Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Slobozia: Accident în zona Lidl-Paradis

Miercuri, 1 noiembrie 2017, în jurul orelor 15,30, pe șoseaua București-Constanța, în zona Lidl-Paradis din Slobozia, s-a produs un accident de circulație. În eveniment au fost implicate două autoturisme care s-au izbit frontal. Pentru eliberarea unuia dintre șoferi, un tânăr în vârstă de 19 ani, au fost necesare manevre de descarcerare. Tânărul a fost preluat conștient și transportat la spital prin intermediul Serviciului de Ambulanță Județean. Celălalt șofer a suferit un atac de panică, însă a refuzat transportul la spital. Nu s-au înregistrat alte victime. Cercetările sunt în curs pentru stabilirea cauzelor accidendului.

1 Noiembrie 2017, 17:05 (970 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident
Citiți și:
Slobozia: Același loc, două accidente rutiere în mai puțin de 24 de ore
Slobozia: Femeie acroșată de un autoturism
Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Comentariile cititorilor:


geo:
(3 Noiembrie 2017, 12:48)
Chiar nu se găsește nicio soluție pentru acea intersecție?. Un sens giratoriu ar fi util?.
stan pățitul:
(2 Noiembrie 2017, 15:09)
Dacă vii dinspre Constanța și vrei să intri la Lidl, ai toate șansele să te ”pupi” cu cei care vin dinspre variantă...semne de circulație nu sunt...măcar un marcaj corespunzător să existe, care să dea posibilitatea încadrării corecte pentru virajul la stânga/dreapta necesar intrării în parcarea marketului...dar, pe cine interesează...