Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

3 motive pentru care ar fi venit Salvarea la Spa-ul Președintelui

Într-unul dintre sfârșiturile de săptămână trecute, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a intrat în zona crepusculară. Falia atemporală s-a deschis după ce firul scurt s-a înroșit instantaneu, managerul Mariana Iancu a declanșat Codul Rogvaiv de intervenție medicală la nivel înalt, șoferul a fost dăscălit prin telefon să nu pună întrebări... Iar la câteva zile distanță (știm, târziu de tot, ne crapă obrazul de rușine!), asistentele care au asigurat mentenanța EKG de la UPU aveau deja adeverințe de la medicul de familie care confirmau, negru pe alb, că suferă de Alzheimer...

Misterul de la Spa-ul domnului Președinte
Când nu e 24 de ore din 24 în slujba cetățenilor care nu l-au ales, Președintele obișnuiește să se relaxeze. Vara face băi de nămol pe Plaja Zorilor, iar iarna beneficiază de servicii complete la Spa-ul de la «Laguna Blue», tot la Amara. Într-unul dintre sfârșiturile de săptămână însă, liniștea saunei finlandeze a resortului, susțin martori oculari, ar fi fost tulburată de sirena unei ambulanțe. Cum toată lumea, de la pensionarii hotelului din dotarea Spa-ului la angajații acestuia, a ales să nu-și mai amintească nimic, ne-am imaginat noi 3 motive pentru care Ambulanța a fost solicitată. Primul ar fi că Președintele a dorit să verifice modul în care personalul medical se încadrează în timpul normat de intervenție, în condițiile în care preocuparea sa declarată este aceea de a asigura servicii medicale de calitate ialomițenilor. Întrebarea legitimă, în acest caz, este: de ce nu a înregistrat apelul prin 112? Mă rog, nu insistăm. Un al doilea motiv ar putea fi acela că Ambulanța a fost trimisă preventiv la Spa, știut fiind că domnul Președinte se află acolo. Și, în sfârșit, cel de-al treilea motiv pe care noi nu vrem să îl credem nici în ruptul capului, ar fi că Președintele a intrat în panică. Obsedat de tinerețea veșnică, pe care încearcă să o obțină pentru a munci mai mult în folosul obștii, el ar fi ignorat efectele adverse de pe prospect și ar fi abuzat de beneficiile saunei finlandeze pe care o iubește atât. Spunem că nu credem, deoarece știm din surse demne de toată lauda că domnul Președinte are o îndelungată experiență în domeniul medicamentației adecvate momentului, încă de pe vremea când Delia, pe atunci doar o starletă a muzicii pop, a susținut în fața domniei sale primul recital la Amara. Vom reveni cu amănunte la viitoarea ședință Spa a domnului Președinte. Până atunci, îi recomandăm cu încredere hammam-ul, adică sauna turcească, la fel de eficientă, dar fără contraindicațiile din prospectul Dragon Power.

7 Februarie 2018, 10:10 (3129 vizualizări - 4 comentarii)

Comentariile cititorilor:


vax:
(8 Februarie 2018, 18:47)
,,o noo,, cred ca e corect ce ai spus tu..:)))
ana:
(8 Februarie 2018, 08:53)
Vai, cumva ii era rau lui L., de atita sauna prezidential ? Domnul a fost surprins cu L. in upu pe cind era Primar, Acum preventiv a chemat , dar nu sa asteptat la atit haos.Aveti grija cu atitea fetite sa nu picati la lupta.
o nooo:
(7 Februarie 2018, 15:14)
Coitus captivus ! Discutia la telefon a decurs asa : God : "Mari ,nu o mai pot scoate " Mari: "Trimit acum pe cineva sa va ajute" God : "Sa nu fie femeie ,in halat alb scurt,ca inrautateste si mai mult situatia" Mari: "Am inteles ,trimit soferul de pe ambulanta. "
gogu: