Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

A dispărut de mai bine de două luni

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

Un angajat al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița este căutat de mai bine de două luni de familie și prietenii apropiați. Rudele sale spun că bărbatul, care anul acesta în septembrie împlinește 38 de ani, a declarat că iese până în fața blocului, după care nu a mai revenit acasă. Oamenii spun că au făcut numeroase demersuri pe lângă autorități pentru a afla ce s-a întâmplat cu Sergiu Burghi, însă de fiecare dată ușile le-au fost trântite în nas.

Căutări zadarnice Mama bărbatului dispărut încă din data de 21 martie 2018, pe numele său Sergiu Burghi, susține că fiul său a urcat în apartament, a luat la întâmplare câteva haine pe el, a coborât, iar din acel moment nimeni nu l-a mai văzut. «Mi-a zis că se duce până jos... A luat cu el telefonul mobil, avea la mână o brățară de aur și s-a încălțat cu o pereche de adidași vechi, pe care-i purta taică-su. Eu l-am așteptat să vină înapoi, dar nu s-a mai întors! L-am sunat la telefon, dar nu a răspuns. Am sunat încontinuu până la 3 dimineața, după care telefonul s-a închis de tot...» mărturisește, cu ochii în lacrimi, Maria Burghi, mama bărbatului declarat dispărut. Femeia spune că motivul care l-ar fi determinat să fugă de acasă ar fi fost o relație imposibilă pe care acesta a avut-o cu o colegă de serviciu. Sergiu Burghi lucra ca asistent la Centrul de Recuperare și Reabilitare Neuro-Psihică din localitatea Movila, instituție aflată în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, și tot aici și-a cunoscut și soția, de care divorțase cu câteva luni înainte de a pleca definitiv de acasă... «Au fost multe neînțelegeri între el și această femeie! Venea acasă, se întorcea la ea, iar pleca... Nu au fost foarte fericiți împreună. Eu cred că din cauza ei s-au întâmplat toate acestea!» mai spune mama lui Sergiu Burghi. Femeia mărturisește că de două luni, de când copilul său a dispărut fără urmă, nu-și mai găsește liniștea. Vrea să afle ce s-a putut întâmpla cu Sergiu de nu a mai dat niciun semn de viață de atâta amar de timp. Este convinsă că ceva grav i s-a întâmplat... În căutarea răspunsurilor, femeia a bătut la porțile mai multor instituții, însă peste tot s-a lovit de indiferența funcționarilor care au început să ridice din umeri în momentul în care a încercat să-i determine să o ajute. «Tot ce vreau să știu este unde e băiatul meu acum și ce face el. E foarte greu să trăiești cu inima strânsă, fără să știi ce se întâmplă... Am fost și la Poliție, și la el al muncă, dar toți mi-au zis să am răbdare...» mai spune femeia. La momentul dispariției, Sergiu Burghi era îmbrăcat cu o pereche de pantaloni de trening gri, o bluză de trening maro și o geacă neagră. De asemenea, pe cap purta un fes și era încălțat cu o pereche de adidași. Toți cei care pot da relații despre bărbat sunt rugați să sune la numărul de urgență 112 sau la telefonul familiei 0724/878.928.

2 Iunie 2018, 09:20 (7614 vizualizări - 7 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Burchi Luciana:
(6 Iunie 2018, 02:06)
Stiți prea bine că încă sunt soția lui, divorțul nu s-a finalizat. Nu eu ca persoana nu am fost acceptată de dumneavoastră,ci orice femeie din viața lui.. Și știți prea bine ce probleme de sănătate avea,și măcar acum în al doisprezecelea ceas,din dragoste pentru el, potoliți-va in a-l mai denigra spunând:" ...motivul care l-ar fi determinat să fugă de acasă ar fi fost o relație imposibilă pe care acesta a avut-o cu o colegă de serviciu." Nu mințind va fi găsit!! Dumnezeu sa il ocroteasca la tot pasul, oriunde ar fi!
Angela:
(5 Iunie 2018, 20:45)
"Au fost multe neînțelegeri între el și această femeie,nu au fost foarte fericiți împreună,venea acasă,se întorcea la ea",spune doamna Mă întreb eu acum, dacă nu au fost fericiți împreună,de ce spuneți că pleca de la dumneavoastră la ea?? Acum de ce a plecat de la părinți,de fericit?? Dumnezeu să aibă grijă de el, căci el este demn de milă.Sper să fie bine, să-si găsească liniștea sufletească.
Ionela:
(5 Iunie 2018, 20:14)
Sper să fie bine... Sunt o cunoștință a lui Sergiu.Da,într-adevăr părinți lui Sergiu au fost împotriva relației lui, și au căutat prin orice mijloace să-l despartă.Se iubeau mult, unde îi vedeai erau doar împreună de mână.Apoi depresia faptul că s-a văzut neînțeles.. Sper să fie bine..
Paul:
(3 Iunie 2018, 14:01)
Din ce am aflat Sergiu s-a saturat de lumea ce il inconjura si a plecat unde a vazut cu ochii sa isi faca o viata noua si fericita.  Sper sa fie sanatos si sa isi gaseasca linistea si drumul sau in viata. Nu mai puneti raul in fata ca nu e nimic rau, totul e spre binele lui.
elvira:
(3 Iunie 2018, 11:39)
Sunt o fosta colega.Parintii incearca sa dea vina pe fosta sotie,dar eu cred ca vina o poarta ei,pt ca nu erau de acord cu aceasta relatie.Sergiu in urma multor discutii contradictorii a intrat in depresie si de aici,deznodamantul.......
Nicu:
(2 Iunie 2018, 23:06)
Cred ca datorită unor probleme la nivel psihologic acest om a plecat pe un drum fără întoarcere, se simte ca el a avut o discuție cu un domn cât și o doamnă ce a dus la Filipe contradictorii ce a facut sa plece fără a clipi ce a facut sa isi duca drumul vieții fără de întoarcere. Aici , cred ca a avut rol si comunicarea între el și famil8e cât și ascunderea să fata de tot ce îl înconjura
Mario:
(2 Iunie 2018, 10:02)
O sa-l găsim mai repede acum dacă a fost dat la ziar.