Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Protest al profesorilor în Piața Unirii

Slobozia: Protest al profesorilor în Piața Unirii

100 de profesori din Ialomița au protestat luni, 2 octombrie 2017, în Piața Unirii din Slobozia, nemulțumiți de condițiile de salarizare din sistemul de Educație. Dascălii au amenințat că vor îngheța anul școlar dacă revendicările lor nu vor fi ascultate.

2 Octombrie 2017, 15:12 (3447 vizualizări - 22 comentarii)

Citiți și:
Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița
Comercianții din Bazarul Municipal au protestat în holul Primăriei Slobozia
Protest «Cartel Alfa» și la Slobozia

Comentariile cititorilor:


Nicolae:
(11 Octombrie 2017, 11:22)
Oamenii astia ce nemultumiri mai au?! Ce scot ei cu truda lor? Boschetari
Costel:
(8 Octombrie 2017, 08:10)
Pentru cei 100 !protestatari! și două rânduri de informare ar fi fost prea mult.
Mafia:
(7 Octombrie 2017, 13:11)
Venituri nedeclarate. Nu toți prof. au aceste venituri, numai cei aleși de părinți, după Gura Târgului.
Ninel:
(6 Octombrie 2017, 11:05)
Impozite la meditații!!? Când? Bon de plată!
La Groapa lui Stoica:
(5 Octombrie 2017, 10:53)
Profesorii să protesteze pe Groapa lui Stoica! La ,,greutatea'' lor, poate cad și se prind doi iepuri: se verifică rezistența gropii și, doi, se va observa unitatea acestei bresle pentru interese comune. Și ce interesee, ce unitateeee....!
CARTON:
(5 Octombrie 2017, 10:41)
99% dintre absolvenții de licee 'fac facultăți'...Au trecut bac-ul în chinurile facerii, dar sunt la facultăți!! Profesorii universitari au catedrele asigurate. Și foștii repetenți, corigenți din liceu, fac rost și de licențe. Prosteală perpetuă...
Tineri si diplome:
(4 Octombrie 2017, 20:55)
„80 la sută dintre tinerii care termină o școală în România lucrează în alte domenii decât cele pentru care s-au pregătit. Anual, în jur de 50.000 de tineri primesc diplome de juriști. Alți 50.000 primesc diplome de economiști. Și unii, și alții ajung să fie colegi în call-centere, în cadrul unor agenții de vânzări ori la baruri”, relatează Ligia Munteanu, jurnalist Digi24..
@Tandarei:
(4 Octombrie 2017, 17:31)
Nu sunt ofticos de felul meu. Cunosc si eu o gramada de insi(la varsta a treia, ca mine) care au copii ce fac scoli, universitati,blocuri, stadioane, vile si alte constructii in toata Europa, nu numai in Belgia. Adevarul e ca se plateste bine munca  in constructii..
Țăndărei:
(4 Octombrie 2017, 16:18)
@@țăndărei. Copiii mei au făcut liceu și facultate în Belgia. Nu sunt genii, dar au carte, diplome și educație...Oftică-te! Vreți o școală ca afară? Mai așteptați....
@Tandarei:
(4 Octombrie 2017, 13:31)
Tine-ti copiii acasa, angajeaja-le profesori particulari, nu te mai incurca cu scoala. O sa iesi mai ieftin si copiii, chiar daca mostenesc gena ta, or sa devina niste Einsteini. Bafta si ne vedem peste 10-15 ani cand primesc (copiii) premiul Nobel pt tot felul de stiinte!..
Marian:
(4 Octombrie 2017, 12:43)
Nici profesorii nu cred în ce fac: ore și/sau proteste, aceeași miză! Decredibilizare. Școlile au păduchi!
Țăndărei:
(4 Octombrie 2017, 11:06)
@@nicolae. Nu fac nimic la oră! Filmați-i și dați și părinților orele elevului, desfășurate zilnic. Și muzica, desenul, ed. fizică, dirigenția, logica....tot! Și părinții aceeași ,școală' au făcut. Puține cadre mai știu de ce intră în clase! Stau elevii degeaba 6 ore atârnați în bănci...
@Nicolae:
(3 Octombrie 2017, 18:55)
Niciolae(sic),pari cam stresat, fa-te profesor(la cate stii tu despre meseria asta n-o sa-ti fie greu) ca sa te mai odihnesti si tu la munca, apoi sa fii apt pt 4 ore de meditatii. Hai, succes!
Tupeu!:
(3 Octombrie 2017, 15:10)
Aberant! Profesorii din Slobozia au protestat? 100 din tot județul? Tremură Liviu Pop. N-au fost mai mulți că le-a fost frică de vreun atentat Stat Islamic....!
Cerșesc!:
(3 Octombrie 2017, 13:22)
Ce protest?! Mimare de protest timid a unor trântori îmbuibați cu lașitate!