Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Profesor acuzat că «mângâie» elevele la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei!

Profesor acuzat că «mângâie» elevele la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei!

Scandal la Școala Gimnazială «Spiru Haret» Țăndărei. Profesorul de Informatică al unității de învățământ este acuzat de faptul că ar face gesturi indecente în timpul orelor. Concret, acesta este suspectat de faptul că ar avea obiceiul de a «mângâia» elevele în zonele intime. Mai multe sesizări au fost făcute chiar de oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița către instituțiile abilitate!

Verificări în curs Într-o scrisoare anonimă transmisă pe adresa redacției ziarului nostru, mai mulți profesori ai Școlii Gimnaziale «Spiru Haret» Țăndărei reclamă faptul că: «acesta, la orele de Informatică, „mângâie“ și „pipăie“ fetele. Așa a procedat cu o fată de la clasa a VIII-a și cu una de la a VII-a care au adus la cunoștință doamnelor diriginte. (…) Acum mai multe eleve refuză să meargă la orele de informatică!». Informația a fost confirmată de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, ai cărei reprezentanți au făcut mai multe sesizări către Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și către Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița...
Citiți mai multe amănunte despre acest caz în ediția de miercuri, 14 februarie 2018, a ziarului Independent

7 Februarie 2018, 16:05 (18974 vizualizări - 88 comentarii)

Citiți și:
Elevi înscriși fără drept la Evaluarea Națională
Un protest la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei
Conflict deschis între părinți și profesorul de Informatică

Comentariile cititorilor:


Stelică:
(30 Martie 2018, 15:27)
Cum S a rezolvat cazul? E sub preș? Ca la noi! În școli se naște dezastrul național. Ce profesori, ce educatori ! Jaleeee!
Cineva care va cunoaște bine :
(29 Martie 2018, 23:07)
Sut multe dedesuturi în școala aia. Osa imfundati pușcăria.
Cineva :
(29 Martie 2018, 23:01)
Oameni cu probleme mintale grave! Lume bună, nu va nenorociți copiii! Femeia asta va distruge școala!
Cineva :
(29 Martie 2018, 22:59)
Cei mai mari penali.
Adrian:
(20 Februarie 2018, 12:26)
LS, dă tot ce știi, dar oficial! Pe acest site, sau ce o fi, nu te ia NIMENI in serios, chiar dacă ți scrii și CNP-ul. INDEPENDENT are cititori, unii naivi, dar niciun avertisment din comentarii nu s a rezolvat în ultimii 20 de ani. Niște anonimi, bine că e ziarul citit....așa e presa liberă!
Lucian Spinu:
(20 Februarie 2018, 05:15)
Gică Popescu, studiați vă rog ce se întâmplă cu investitiile in infrastructura unităților de învățământ din ȚĂNDĂREI de când e Primar doamna TOMA NICOLETA. Domnul Primar interimar Achimas Lucian a propus PNDL 2 pentru unitățile de învățământ din ȚĂNDĂREI de când e Primar TOMA NICOLETA nu se mai stie nimic.PSD A SEMNAT PROIECTE IN TOT JUDEȚUL. CE SE ÎNTÂMPLĂ DECI LA ȚĂNDĂREI? Cu stima, Lucian Spinu.
Gică Popescu:
(19 Februarie 2018, 10:36)
Văi de ea ,școală gimnazială Spiru Haret,fosta directoare,acum dmn primar Toma Nicoleta,o serba fastuos, măreț,îți era mai mare dragul să intri in acea școală,dmn Bratu cu problemele ei de organizare și altele a uitat că pe 15 Februarie aceasta școală a împlinit 45 ani,luați măsuri,se va duce totul de râpă
Lucian Spinu:
(18 Februarie 2018, 19:26)
Alege oala, urmărește paginile Școlii Gimnaziale Spiru Haret Tandarei, contul de pe youtube al Școlii Gimnaziale Spiru Haret Tandarei și în curând site-ul nostru si te vei convinge de viitorul nostru. Am totusi o rugăminte nu caracteriza pădurea după câteva USCATURI gen SPLM. Cu stimă, Lucian Spinu
Alege oaia!:
(18 Februarie 2018, 12:30)
@lucian spanu. Dacă tu ești acela pe care sc lui barcari te a bagat in cct, fii convins ca m ai convins ca este, a fost și va fi ,de elita’. Daca așa o loaza a iesit de acolo, inainte de ‘89, acum ies sigur numai ,proiecte’ ale isj-ului! Lucian Spanu, ai viitoru n fata!!! Curteaza o pe inspectoare ca poate te iarta.
Lucian Spinu:
(18 Februarie 2018, 08:58)
Nora,Școala Gimnazială Spiru Haret Tandarei a fost și este o scoala de elită. Acum Școala Gimnazială Spiru Haret Tandarei are în implementare un proiect de dezvoltare la standarde europene susținut de ISJ IALOMIȚA prin doamna Inspector Scolar General Luminita Barcari, absolventă a acestei scolii de elită și prin contribuția extraordinară a părinților sai, proiect ce va fi prezentat părinților și elevilor în cadrul evenimentului dedicat în perioada 26.02.2018-2.03.2018. Cu stimă, Lucian Spinu
Nora:
(16 Februarie 2018, 20:48)
Sunt multe școli și licee din Ialomița, foste de elită, actualmente, jeguri! Cine are ochi de văzut, să-i caște bine, înainte de a alege pentru copilul lui! Adevărat, unde să te duci?!!
Lucian Spinu:
(16 Februarie 2018, 19:37)
In perioada 26.02.2018-02.03.2018 se vor desfășura evenimentele specifice promovării ofertei educaționale a ȘCOLII GIMNAZIALE SPIRU HARET ȚĂNDĂREI ȚĂNDĂREI. Vă așteptăm cu drag. Detalii pe paginile de facebook ale Școlii Gimnaziale Spiru Haret Tandarei, youtube si noul site al Școlii Gimnaziale Spiru Haret Tandarei. Cu stimă Lucian Spinu
Doru:
(16 Februarie 2018, 06:28)
Spânule povestește lumi ce ai făcut pe 15 februarie cu ciorapi la ședința de la primărie
oracles:
(15 Februarie 2018, 13:58)
Poate lasa ti gargara si rezolvati problema  !
OBIECTIV:
(14 Februarie 2018, 22:15)
Cu tot ce sentampla în sistemul școlar.si cu asta s a cam pus capac. Se pregătește o schimbare , iar, la nivel înalt? Alta conducere, alta echipă și desigur alți PROSTI și INCOMPETENTI. Drum bun...nebunilor.