Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Tribunalul Ialomița a dat miercuri, 8 noiembrie 2017, o primă sentință în dosarul lui Constantin Sava, primarul Urziceniului. Edilul a fost achitat de judecători. Aceeași decizie o vizează și pe Maria Irimie, șefa Direcției Economice din cadrul Primăriei Urziceni, judecată alături de Sava în aceeași anchetă.

Sentința nu este definitivă
Constantin Sava a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, cazul său ajungând ulterior la Direcția Națională Anticorupție. Procurorii DNA au fost cei care l-au trimis în judecată sub acuzația de «instigare la abuz în serviciu». Constantin Sava a fost cercetat penal pentru că ar fi determinat-o pe subordonata sa Maria Irimie, inculpată în aceeași anchetă, să ridice un sechestru impus asupra conturilor unei societăți. Tribunalul Ialomița a decis astăzi achitarea atât a edilului Constantin Sava, cât și a Mariei Irimie. Sentința dată de judecătorii din Slobozia nu este definitivă, procurorii DNA putând face apel.

8 Noiembrie 2017, 14:50 (2745 vizualizări - 7 comentarii)

Citiți și:
Municipiul Urziceni, victima administrației Sava
Primarul Urziceniului, Constantin Sava, reținut pentru 24 de ore!
Primarul din Urziceni, viitorul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Comentariile cititorilor:


Contribuabil:
(10 Noiembrie 2017, 09:26)
Cantaragiul sa vazut iar cu sacii in caruta Îi va pierde curand
Observator:
(10 Noiembrie 2017, 07:18)
Se face mișto de acea Irimie M ! Ea realizează?
COLABORATOR:
(9 Noiembrie 2017, 21:43)
IRIMIE:BRAVO BRAVO BRAVO
Coleg:
(9 Noiembrie 2017, 21:30)
Felicitari MARIA Amatorii sunt alesi vremelnic , profesionistii trebuie sa ramana. Solicita despagubiri pt prejudiciile suferite
COLABORATOR:
(9 Noiembrie 2017, 21:15)
Doresc dnei IRIMIE succes deplin. Profesionalism : EXEMPLAR Corectitudine : IREPROSABILA FELICITARI !
contribuabil:
(8 Noiembrie 2017, 22:20)
Bravo dna Maria ai dat dovada de corectitudine intotdeauna!Recapati drepturile toate si daca se poate si niste despăgubiri din partea celor care te- au purtat pe drumurile instanței 2 ani si jumatjumatate! Te astepam la postul tau bine meritat.Ne lipsesti!
Ca la noi!:
(8 Noiembrie 2017, 15:22)
Din care an se judecă cauza asta? Care mai știți? Sunt 10 ani sau mai mult?