Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Scandalul penal în care a fost implicat l-a determinat pe Liviu Cazan, viceprimarul municipiului Urziceni, să-și dea demisia din funcțiile publice pe care le deținea în cadrul administrației locale. De asemenea, el a renunțat și la calitatea sa de președinte al organizației PSD Urziceni.

Primăria își caută alt viceprimar Reprezentanții administrației locale din Urziceni au confirmat faptul că Liviu Cazan a demisionat din  funcția de viceprimar și cea de consilier local al municipiului. Ca urmare a acestui fapt, edilul Constantin Sava a declarat: «Nu comentez situația domnului Liviu Cazan! Îi doresc sănătate și să-și rezolve cât mai repede problemele pe care le are... Aștept din partea PSD o nouă propunere pentru funcția de viceprimar dar, în niciun caz, nu voi susține candidatura unui consilier ALDE!». De asemenea, Liviu Cazan a renunțat și la funcția de președinte al PSD Urziceni. Demisiile sale survin anchetei penale pe care procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis-o la începutul acestei săptămâni pe numele său. Liviu Cazan, alături de Nicolae Bogdan, șeful Ocolului Silvic Slobozia și Constantin Stanciu, administratorul unei societăți de exploatare a materialului lemnos, au fost puși sub control judiciar, după ce au fost acuzați de infracțiuni la regimul silvic, dar și de fapte de evaziune fiscală și spălare de bani.

6 Iunie 2018, 20:20 (3537 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni
«Politica nu e o afacere!»

Comentariile cititorilor:


adi:
(15 Iunie 2018, 08:17)
invata-l si pe finu sa plece de bunavoie ca sa nu il ia cu mascatii pe inculpat
TUMOAREA PSD:
(10 Iunie 2018, 07:17)
S-a dus la miting ?
Bala:
(9 Iunie 2018, 10:43)
Mai intai trebuiau arestati cativa sefi din politie incapamd de la economic ordine publica investigatii criminale pana la evidenta persoanelor. Destructurata reteaua de manjiti corupti si tainuitori imbracati in haina statului dupa care agatati mituitorii evazionisti ciorditori.O mare parte din ei au fisetele pline cu scheleti intrati in purefactie. Cazan nu putea dezvolta reteaua fara sprijinul si acceptul celor imbracati la fel.
NOE VINE::
(9 Iunie 2018, 07:51)
Din hot ai devenit martor mincios DL COMAN
Aha...:
(9 Iunie 2018, 02:04)
http://www.independentonline.ro/2018/06/08/Tandarei--Agenti-de-politie-agresati-de-romi-16692 Deci asta pentru aproape nimic...o suma derizorie...trebuia retinut 24 ore...iar aia pentru tentativa de omor nu prezinta pericol social...lege si ordine in Baragan
coman:
(8 Iunie 2018, 12:47)
Stanciu are si la Suditi un depozit clandestin pe strada MOVILELOR de unde comercializeaza lemne fara documente legale .
NOE VINE;:
(8 Iunie 2018, 07:12)
Coman este pagubitul ca are paguba de 2 miliarde in padurea de la Kogalniceanu facute de el CIND ERA PADURAR STIE TOATA LUMEA SI MASURI NIMIC NU PUTETI ASCUNDE LA NESFIRSIT ASTA D.L COMISAR DREPTATEA VA IESI LA IVEALA INDIFERENT DE SITUATIE
Georgica:
(7 Iunie 2018, 16:34)
Liviu Cazan daca tot ai inceput cu demisiile termina vere si dai in primire pe toti din politie si procuratura la care ai cotizat pentru a fii lasat sa faci ce vrei atatia amar de ani.Baiete sa nu-ti fie frica si nu te increde in cardeala lor ca te vor ajuta.Tugulane tu te duci la parnaie iar ei se distreaza cu gagicile prin hoteluri si carciumi.Cazane dai fratioare pe toti ca sa fie hora mare.Fii demn si scapati pielea nu o lua asupra ta ca iepurasul ca nu te vor cauta la parnaie si nici copii nu o sai cresca. Nu fii fraier Liviule
Porcii:
(7 Iunie 2018, 14:27)
Astia sau aruncat ei in noroi.si au tras si altii nevinovati.onoare de unde
Socrate:
(7 Iunie 2018, 13:05)
Ce usor e sa arunci cu noroi...!
Noi:
(7 Iunie 2018, 08:56)
Nicolae Bogdan si Checiu Sorin ce mai așteaptă?