Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

Decizie surprinzătoare a Guvernului Dăncilă

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

În cadrul ședinței Guvernului României, desfășurată joi, 1 martie 2018, s-a adoptat decizia schimbării din funcția de subprefect a Toniței Manea și înlocuirea acesteia cu Silica-Vali Tudor, fostul viceprimar al municipiului Fetești. Noul subprefect al județului Ialomița a fost implicat anul trecut într-un scandal public.

Va deține funcția temporar Potrivit reprezentanților Guvernului, Silica-Vali Tudor, ca și Tonița Manea, va deține temporar funcția de subprefect al județului Ialomița. În urma alegerilor locale din vara anului 2016, ea a fost aleasă viceprimar al municipiului Fetești. Silica-Vali Tudor a pierdut funcția de viceprimar al Feteștiului după ce reprezentanții PSD Fetești i-au retras sprijinul politic, din cauza mai multor scandaluri în care a fost implicată.
Citiți mai multe amănunte despre acest subiect în ediția de miercuri, 7 martie 2018, a ziarului Independent

1 Martie 2018, 20:25 (7077 vizualizări - 14 comentarii)

Citiți și:
Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți
PSD Ialomița caută subprefect

Comentariile cititorilor:


Stan Pățitul :
(5 Martie 2018, 11:48)
@alegria. Vârsta atrage obligatoriu alte opereliști chiar și la un prefect, meseriaș!
ALEGRIA:
(5 Martie 2018, 09:36)
nea jiji a avut si tipe BUNE. Dar varsta lui le-a indepartat , Si nu numai varsta...cat si pentru linistea de acasa. stii matale ce zic...nea jiji...
Ion din Mărculești:
(4 Martie 2018, 13:58)
Dacă așa pretenții are stafiditul Gigi Petre, puteți să vă ccți voi în alegerile lui? Cam urâtă tipa!
calator:
(4 Martie 2018, 06:30)
Daca o fii duduia Silica la fel de desteapta si mobilier ca predecesoarea ei duduia Tonita o sa explodeze judetul. Parerea mea este ca in afara salariului deloc de neglijat asta cu sub-peste prefect este o golanie pentru ca aceste persoane chiar nu fac nimic. Pai daca stam sa analizam mai pe indelete duduia Tontita scuzati Tonita era total pe dinafara subiectelor pe la comisia aia cu retrocedarile. O manchilika cu sireturi care visa in timpul si dupa sedintele de miercuri. Adevarat mobilier era duduia cu pretentii de cucoana. Cat despre cutare Gigi caci domn nu poate fii vreodata in fata mea de fin cunoscator. Imi permit sa-l inghesui in troaca plina cu laturi a porcilor pe acest golan de 2 lei care cel putin din cate imi amintesc nu este decat un aparator al ilegalitatilor,furturilor, un autor regulat al falsurilor intelectuale conform NCP art.321. In cea ce priveste @ Felix aia de zici tu cai mare acasa, da asa este dar numai ACASA in rest totul facut pe oua slugarnicie, sclavie si vanzarea trupului. Aia de la capitala slabuta rau in materie atarna de lume pe holurile institutiilor ,judecatorii si tribunale sau mai des pe la registrul comertului pentru o punga de seminte. Bine punctat @valentin2 multi bani sa stranga pentru avocati si pachete concediu si pensia de la Beciul Domnesc, Slobozia ori Poarta Alba. Daca nu il ia pana in august sa vedeti voi. La final zic decat ca nu prea o ajuta fata si fizicul dar # HAI SILICOOO CA STII TU DE CE AI FOST NUMITA SUB prefect
Felix:
(3 Martie 2018, 11:16)
@valentin: esti naiv!vremea i A venit demult dar are colaboratori cu EXPERIENTA. Bani la avocați nu o sa dea. Are una BUNA acasă si una pe care a pus o BINE la capitala...s a asigurat nea jiji doar are vechime...
H1n1:
(3 Martie 2018, 08:09)
@clementin : la salcioara e alta mancare de peste. E de urmărit si acolo. Cand zici doamna vice aprope ca se simte si primarul :))))))))
Valentin 2:
(3 Martie 2018, 07:24)
Tonița Manea era doar mobilier dintr-o camera mai speciala numita baie, toaleta asta ca sa sa nu scriu P----ă de împunge. Nea Gigi ti-ai lipit izmenele pline de nicotina de tronul prefecturii.... Nea Gigi si cand ti-0 venii vremea multi bani vei da la avocati sa te scape,multe nopti ai sa suspini si sa oftezi asculta ce-ti spune baiatul. Acum intrebam pe d.voastra, ce obiecte de mobilier gasim intr-0 toaleta si ce vrea sa mai adauge acolo prefectul lipit cu super glue.Gigi dute baaaa,ionele dute baaaa,jenica dute baaaaa,fane dute baaaaa la puscarie
Clementin:
(2 Martie 2018, 18:32)
Ah... si eu care am crezut ca au pus-o pe Ilie Maria de la Salcioara...
Din Fetești:
(2 Martie 2018, 17:42)
Hopa, cum se arată echipa de politruci. Eu nu o cunosc pe cea care a fost.dar de cea care este acum tot feteștii vb.numai de rău. Sunteți niște nebuni bolnavi de sectarism politic. Are valoare mare daca e avocata. Baaai boulee politic e vb.de moralitate și de demnitate și de onorabilitate. Boi politici.mama voastră de scarbe
Codolban:
(2 Martie 2018, 13:00)
E o mutarebuna, doamna avocat Tudor Vali cel putin mai stie sa citeasca si sa inteleaga un document...nu ca ospatarita dinainte  care credea ca orice hartie mazgalita de ea are putere de lege..
din fetesti:
(2 Martie 2018, 12:07)
bv.o mutare inteligenta...vai de mama voastra de nebuni. i-ati dat un loc de munca . daca eram pe vremurile mult blamate, ati fi fost executati in public ptr.faradelegile voastre. voi faceti ce vreti fara sa mai tineti cont de normalitate. creati propria normalitate. 
Urziceno:
(2 Martie 2018, 11:13)
E ceva de capul ei? Pe dinafară, e incoloră, chiar mai rău! Feteștiul, ce ziceți?
as:
(2 Martie 2018, 10:58)
Pai degeaba s-a predat ea din functia de viceprimar. Metoda de numire a subprefectilor a fost patentata de Ciuperca cu Costica de la Albesti si ii foloseste si lui Moraru: angajata de 1 luna pe o functie la CJI si de aici..... hop subprefect! Problema va fi in curte la nea GIGI: la cum se spune despre ea se pare ca va disparea linistea din Prefectura. A venit mahalaua si sa vezi distractie.
GIGICA:
(2 Martie 2018, 09:14)
aloleuuu ! Nea jiji ce faci, breee ? Mai stai mult pe acolo ?