Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

1 mort și 14 răniți într-un grav accident rutier!

Grav accident la Coșereni, Plan Roșu de Intervenție

1 mort și 14 răniți într-un grav accident rutier!

Alt accident: Mașina unei familii s-a lovit puternic de un parapet

Un teribil accident rutier s-a petrecut duminică, 8 octombrie 2017, la Coșereni, în județul Ialomița. 14 persoane au fost rănite, iar o alta a murit, după ce mai multe mașini s-au ciocnit, autoritățile declanșând Planul Roșu de Intervenție.

Traficul este blocat Din primele informații, se pare că în accidentul rutier au fost implicate 4 autoturisme, cel puțin 6 persoane având nevoie de a fi descarcerate. La fața locului au intervenit paramedicii SMURD, pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni, dar și medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Bilanțul victimelor se ridică la 14 persoane, iar o alta a decedat. Traficul în zonă este blocat.

UPDATE Victimele au fost transportate la Spitalul «Sfântul Pantelimon» și Floreasca, din București, dar și la Spitalul Municipal Urziceni.

UPDATE Potrivit polițiștilor, accidentul ar fi avut drept cauză o pătrundere neregulamentară pe contrasens. Se pare că șoferul unui vehicul care venea dinspre București, în care se aflau 9 persoane, ar fi intrat pe celălalt sens de mers și s-ar fi lovit de alte 3 mașini, care veneau din zona Urziceni. La momentul de față, oamenii legii fac verificări amănunțite pentru a stabili cu exactitate cauzele tragediei.

UPDATE Seria tragediilor de la Coșereni continuă. La doar câțiva kilometri distanță de accidentul în care 14 persoane au fost rănite, mașina unei familii s-a lovit de un parapet de pe marginea drumului. Victimele, printre care se numără și doi copii, sunt transportate la spital...

8 Octombrie 2017, 16:30 (12214 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier
Accident rutier pe DN2, în localitatea Coșereni
Coșereni: S-au răsturnat cu mașina

Comentariile cititorilor:


gigi amb:
(10 Octombrie 2017, 05:54)
Domnule Gigi ,sigur ambulantier, daca ai vazut filmarea de pe Facebook te rog sa ma contrazici si sa explici de ce doamna de la ambulanta,aceea grasa, prima data se uita la persoana inconstienta de pe carosabil ,nu da nici un verdict apoi se invarte putin pe acolo si se duce peste cei de la Smurd care deja actionau la descarcerarea si prim ajutor unei femei cu fractura deschisa. Ia gulerul cervical din mana unui paramedic ca sa il puna ea. De ce s-a dus peste ei din moment ce mai erau atatea victime ? de ce nu s-a apucat de cel inconstient sa il monitorizeze si sa inceapa procedura de resuscitare? Uita-te pe filmare sa vezi in cat timp au inceput pompierii sa actioneze si voi inca va plimbati de la o masina la alta . La care DOCTORITA  faci referire fiindca la majoritatea cazurilor nu se deranjeaza sa plece din spital , cine nu te lasa sa muncesti? Din comoditate stati in garaj si dispeceratul directioneaza cazurile catre smurd, mai ales noaptea. Nu incepe o lupta pe care o poti pierde cu armele tale. Apropo la accidente ajungeti ultimii ,tot pentru a face smurd-ul ce e mai important !
Gigi contra:
(9 Octombrie 2017, 20:18)
Mister Gigi, nu îti mai da tu cu presupusul in privinta SMURD-ului si a paramedicilor. La orice accident la care am fost,niciodata dar absolut nociodata, ambulanțele SAJ nu au ajuns inaintea descarcerarii si ambulantei SMURD. Stai in banca ta si nu mai vb aiurea in tramvai. As fi fost tare curios sa te vad personal inteevenind la accidentul cu pricina. Sunt sigur ca o ,,bateai,,lejer pe Gabriela Szabo
Gica:
(9 Octombrie 2017, 00:20)
Dumnezeu sa-l ierte
Gigi:
(9 Octombrie 2017, 00:09)
Maaaaaa, care PARAMEDICI SMURD?? Poi voi credeți ca la IALOMIȚA este ca în BUCUREȘTI? Ăștia de la IALOMIȚA doar plimbă masina de colo-colo.ASTIA II NUMIȚI VOI PARAMEDICI?? Lăsați SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN SA POATĂ SA ISI FACA TREABA, CA FARA DOCTORIȚA DE PE AMBULANTA DE LA SLOBOZIA MAJORITATEA NE FACEA CU MANA DE " SUS". Nu ii mai săltați în slăvi la orice accident SMULD-UL A FACUT, A DRES.... Frecții atât. Mulțumiri le putem aduce ca sau ajutat reciproc. O seara buna va doresc și scuzați -ieșirea dar nu m-am putut abține.
Stop mafia cerealiera:
(8 Octombrie 2017, 20:58)
Cunosc un agent economic care a fost sanctionat de catre firma MARIA TRADING,pentru ca nu a incarcat 40 tone de cereale pe masina. A incercat sa motiveze aspectul legal de a NU incarca 40 tone si.....a pierdut la contract. Alo, CIRCULATIA IALOMITEANA!!!!! VIne VALUL. Sefu, simti?

George S:
(8 Octombrie 2017, 20:06)
Am trecut astazi pe tronsonul Bucuresti-Urziceni al E85, cu putin timp inainte de a avea loc accidentul si am observat ca se circula foarte periculos din cauza apei care se acumulase in sleaurile de pe marginea drumului. Incercam sa merg mai incet insa devine periculos si la viteze de 70/80 kmh trebuie sa stai pe dreapta pentru ca te depasesc alte masini si inevitabil ajungi in zonele unde poti acvaplana...daca mergi mai tare, iarasi era periculos. Sunt cateva zone unde s-a asfaltat in vara iar acolo apa nu baltea. Trebuie atentie insa si cei care se ocupa de drumuri ar trebui sa asfalteze zonele unde carosabilul s-a lasat...vara la 40 de grade trec camioane cu 50 tone..povestea e lunga, pacat de cei implicati care sufera acum.
Sanda:
(8 Octombrie 2017, 19:56)
Sa iesim in strada sa rezolve ceva cu soseaua mortii sa face ceva politia rutiera sa iasa din birori si sa vada ca iau salarii babane si n au dat o amenda la drumurile judetene ori nationale. Domnilor faceti ceva nu mai stati la panda la limitarea aia de 70 in Ograda ! Mutati limitarea la Iezer ca acolo au fost si sunt accidente, faceti ceva cu intersectia LIDL unde nu sti pe unde sa intri in parcare, mergeti si verificati cum este aplicat marcajul pe drumuri , mergeti la pas nu in birou ! Sa va fie rusine ca asa luati sporuri babane ! Hai Negutescule in strada ca ai stat doar cu vaporasele si pe solitare. Ai curaj sa conduci pe "drumul morții"?