Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

În urmă cu o săptămână, o crimă oribilă zguduia România. Astfel, vineri, 24 noiembrie 2017, un șofer a fost ucis și soția lui rănită de către două persoane pe care le-ar fi luat la ocazie în județul Călărași. După o săptămână, autorii crimei au fost prinși, fiind vorba despre doi tineri din Călărași, cu vârste de 17 și 18 ani. De reținut că bărbatul de 58 de ani a fost lovit mortal, în zona gâtului, cu un cuțit. Atacatorii i-au lovit și soția, de 55 de ani, însă femeia a supraviețuit. Potrivit polițiștilor călărășeni, unul dintre atacatori, T.C., în vârstă de 18 ani, este elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. De asemenea, cuțitele cu care cei doi au ucis ar fi fost achiziționate tot din Slobozia.

2 Decembrie 2017, 10:05 (30231 vizualizări - 63 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Jenny:
(11 Decembrie 2017, 12:01)
Liceul CUZA! Directoare șpăgară, elevi criminali.
Q.E. D.:
(10 Decembrie 2017, 13:21)
Altoiți profesorii slabi, fără carte, afaceri meditații! Sancțiuni serioase, opriri din salariu, mazilire! Nu-i bateți, dragi elevi! Milă! Vă ajută și părinții la cafteala profesorilor?
Ion:
(9 Decembrie 2017, 19:32)
Mulți dintre tinerii profesori au ajuns la catedră întâmplător. Asta nu înseamnă că trebuie bătuți de către elevi! Pot fi dați afară din clasă, scurt! Uneori, mai au și elevii dreptate. Exclus, legea pumnului, trebuie descurajată urgent!
Hot.News:
(9 Decembrie 2017, 12:29)
Un elev de 16 ani al Liceului Tehnologic "Virgil Madgearu" din Constanta a fost retinut vineri seara de politisti, dupa ce a agresat fizic si verbal o profesoara in sala de curs, la inceputul orei, potrivit IPJ Constanta, citat de Agerpres.
Kogălniceanu:
(8 Decembrie 2017, 12:48)
Au ajuns elevii să bată profesorii!! Era de așteptat. Va fi și mai bine dacă Regulamentele sunt numai în favoarea elevilor. Profesorii să-și câștige autoritatea, nu să o cerșească!
Sandu:
(7 Decembrie 2017, 13:55)
@fără gloanțe. Ai perfectă dreptate! Felicitări pentru modul de gândire! Nu mai sunt mulți ca tine azi. Nenorociții de criminali sunt “judecați” de o nenorocită de justiție românească. Educația nu mai există!
ultima ora:
(7 Decembrie 2017, 12:27)
Unul dintre elevii de la scoala din Poroschia, judetul Teleorman, implicat in agresaresa unei profesoare, a fost retinut pentru 24 de ore, miercuri seara, de catre politisti, el fiind cercetat pentru infractiunile de lipsire de libertate si tulburarea ordinii si linistii publice, scrie News.ro.
Fara gloanțe :
(6 Decembrie 2017, 21:19)
Cretinii și-au dobândit locuri lângă cetățeni onorabili și onești pentru că "justiția" judeca anal.Criminalul ce a ucis pe Vali B.in vara,la Constanța este acasă,cu familia ca-i făcuse femeia un plod.Liber.Pai,ce naște din pisica,ce dracu mănâncă?Lovituri cauzatoare de moarte și zdreanta ucigașă doarme langa țâțele nevestei,cu speranța că va mai face inca un copil.Adica este cetățean model!! Așa stă treaba(mare)și în acest caz.Tembelii de Călărași vor face 2-3 ani de pușcărie,transformandu-se in"interlopi".Ce fel se judecă în România? Adăugăm că în ambele cazuri se discuta despre premeditare. Da,au gândit din timp crimele ce urmau.Pe Vali l-a doborât cu 2 lovituri și nu una,pe șofer ăștia l-au hăcuit,ocupandu-se apoi și de sotie. Ce porcărie !!
@eleva:
(6 Decembrie 2017, 13:43)
@eleva. Și ce poți cere unui inspectorat județean din Ialomița?? Este format din profesori din Ialomița! Nu toate județele au parte de așa ceva...!
eleva:
(6 Decembrie 2017, 11:16)
la cite drepturi au si nici o indatorire   profesorul este neputincios in fata lor Sint intr-adevar mai rau ca boschetari si nu ai nici un fel de arma sa lupti tu ca educator Sa-l exmatriculezi si sa-i scazi nota la purtare metode de educatie neinteresante pentru ei si pentru parinti care nu dau pe la scoala doar atunci cind ii este jignita progenitura sa se certe cu educatorul Aceasta crima putea sa fie chiar in clasa cu profesorul sau cu un alt elev ,nu au frica ,sint drogati la fel ca animalele bolnave de turbare si nu poti sa-i linistesti .Ne punem intrebarea ce putem face ? cine ne poate raspunde cind cei care ne conduc nu-si vad decit de interesele lor si tara se duce de ripa Ce poti sa ceri unui ministru care nu stie pe ce lume se afla si ce poti cere de la cei de la conducere cind toate institutiile tarii sint la pamint 
Cu scoala la psihiatru:
(5 Decembrie 2017, 15:10)
Inspectoratul Școlar al Județului Teleorman va demara o anchetă la Școala din comuna Poroschia, după ce au apărut imagini în care o profesoară este pălmuită, înjurată și umilită de către elevi. La incident participă fete și băieți din clasa a VIII-a, dar niciunul nu intervine, scena fiind filmată de unul dintre ei.(Digi24). Asta ti se intampla ca dascal daca faci greseala sa pui copiii sa invete...
Anton :
(5 Decembrie 2017, 13:31)
Domnilor și doamnelor! Stimat IȘJ! Criminalii puteau fi de la oricare alt liceu sau gimnaziu! De ce să nu apară în articol și numele școlii, mai ales că acel criminal era la CUZA de patru ani! Educat la un liceu. Tehnologic, dar cu aceleași salarii! Liceul, oricare ar fi fost, cu elevi criminali, trebuia menționat, nu cum scrie un deștept mai jos! Ne facem de râs? Păi, eram, demult!!!!
@obiectiv:
(5 Decembrie 2017, 12:31)
ai mare dreptate! tipic romanesc-in loc sa vedem fondul problemei, gasim vinovata scoala!!! nu inteleg ce cauta in articol numele liceului la care era elev, imaginea scolii cine o repara?nimeni nu scrie concret ceva despre familie, anturaj, preotul unde era arondat, medicul de familie.hai sa gasim mai multi vinovati cine vorbeste despre scoala, stie statutul elevului/?stie ce sanctiuni primeste elevul pentru fapte de violenta? media la purtare-pana in clasa a 10-a, exmatriculare cu drept de reinscriere in cls 11,12.cu ce arme sa lupte scoala/?drept la contestatie-oricand! dar primarul orasului, parlamentarii de ce nu sunt vinovati? REPORTERUL ALA CARE RADE IN POZA IN TIMP CE IL CHESTIONEAZA CE MESAJ TRANSMITE??
ion :
(5 Decembrie 2017, 12:17)
usor de spus dar cite controale s-au facut la acest liceu Daca intri pe poarta acestui liceu este ca la balamuc nu te poti intelege cu elevi In clasa nu ai cum sa-i stapinesti decit cu nota ,nota care nu-i intereseaza Sint cu telefoanele pe banca si asculta muzica sint cu sticlele de coca -cola pe banca cu pachetele de tigari si tu ca profesor ce poti face ?Sint obraznici ca stiu ca nu poti sa le faci nimic ,au foarte multe drepturi si pe deasupra si parintii sustinatori care sar ca arsi daca ai jignit progenitura Aici ca si in alte scoli se poate face educatie numai cu politia linga tine La toate astea mai contribuie si profesori pensionari care nu au interes sa mai faca educatiesi nu mai au puterea sa-i struneasca Vinovat este acel for de conducere care nu are habar de ce se intimpla in scoli acei inspectori care iau bani de pomana si nu fac decit sa invirteasca niste hirti
Aura:
(5 Decembrie 2017, 09:58)
STAREA GENERALĂ ESTE DE PASIVITATE ȘI MITOCĂNIE! Mie să-mi fie bine, în rest, poate fi cc., nu-mi pasă!