Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

Un nou Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

Un nou Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, intervalul de valabilitate pentru noul Cod Portocaliu de viscol și ninsori este miercuri, 28 februarie 2018, între orele 6,00-20,00. Astfel, vor fi intensificări susținute ale vântului, ninsoare puternic viscolită, zăpadă spulberată și vizibilitate scăzută în județele Giurgiu, Călărași, Ialomița, Buzău, Brăila, Constanța și Tulcea. De asemenea, în intervalul menționat, în județele Giurgiu, Călărași, Ialomița, Buzău, Brăila, Constanța și Tulcea, vor fi intensificări susținute ale vântului, cu rafale în general de 55-65 km/h și local în jur de 70 km/h. Ninsoarea va fi puternic viscolită, zăpada spulberată și troienită, în timp ce vizibilitatea va scădea sub 50 m.

27 Februarie 2018, 18:05 (3179 vizualizări - 4 comentarii)

Citiți și:
Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița!
Vineri, 23 martie 2018, se închid școlile în tot județul Ialomița
13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

Comentariile cititorilor:


Ion:
(26 Martie 2018, 08:30)
Așa ies acum din școli: viscol după viscol, carte, in pauze!Până se reacomodeaza, vine vacanța mare. Corecrăfile ortografiei, bune! Ai avut meditatori. Mai este un viscol in aprilie, in afară de vacanța. Se dau premiile!
@Ion:
(25 Martie 2018, 17:40)
Se pare ca ai prins numai viscole, Ioane, cat erai elev: se scrie "se-nchide scolile"  daca sunt pana intr-o suta de scoli; cand sunt peste o suta se scrie 'se-nchid', n-asa? Plus ca ai zbarcit-o si cu "Rugativa"(Rugati-va).
Ion:
(25 Martie 2018, 11:44)
Când e viscol se-nchide școlile! Rugativa să fie numai așa!!
UN ELEV:
(28 Februarie 2018, 09:59)
MAINE CE FACEM CU SCOLILE? IN IALOMITA ACUM E URGIE: GER, VISCOL ,DRUMURI BLOCATE DE NĂMEȚI.