Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

DNA a trimis dosarul Danielei Maria Manolache în judecată

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, procurorul Daniela Maria Manolache, în prezent delegată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, are probleme cu legea penală. Direcția Națională Anticorupție a trimis-o în urmă cu o săptămână în judecată pe Daniela Maria Manolache, aceasta fiind acuzată de «participație improprie sub forma instigării la abuz în serviciu cu consecințe deosebit de grave». Se pare că faptele s-au petrecut pe vremea când Daniela Maria  Manolache își desfășura activitatea în calitate de consilier juridic al Primăriei Bradu, județul Argeș. Imediat după trimiterea sa în judecată, Consiliul Superior al Magistraturii a dispus suspendarea din funcție a procurorului Daniela Maria Manolache. Astfel, potrivit Consiliului Superior al Magistraturii, «Secția pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a hotărât suspendarea din funcția de procuror și din funcția de conducere, începând cu data de 22.12.2017, a doamnei MANOLACHE MARIA DANIELA, prim procuror în cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria  Urziceni, delegată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, ca urmare a trimiterii în judecată pentru săvârșirea unor infracțiuni».

8 Ianuarie 2018, 15:05 (5121 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Interdicțiile lui Silvian Ciupercă

Comentariile cititorilor:


multumesc:
(30 Ianuarie 2018, 15:00)
Multumesc bravo pentru comentariu , dar cred ca este destul de tarziu dupa ce a nenorocit o gramada de familii.Rusine sa-i fi fost atunci cand aresta pe cineva stiind ce fapte duce in spate.
Părți:
(26 Ianuarie 2018, 13:27)
Justiția ialomițeană este reprezentată prin ‘jutițiarii’ ei de doi bani! Vin ca albinuțele, pleacă precum muștele de pe cct. La nivelul județului plin de hoți, ar trebui o mână de judecători tari, alta de procurori foarte tari și avocați de-adevăratelea! Cine vine și rămâne cinstit în acest județ? Poate pe la Urziceni, Fetești, Căzănești....—ești!
Bravo!!!:
(26 Ianuarie 2018, 09:37)
Trebuia mai demult. Dar mai bine mai tarziu decat niciodata. Tanti avea scoala la Spiru Haret 2009. Cum o fi ajuns procuror? Prin confirmarea studiilor?

UN NIMENI:
(11 Ianuarie 2018, 11:21)
Blanda figura ai in acea poza doamna Manolache ,dar in realitate acra ai mai fost  si mult bine in ghilimele ai mai facut , cred ca te-au ajuns blestemele oamenilor nevinovati.Rusine de tot ceea ce se intampla la noi in judet .
RIP:
(11 Ianuarie 2018, 09:00)
Folosita, epuizată și aruncata la gunoi. Rețeta clasică. Aviz "sclavilor" ce se cred zei!
Coco:
(10 Ianuarie 2018, 19:46)
F.tuloiu!!!!!!!!!!!!!
Roata:
(9 Ianuarie 2018, 17:59)
Roata, roata, mai învârtă-te odată, roata! Sa fie cercetați, judecați și condamnați toți cei care s-au crezut Dumnezei pe acest pământ! Sa se facă curățenie in sertarele doldora de dosarele pilosilor și protejaților! Sa înceapă cu poliția care s-a făcut ca lucrează. Sa se cerceteze in câte dosare de cercetare ale unui "șmecher" din comunei Cocora, doamna a dat NUP !! Cum a făcut trafic de influienta " șmecherul", pentru apropiatii lui, certați cu legea și nimeni nu a luat nicio măsura? Oare doamna poate dormi liniștita când știe ce mizerii a făcut, când știe ca s-a jucat cu viața unor oameni nevinovați, iar celor vinovați le-a dat aripi?
amator:
(9 Ianuarie 2018, 15:15)
Pacat, facuse ceva treaba, parca ea a destructurat gruparea Frusin... Dat pacatele trecutului au ajuns-o din urma!
Justiție românească:
(9 Ianuarie 2018, 13:31)
Măăăi, da era blondă rău! Mi-amintesc când au numit-o, câte laude a avut prin comentarii. Uite că și asta a fost coruptă, săraca!
Pisoiașul:
(9 Ianuarie 2018, 13:28)
Hai, luați exemplul @motanului! Dați Numa de idioți, că tot nu-i bagă nimeni la zdup! Așa repede? Stați la rând, că e coadă lungă și groasă!
Nelutu:
(9 Ianuarie 2018, 12:55)
Saraca.Tocmai cand se calugarise si ea si creda ca nu i se mai vad urmele de padure din declaratia de avere.
motanul:
(9 Ianuarie 2018, 12:22)
Il rugam pe bunul Dumnezeu,dupa suspendarea acestei doamne procuror sa-i vina si suspendarea primarului LEFTER SORIN DANUT - primarul comunei Cocora, ca tot se cunosc dumnealor foarte bine,tot l-a ajutat in multe probleme.Doamne ajuta.
Hmmmm:
(8 Ianuarie 2018, 21:54)
Dumnezeu nu doarme. Roata este rotundă doamnă procuror! Va amintiti cu cata aroganță si superioritate ne priveati . Ati a vrut satisfacția sa " arestați niste interlopi" acum 4 ani ABUZIV ....SA PUTETI SA FITI URCATA PE INCA O SCARĂ IERARHICĂ!
Croco:
(8 Ianuarie 2018, 21:08)