Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Protest spontan la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Protest spontan la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Nemulțumiți de salariile pe care le-au primit, angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au organizat marți, 17 aprilie 2018, un protest spontan în curtea instituției. De asemenea, oamenii au declarat că sunt revoltați și din cauza comportamentului nefiresc pe care  Gabriel Modrea, directorul instituției îl are față de subordonații săi. Totodată, acesta nu  a fost de găsit pentru a discuta cu protestatarii. 

Demisii în bloc la DSP
Susținuți de  reprezentanții sindicatului SANITAS, cei 30 de angajați pe care Direcția de Sănătate Publică Ialomița îi are au organizat un protest spontan în curtea instituției. Oamenii s-au arătat nemulțumiți de salariile pe care le-au primit, dar și de faptul că Gabriel Modrea, directorul instituției, are un comportament abuziv față de ei. «Se comportă ca niște sclavi cu noi! Nu este normal așa ceva... Este greu să discuți cu dumnealui pentru că nu înțelege nimic!» a declarat o angajată care a participat la protest. În cazul în care revendicările nu vor fi ascultate, angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița iau în calcul o demisie în bloc.

17 Aprilie 2018, 10:05 (4252 vizualizări - 6 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Viorel:
(21 Aprilie 2018, 18:33)
Pai Cum dracul se face ca Betoniștul și hota I D și M G - au fost chemați la Tatuca mingiiati pe frunte și a ridicat prețul cotizației către PSD - altfel nu se explica de ce tatuca MORARU care la uns pe idiot Director nu ia nici o măsură? Se pare ca asa-i -dacă nu așa as vrea eu să mă înșel după ce-i văd demiși și cercetați pentru măgăriile care le-a făcut cu salariile cu Arhiva,cu bani furați din drepturile salariale câștigate în instanta de angajați, - pe care dir. Economic prin manevre contabile și însușit 20 000 lei noi ,lui Modrea ia dat 10.000 lei- și lui Neagu de la runos 8000 lei ca de ia a semnat statele și a dus la îndeplinire fapta .ducând la banca actele e foarte simplu de depistat căci bani au fost virați în conturile lor prin Banca . -Să întocmit documente de Biroul Control Intern să se retina bani și să fie dați pagubasilor și nici pana acum Betoniștul JURIST atotputernic știutor de legi -dar care uita cai complice și coautor faptei comise de I D și N E de la runos.
Noi cei multi:
(21 Aprilie 2018, 11:34)
Daca isi dau demisia ramin sa lucreze Betonistul si Hoata !
Buzatu:
(20 Aprilie 2018, 15:22)
Presedintele a pus un director dupa chipul si asemanarea lui ! La fel de semidocti si la fel de incompetenti ! Sa fie mentinut in functie sa se faca de ris pina la capat,asta daca nu ii va lua " baietii" la intrebari pe cei doi iubiti directori !!!!
Cetatean....:
(19 Aprilie 2018, 15:02)
De ce va e frica să comentați? , - cumva sunteți terorizați? - de conducere ? - Pai fraților dacă tot o țineți așa și sunteți șantajați sau amenințați cu desfacerea contractului de munca pai vedeți ca sunt și Avocați specializați în relații de munca și va puteți apară în instanță. Ce aveți de pierdut - dacă e dreptate legal pai atunci să își facă legea cărare în acest caz - am ascultat înregistrarea făcută cu jignirile aduse la adresa salariaților funcționari publici deci legea 188 a funcționarului public reclamați șii de ajuns căci de acolo se întinde boala .
Lulu:
(17 Aprilie 2018, 13:28)
Probabi in curând asistenta medicala va fi prestata de Dna Director si de dl Pres ca asistenții vor pleca.
on line:
(17 Aprilie 2018, 11:46)
Oare dece angajații Prefecturii Ialomița, au bani de hrană??!! Sunt așa de surmenați, lucrează in schimburi??!! Fac gărzi, sunt responsabili cu viața semenilor??!! NU!! Si atunci dece acesti oameni trebuie să iasă in stradă să iși ceară drepturile salariale??!! Se aude, domnule prefect??!! Se aude, domnule pereședinte la C.J.??!! Se aude, domnule primar??!! Imi este rușine să spun că locuiesc in acest oraș mutilat in care bataia de joc la adresa locuitorilor sau a celor ce muncesc si apartin de administarția locală, este la ea acasă. Ore lucrate peste program in cadrul instituțiilor bugetare numai să se faca pe placul directorilor unde unii dintre ei nu au ce face acasă și iși țin subalternii peste program, numai așa să le arate cine este șeful. Un exemplu este directorul general de la Direcția Agricolă Ialomița, iar exemplele sunt numeroase.