Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

ALDE se pregătește de alegeri

Ionel Gae vrea să dubleze numărul de aleși locali în 2020

ALDE Ialomița se pregătește pentru alegeri. Acestea se vor desfășura în luna iunie 2018. Ionel Gae, președintele interimar al filialei, este singurul candidat. «ALDE candidează separat la alegerile din 2020!» ne-a declarat acesta.

Miezul din nuca guvernării ALDE Ialomița se pregătește de alegeri județene. Potrivit declarațiilor președintelui Ionel Gae, acestea ar putea avea loc la începutul lunii iunie: «Au fost propuse două date, în cursul lunii iunie... Așteptăm confirmarea de la București. Mizăm pe prezența președintelui Tăriceanu și al conducerii centrale!». În așteptarea alegerilor, drumul lui Ionel Gae a fost netezit de către colegii de partid. Gheorghe Stelică, primarul comunei Ciulnița, a anunțat deja că nu va candida împotriva lui Ionel Gae. «Deocamdată este devreme... Eu mi-aș dori cât mai mulți candidați. Vrem alegeri statutare și o competiție reală în interiorul filialei!» a mai precizat Ionel Gae.

Dublu sau nimic ALDE Ialomița are în acest moment un număr de 66 de aleși locali, dintre care 3 sunt primari în localitățile Ciulnița, Perieți și Căzănești. În cazul în care Ionel Gae va continua proiectul politic demarat acum 2 ani, el își propune dublarea numărului de aleși locali: «Suntem parteneri cu drepturi egale la guvernare. Și suntem convinși că putem dubla numărul de aleși locali în 2020!». În așteptarea alegerilor, filiala a ieșit din amorțeală. Joi, 10 mai 2018, europarlamentarul ALDE Norica Nicolai se va afla la Slobozia pentru o întâlnire informală cu liderii filialei. Potrivit informațiilor oficiale, ea va susține și o conferință de presă.

11 Mai 2018, 12:10 (2745 vizualizări - 8 comentarii)

Citiți și:
Vicepreședintele Gae rămâne la guvernare «de dragul oamenilor»
ALDE Gae
Europarlamentarul Norica Nicolai supervizează activitatea ALDE Ialomița

Comentariile cititorilor:


Ialomițean:
(16 Decembrie 2018, 15:42)
Bă neica Gae de unde dracului atâta avere? Ai patru mâini și două cap..cap..ete de borfaș? Pe un anume Cioară Marin tot tu te ocupi de el? Voi NU meritați să fiți în ALDE șarlatanilor. Cum dracului o păcăliți pe Norica? Domnul Tăricenu vă cunoaște? Bă ne faceți oartidul de râs bă KĂKAȚILOR.
Valentina:
(7 Septembrie 2018, 00:20)
Acest militian frptudist este presul lui moraru pentru un salariu baban ! Nu are oameni in deconcentrate , nu are oameni in primarii , printe dascali etc ! Si mai e si zgircit , vrea sa plateasca altii presa pentru el avindv190 de milioane salariu si 70 pensie ! Membrii adusi de el sunt infiltrati pesedisti si Gigel asteapta sa ii ia locul daca iese la pensie !
BUBU:
(31 Mai 2018, 13:48)
MAI FRATILOR,ASTIA SE CRED BURICUL PAMANTULUI,SA DEA BANI DE LA EI DACA VOR SA DUBLEZE ALESII LOCALI.NU DIN CONTRIBUTIA NOASTRA.SCRIM TOATA ZIUA  IN LOC SA IESIM SA I STRANGEM DE GAT PE PUTORILE ASTEA CARE SAU IMBOGATIT PE SPINAREA NOASTRA.
Urmasul lui Urmasul lui Sava:
(12 Mai 2018, 23:06)
Ionut, regret faptul că încă nu ai plecat din țară. Țară va fi si mai mică cu oameni de teapa ta!
Ionut:
(12 Mai 2018, 12:31)
Eu va voi vota cu toata incrderea sunt un tanar de 27 de ani si am multi prieteni care nu au votat pana acum dar cu siguranta ca vom iesi sa votam ALDE ! SUCCES
Urmasul lui Urmasul lui Sava:
(11 Mai 2018, 20:44)
Salvarea Alde Ialomița vine de la Urziceni. Sava e cel care va băga Alde in Consiliul Judetean in 2020. Iar Gae e rudă cu Gaia!
George:
(11 Mai 2018, 16:55)
Ii propun lui Ionel Gae sa iasa la pensie,onorabil sa lase politica pentru oamenii capabili sa vina cu proiecte si idei. Dansul e un fel de daca nu curge, pica. Hai la revedere latrai, timpul vostru deja s-a dus. Va spun cum va fi, numarul vostru se va micsora exact la jumatate . Oricum ca si partid, nu aveti nimic de oferit,habar nu aveti ce reprezentati in partidul ala, plin de putori si fripturisti.
sion:
(11 Mai 2018, 16:34)
Acest  domn GAE cuvanteaza  pe la expozitiile pictorilor folosind traditionalul limbaj de lemn. Mai  are si alde atributii ?