independent

13 Septembrie 2017, 16:20 (20651 vizualizări - 82 comentarii)

Citiți și:
Luminița Barcari a revenit în fruntea Învățământului ialomițean
Luminița Barcari revine în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița
Manuela Zainea s-a întors la șefia Învățământului ialomițean

Comentariile cititorilor:


Oprea:
(2 Octombrie 2017, 20:48)
Bravo, Robert! Despre barcari știi ceva asemănător? Dacă n-ai cunoscut-o, n-ai pierdut nimic bun.
Trandafir Robert:
(2 Octombrie 2017, 18:44)
O felicit pe Doamna Zainea pentru functia pe care o are ee foarte buna ca profesoara si o persoana foarte corecta.
Sergiu:
(29 Septembrie 2017, 21:00)
Dăăă Doamneeee! să-și bage mințile-n cap și să stea în reculegere și rugăciune pentru iertarea păcatelor, că nu le mai știe numărul! În 3 ani se mai adună că "viziune" nu are, hei-rup! Pompieristic!
Partidul :
(29 Septembrie 2017, 20:51)
@marius. Concret: partidul îi cere, ea se execută! Așa a fost în cei 10-15 ani de când atârnă prin isj? Dacă ,,vor fi lăsați să-și facă treaba"...Dă-mi și mie trei, numai trei exemple de realizări eficiente școlii Ialomița care să se lege lăudabil de numele lui Barcari, in 15 ani! Exclus, vice pe la toate bac-urile....sau băgată pe-acolo, în șefime...Aici, ea și alții știu cum mergea treaba.
Marius:
(29 Septembrie 2017, 17:09)
Atunci când partidul pnl-pd ii va cere, profesoara Luminița va fii obligată sa revină și sa raspunda pentru ce a început și pentru onoarea despre care se vorbește. Nici tehnocrații și nici membrii de partid ai dânsei sau ai opoziției nu vor putea explica strategia de restructurare prevăzută inițial de dansa și soții Mitrea. Speram ca cei trei sa nu mai fie blamați și contestați ca pana acum, sa fie lăsați sa-și facă treaba. Nu a fost vina lor pentru lipsa de viziune.
Andrei:
(29 Septembrie 2017, 12:28)
Dacă DOAMNA BARCARI LUMINIȚA va câștiga în instanță, nu va mai reveni la IȘJ. Surse! Își va repara doar onoarea. Dăăă, Doamneeeee!
Digi24:
(28 Septembrie 2017, 23:20)
Curtea de Apel Galați a suspendat ordinul Ministerului Educației Naționale prin care a fost demis din funcție fostul inspector școlar general al IȘJ Brăila, Cătălin Canciu. Acesta este cel de al doilea inspector general demis în luna august care a câștigat în justiție, obținând suspendarea ordinului, după Florina Stoian, șefă a IȘJ Buzău.
In tara II:
(26 Septembrie 2017, 18:55)

Arad: inspectoarea controversată și-a dat demisia.
Violeta Varga și-a dat demisia din funcția de inspector școlar, la doar o zi după numire, conform unui comunicat remis de ISJ Arad, după ce cazul său a fost relatat de presa locală și centrală.
Jale din pârnaie:
(26 Septembrie 2017, 15:11)
La Ialomița va urma Nina Bâlciul cu același profil ca sexy girl din Arad!
In tara:
(26 Septembrie 2017, 13:16)
Violeta Varga, iubita fratelui prefectului de Arad a fost NUMITA în funcția de inspector școlar pentru „educație permanentă”, scrie 'SpecialArad.ro.'
Potrivit presei locale, nu există alte informații publice privind proiectele sale anterioare și nici CV-ul nu este public. În schimb, ies în evidență niste fotografii provocatoare.
Deocamdată, Ministerul Educației nu a oferit un punct de vedere.
Jaleee!:
(26 Septembrie 2017, 10:21)
Mare nenorocire ar fi să revină barcari! N-are mândrie, asta iese din cct., se scutură și se-așează pe scaun iar!!
Surprize, surprize:
(26 Septembrie 2017, 10:06)
Fostul sef al Inspectoratului Scolar Judetean (ISJ) Buzau, Florina Stoian, a obtinut luni in instanta suspendarea ordinului ministrului Educatiei prin care luna trecuta a fost demisa de la conducerea institutiei, alaturi de sefii ISJ din alte 12 judete, informeaza News.ro
ADRIANA:
(20 Septembrie 2017, 16:04)
Domnilor profesori, care mai sunteți! Aveți un pic de răbdare, acordați prezumția de nevinovăție doamnei Zainea, până va atinge vechimea veteranei Barcari L. Această Barcari o fi luat 9 (nouă) la concurs(?), dar, 3(trei) la exercitarea responsabilității pe funcție! Deci, viceversa. Lăsați femeia să vă arate ce are, că și la Barcari...(de nu s-ar mai întoarce!), scenariul i-a fost un du-te vino inutil, de credeam că au murit toți capabilii și a rămas doar fardata din Țăndărei-Fetești!
Bizidei:
(20 Septembrie 2017, 15:35)
E foarte bine asa. A fost inlocuita o persoana care a obtinut la concursul pentru ocuparea functiei de inspector general scolar  organizat de minister  o nota de peste 9 (noua) si a fost numita o persoana care, la un concurs pentru ocuparea functiei de director, a obtinut nota 3(trei) !!!!.No comment!
ADRIANA:
(20 Septembrie 2017, 14:24)
E normal! Fiecare inspector general trebuie să-și formeze propria echipă. Sunt destui trepăduși care au rămas sub toate domniile ( cam suspectă ,,stabilitate"! ). Majoritatea trepădușilor au interese personale de atins prin maimuțăreala lor în IȘJ. Pleacă de-acolo, sub diverse motive, și se înșurubează apoi, până la adânci bătrâneți, la....CNMV SLOBOZIA!! Fost și actual CIMITIR AL ELEFANȚILOR! La valoarea lor, nici nu se poate altfel. Exemple vii: Grigoraș Simona, Buciu Doina, Mocanu Elena, Lăutărescu Tita, Neagu Roxana, Vasilescu...etc. Viitorul îi va mai cerne sau va mai adăuga "eminențe". Să nu-l uit pe fostul director de la liceul CUZA, Papacu Nicolae. Scuze! Mâine-poimâine o veți vedea și pe Mihalache Daniela că se caută matematica, nu contează cine o predă...