Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Malu Roșu: Dispărut fără urmă în apele unui lac

Pompierii din Ialomița caută de 3 zile trupul unuia dintre pazinicii lacului Ratca, din zona localității Malu Roșu. În prima zi de Crăciun, împreună cu un coleg de serviciu, acesta a căzut dintr-o barcă în apă. Unul dintre cei doi paznici, în vârstă de 48 de ani, a fost descoperit aproape de malul lacului, la câteva zeci de minute după sesizarea incidentului. Pentru descoperirea celuilalt bărbat se intervine cu un echipaj de scafandri din cadrul ISU București-Ilfov.

27 Decembrie 2017, 11:01 (4045 vizualizări - 3 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Viorel:
(28 Decembrie 2017, 21:41)
acesti oameni au pus stapanire pe drumurile de pe camp care leaga malu rosu de jilavele nu mai poti sa treci pe acolo pentru ca este plin de bariere si de garduri puse ilegal au pus stapanire si pe raul sarata care este apa curgatoare si numai Domul Inginer Dan stie cati oameni fost batuti de Dansul pentru ca pescuiesc pe raul sarata care este o apa curgatoare
Danutz:
(28 Decembrie 2017, 17:20)
Acest infractor notoriu, "doctoru' ", pangareste tot ce atinge. Cercetat de catre DNA si OLAF, judecat pentru incendierea a trei autoturisme, a ajuns sa omoare trei oameni. Cati trebuie sa mai omoare sa ajunga unde-i este locul?
Pe deasupra, la Ialpesco, din ianuarie 2015, i s-au retras licentele de acvacultura.
Ion:
(28 Decembrie 2017, 07:41)
SC Ialpesco nu are licenta ANPA incepand cu ianuarie 2015. Conform legii nu avea voie sa-si desfasoare activitatea. La aceasta societate este o intreaga increngatura de fapte ilegale, parte din ele anchetate si/sau trimise in judecata, parte din ele inca nedescoperite. Munca la negru este cea mai buna prietena pentru persoanele din conducere. Cele doua victime nu lucrau cu forme legale. Au fost multe controale din partea organelor in drept .... amenzi, contestatii in Instanta.... Nu s-a intrat nici macar in ceasul al 14-lea in legalitate si nici nu se va intra vreodata avand in vedere ca Ialpesco a fost, este si va fi condusa de acest diaconu. Pacat de vietile celor 3, pentru ca din surse sigure, acum o luna, o luna si jumatate, a mai murit inecat un asa-zis angajat. Oare cati trebuie sa moara? DUMNEZEU SA-I ODIHNEASCA IN PACE!