Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Adrian Mocioniu reînființează Direcția Economică

Mintea de pe urmă!

Adrian Mocioniu reînființează Direcția Economică

Ca să nu rămână și anul ăsta fără buget, primarul Adrian Mocioniu și-a călcat în picioare mândria edilitară și a reînființat Direcția Economică din cadrul Primăriei. Oficial, șefa departamentului se află în concediu postnatal. Neoficial, toată primăria știe că nu se va întoarce pentru că Adi Trifan a fost rugat să revină în funcție.

O, tempora! O, mores! La 4 luni după câștigarea alegerilor, sfătuit de pletora de consilieri personali din jur, primarul Adrian Mocioniu a declarat că va reforma departamentele din subordinea instituției. Unul dintre primele capete care a picat atunci «de dragul reformei» a fost cel al directorului economic Adrian Trifan, al cărui post s-a restructurat prin desființarea Direcției Economice. «Nu puteam să rămân ancorat într-o organigramă de-acum 10 ani, (...) într-o viziune a unor foști primari. Aceasta este viziunea mea în ceea ce privește organigrama de lucru!» și-a justificat la momentul respectiv Adrian Mocioniu decizia. Numai că viziunea primarului Mocioniu s-a izbit de o realitate banală: bugetul local!

Cel mai inteligent cedează La aproape 2 ani distanță și după un 2017 dificil, cu un buget prost gestionat, primarul Adrian Mocioniu cedează și reînființează Direcția Economică. «Am făcut câteva schimbări în organigramă, printre care și pe aceasta...» explică el evaziv. Surse apropiate primarului Adrian Mocioniu confirmă însă faptul că acesta, exasperat de bâlbele contabile ale Danei Taclit Bălan, i-a cerut scuze lui Adrian Trifan și i-a promis că, dacă acesta îi construiește un buget conform nevoilor sale, îi dă înapoi biroul de director economic. Oficial, doamna Taclit a surprins toată suflarea Primăriei intrând în concediu postnatal. Așa că totul e bine când se termină cu bine. Nu-i așa, domnule primar?!

13 Februarie 2018, 08:10 (2943 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Primăria Slobozia «sacrifică» 90 de preșcolari în numele interesului public
Primăria Slobozia cheltuie 40 mii de lei pe mese festive
superGINA
Mocioniu decapitează Direcția Economică

Comentariile cititorilor:


Ion:
(19 Februarie 2018, 11:40)
Nu-i de el primaria. Un dobitoc impins din spate de partid si de alti dobitoci care l-au votat. Un prost.
zamfir:
(16 Februarie 2018, 16:14)
Si ce directie desfiitezi dnle. primar,acum sa te vad pe cine iti pui in cap pe Gina Palantin sau pe Petre Nineta ca alte directii nu prea ai pe care sa le desfiintezi, de fapt ai o optiune desfiintezi directia la care concursul sa desfasurat in conditii ilegaleisr dsca nul stii intreba pe Puia
Votant:
(15 Februarie 2018, 08:18)
Numai vreau sa votez. Numai vreau.
Adel:
(14 Februarie 2018, 17:55)
Dar ceva minte i se poate da lui Adrian ? Numai Savu fostul presedinte al Consiliului Judetean stie cate telefoane si ce insistente a depus la rectorul Alecu ca sa promoveze anii la Medicina Veterinara. Este si acum incolor, inodor si insipid . Mintea nu-i poate veni ca de unde nu-i nici Dzeu nu da . Sunt stupefiati salariatii Primariei de limitele sale .