Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Nicule, păzea!

Senatorul Ionașcu se reinventează politic

Gabi Ionașcu a declarat în cadrul unei conferințe de presă că este un politician «centrist». Prin această declarație Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său social-democrat. Reamintim că el vizează acum un nou mandat de parlamentar PMP.

Mai bine mai târziu... După 2 ani de la «adoptarea» sa de către PMP, senatorul Gabi Ionașcu se desparte oficial de trecutul său. Vineri, 18 mai a.c., la sediul filialei, el a declarat că este un politician «centrist» și se va comporta ca atare. «Ca profil politic, mă consider un politician centrist, care apreciază îndeplinirea rolului social al statului și instituțiilor sale cu asigurarea sustenabilității din partea mediului economic în contextul legalității și statului de drept. (...) Atât cât am fost membru PSD, viceprimar și primar, deviza activității mele a fost: „eu fac administrație, nu politică!“. Am apreciat doctrina social-democrată (...) care a fost denaturată, orientată în avantajul unor lideri, fapt care a și determinat despărțirea mea de PSD!». Discursul «centrist» al senatorului Gabi Ionașcu a durat 10 minute, iar concluzia formulată a fost că la acest moment «noul Ionașcu» este pregătit pentru un nou mandat în folosul păturii de mijloc a societății ialomițene.

Lupii își schimbă părul... Semnalul transmis de către Gabi Ionașcu confirmă o dată în plus ambițiile PMP Ialomița de a deveni un actor important pe piața politică locală. Nicu Pericli a comandat deja câteva sute de afișe format A5 cu chipul său sub noul slogan de campanie al partidului «alegem primarul în două tururi», Ionașcu contabilizează pentru alegători cele 58 de inițiative parlamentare pe care le-a avut de-a lungul acestor aproape 2 ani de mandat, filialelor din teritoriu li se face respirație «bouche à bouche», deocamdată fără sărutul franțuzesc aferent... Altfel spus, ni se pregătește ceva! După cum v-am explicat deja, Nicu Pericli, ajuns acum consilier local după ce a călcat pe cadavrele colegilor, vrea primar de Slobozia. Ionașcu mai vrea o tură în comedia Parlamentului... Sigur, pare un coșmar, o glumă proastă, un scenariu stupid... Dar, după cum v-am mai spus, oamenii au dreptul să viseze. Iar Nicu Pericli chiar poate deveni Primar. Al parcului propriu de vehicule!

24 Mai 2018, 09:05 (3223 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
«Am o datorie morală față de acești oameni!»
«Candidez pentru Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița!»
Nimeni nu-l cumpără pe «senatorul lui Dumnezeu»!
Ionașcu+Pericli=LOVE(LE)

Comentariile cititorilor:


Gogu:
(29 Mai 2018, 19:13)
@damian. E vorba de Băsescu, bineînțeles! Nu, Bădescu!
Damian:
(29 Mai 2018, 16:37)
Azi, Bădescu ii uitase numeli ca membru INTEGRAT PMP in Ialomița! Cred că ionascu dă din coate să scape de pârnaie prin politică...Bădescu o fi știind ce crimă colectivă a făcut acest ionascu in Slobozia?!? El, ionascu, senator, cum o dormi noaptea?
avantul prabusirea:
(29 Mai 2018, 16:11)
PMP e un partid pe duca(chiar azi s-a inregistrat o hemoragie de parlamentari spre alte partide-mai ales catre psd) iar Ionascu stie asta. In nici un caz nu mai pupa alt loc de parlamentar la viitoarele alegeri si incearca sa se imbete cu apa de la robinet cum ca 'va fi iarasi ce a fost si mai mult decat atat'..
Mary:
(29 Mai 2018, 10:41)
    Se spune că din beție te mai trezești, dar din prostie niciodată. Se confirmă.
@Mary:
(27 Mai 2018, 18:54)
Fie apa cât de rea, Ionașcu vom vota !
Mary:
(26 Mai 2018, 11:27)
  În todeauna trebuie să respecți opțiunile electorale ale alegătorilor. Faptul că individul, fost primar care a nenorocit un oraș, a devenit senator, nu mai ține de "opțiune" ci de prostie electorală. Barem primarul actual nu face nimic. Mai bine! Decât să faci te miri ce prostii, mai bine stai în banca ta. E!! Nici chiar așa, să stai ca prosta-n târg și să ei o căciulă de bani!! Afară din primărie!!! Poate ajungi senator ...!!!
Corectie:
(24 Mai 2018, 19:04)
Vedeti ca ati scris  gresit ,,centrist'' in loc de centurist. 
alegator:
(24 Mai 2018, 13:55)
ce mecla de primar ai, bre  !!!!
gogu:
(24 Mai 2018, 13:25)
Nu putem fi chiar atat de blestemat!Cat tupeu pe ionescu după ce ne-a otrăvit apa si inca ne otraveste zilnic??Despre Pericli nu e nevoie sa vorbim,vorbeste el si e suficient:un biet agramat care s-a ajuns prin ilegalități.